Bebelusi de iulie-august 2004 (46)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eli spune:

Buna!
Monica, eu nu l-am mai salvat, dar cand o faceam, era pagina cu pagina.
De 2 zile suntem marila, pange din orice, vrea doat cu el sa stau, ii curge saliva din gura de se uda pana la brau, dar pe gingie nu vad nici urma de dinti. Sa-l deranjeze asa tare chiar daca sunt inca inautru?

Avem si o noutate: la 13:31 Stefan s-a intors pt prima data singur pe burtica. Ce bucuros era. Il lasasem la baby gim si imi citeam e-mail-urile, tragand din cand in cand cu ochiul la el. Si cand ma uit, il vad cu funduletul in sus si dand din picioruse cu putere in parchet. La inceput parca nu stiam ce e diferit si apoi am realizat: s-a intors baiatul, yupii.

Gata pauza...

Eliza & Stefan Takeshi (16/08/2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=32097" target="_blank">Nasterea broscutei vechi"proaspete"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli spune:

aa, uitasem: 10 abdomene clasice si 14 cu genunchii indoiti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maaria spune:

Adema, multumesc de atentionare. eu i-am luat cereale de la Jotis si-i incantat de ele. mai am unele de la nestle dar nu le-am desfacut. pe cutia de la Jotis nu scriue nimic...si am cercetat-o cu lupa:)

voi dati cereale combinate? ca eu acum am debaraua plina cu milupa si nestle. s-or bate cap in cap cu cele de la Jotis? e ca la lapte praf? trebuie sa iau doar de la o firma??

Eli, da-i cu ceva gel pt dinti, ca poate de aia-i marait. ak meu s-a chinuit vreo 2 sapt pana i-a dat primul dintisor. si felicitari pt tumbele pe-o parte, hehehe.

aici e soare si iesim si noi afara...ca saracu' e pedepsit de cand cu drumurile mele si cu ploile din ultimile zile!

pupici si-o zi faina!

Maria si BB Luca (26.08.2004)
POZ(n)E

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

Ce sa-mi mai bat capu` cu gaurile-n urechi, ca Ilinca a facut din nou febra si este super-miriita, iar nu vrea decit tzitzica, biberon pauza! Ziua a debutat furtunos.
Maria, nu cred sa dea reactii chimice amestecarea a doua tipuri de cereale si io am amestecat Milupa cu Nesttle in repetate rinduri.

Carmen,Ilinca&Ionut
http://photos.yahoo.com/m_costin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

`neaztaaa ! Citim dar nu scriem, de puturoasa ce e mami mea. Giulia e super ok, cumintica, mancacioasaaa ... si lunga de atarna din carucior, drept urmare am ridicat oleaca spatarul si ia placut.
EMA - sa traiti si sa fiti sanatosi tun, ca frumosi sunteti !!! Si la cat mai mult kg, adica atat cate vrei tu !!
De azi ma inscriu si eu la abdomene, mai greu cu coloana, dar tre` ...

Vreau sa stiu daca mai e vreo obsedata ca mine ... deci ... cand schimb pampersu`, o spal, o sterg la "muntzi" pe asta mica si o dau ori cu Nivea cu oxid de zinc ori Bepanthen ... nu zic ca pana la ceafa si genunchi, dar nici departe nu`s atata pun pana ramane alba de atata crema ... vi se pare ca sunt ??? ...
pt. sarbatoritii de azi !!!
Am fugit. Revenim ...


poze cu plete la 6 luni http://community.webshots.com/album/275408223SReYXo
Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)
"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"
Giulia
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37099" target="_blank">Povestea-nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alunelsialbinutza spune:

Pupici la mamici cu pitici.
Declar sesiune deschisa la citirea povestii nasterii minunii din viata noastra: BRADUT

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43909

Alina mamica lui Bradut cel mic si nebunic (08.07.2004)

poze Bradut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramses spune:

Carmen,tocmai am citit in cartea Caprarilor ca eruptia dentara,"singura,nu declanseaza cresterea mare a temperaturii si nici diaree!"Toate avem tendinta sa punem pe seama dintilor multe manifestari ale bb-lor in perioada asta,dar cred ca mai bine suni pediatra in legatura cu febra Ilincai,ca nici de la vaccin nu mi se pare ok sa faca 39.

Ramona si bb-lusa Sara
http://photos.yahoo.com/ramonahirbu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

salutare

Cristalina, dulce foc moatza ta.
Carmen mai de graba de la vaccin a facut febra decat de la dintisor...sanatate micutzei!
Mitzura si eu am aceiasi teama...cu lviturile de gratiile de la patutz atunci cand o incepe sa se ridice cat-de-cat.M-am uitat chiar aseara pe net la niste tzarcuri dar nu am vazut decat din lemn.Asa ca o sa ma orientez catre un pat din plastic...din ala de care a primit Nicole pentru Andreiuta.
Eli bravo pentru Stefanel...la cat mai multe "clatite" cum le-a spus o data Cristalina(parca ea le-a zis asa....)


Felicia si Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Buna ziua,noi suntem odihniti,am plans un pic pe la 12,dar de trezit ne-am trezit la 6,papat un pic si trezirea finala la 10.30(e ceva,nu?)
Ema,super,super,baieti,dar nici mami nu-i mai prejos.Sa fiti sanatosi si sa cresteti mari.
Dariasi eu o spal pe moata mea de cate ori schimb pampersul,dar cu crema din ce in ce mai putina.1-pt ca vreau s-o dezvat;si 2-prea multa crema,astupa porii pampersului si in felul asta nu mai absoarbe la fel de bine.
Carmen,noua pediatrul ne-a spus asa,dupa vaccin copilul nu se inteapa o luna de zile.ATENTIE!Mai bine intreaba pediatra.Iar febra 39 de la vaccin????Daca continua si azi tot asa,mai bine da un tel.doctoritei.Multa sanatate,Ilincutei.
MITZULE,raportez:20-abdomene normale,40-abdomene incrucisate(20 pe parte,20 pe cealalta).

Andreea Banica mami de ingeras Alexia Elena
http://community.webshots.com/user/andreeabanica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Mitzule,am uitat,facem si dimineata si seara sau numai dimineata sau numai seara,ca pe mine ma furnica in talpa sa fac si dimi,pranz si seara??

Andreea Banica mami de ingeras Alexia Elena
http://community.webshots.com/user/andreeabanica

Mergi la inceput