Mamici / tatici din Timisoara

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanamc spune:

Bine ai venit, giuliatm!


Cred ca ai mari emotii!Iti tinem pumnii si iti dorim o nastere usoara si o bebelina sanatoasa si papacioasa!
La ce maternitate se va petrece marele eveniment?

Ati vazut ca se poate!Parca am mai inviorat putin subiectul,nu?

Giuliatm, ai postat la subiectul: mamici de martie-aprilie? Daca nu, te invit cu drag!Eu am facut o adevarata pasiune pentru forum de cand am ramas in concediu prenatal Te previn: creeaza dependenta!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice54 spune:

buna seara! daca sint bunica si departe de timisoara ma primiti si pe mine pe forum? ca si voi, m-am indragostit de forum,am o dependenta curioasa la el,ma arde la degete daca nu am colindat putin printre rindurile scrise de fete .
giuliatm,nastere usoara,sa fii calma, nu intra in panica, epiduralul este o descoperire minunata,daca poti,foloseste-l! nu uita ca o mamica panicarda face si bebelusul nervos!ne ai pe noi alaturi mamici si bunice,!!!!!
ye pup si pe voi timisorence la fel - foarte calduros

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliatm spune:

buna oanamc
da, am postat la "Mamici de martie-Aprilie" si cu dependentza ... una in + sau in - .... io si asa sunt dependenta de net in general
Acu e mai greu cu netul, de acasa (numai seara, restrictie de tel ... dial-up ), obisnuita cu broadbandul de la job ...
Eu o sa nasc la Odobescu, am fost prin iarna pe acolo intamplator, erau in renovari, nu stiu in ce stadiu mai sunt acum.
oanamc tu cand vei naste si unde?

giuliatm & alessandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliatm spune:

Merci mult de incurajari alice54 si bine ai venit printre noi .
Cat despre panica.... eu ii tot dau sus si tare ca nu mi-e frica, desi probabil o sa ma tai ca maioneza cand ajung in sala de travaliu, dar imi tot spun ca nu sunt nici prima, nici ultima!!! Am ales nasterea naturala (fara cezariana), si probabil cu epidurala.

Mai rau stau cu TIMPUL, care, de cand ma stiu nu imi ajunge, si care acum, dintr-o data, am prea mult, si nu stiu cu ce sa il ocup pana la venirea alessandrei ...
Sugestii, ceva, fetelor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamc spune:

Giuliatm, eu tot la Odobescu voi naste;termenul e 9 aprilie, dar am sentimentul ca e mai grabita bebelina mea.In 10 martie merg la control si voi vedea ce imi zice medicul atunci.Daca poti,trimite-mi un PM cu numele doctorului la care mergi....poate suntem colege!

Bun venit si tie, alice54!

Exact acum 5 ani am plecat cu un contract de munca in Israel...in Ashdod!De cat timp esti acolo?La munca sau locuiesti in Israel?Poate imi spui ce mai e pe acolo; eu nu am stat prea mult, vreo 7-8 luni.

Oana si Letitia Medeea (sapt 35)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamc spune:

Vreau sa intreb mamicile din Timisoara: sotii vostri sunt microbisti?Polisti inraiti?
Daca DA, cum va descurcati? Mai vedeti si altceva la televizor in afara de meciuri, stiri si emisiuni sportive, mai ales despre POLI? (ca acum avem o mare echipa in Banat)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Oanamc, ce m-ai lovit! Sotul meu polist inflacarat mai ales acum cand avem echipa de echipa, dar nici eu nu ma las mai prejos. Mi-am ros unghile ca s-a amanat epata din 4 martie si n-am putut merge pe stadion sa ma descarc putin. We asta nu putem merge ca i-am pregatit sotului un sfarsit de saptamana la Poiana Marului, doar noi doi, fara pitic. El nu stie nimic, doar ca vineri dupa-masa plecam si ma tot bazaie cu intrebari dar nu va afla nimic.
Giuliatm cum esti? asteptam vesti! Si eu am nascut la Odobescu.

Silvana si Paul (4 ani si 2 luni)
http://photos.yahoo.com/silvana_popovici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Dragi mamici si tatici din Timisoara,
Vreti sa rugam un moderator sa alature subiectul asta unuia mai vechi?
Il puteti citi aici:
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=23847

Ma gindeam ca e mai bine sa le unim pt ca altfel ne pierdem printre alte subiecte,suntem si asa putini.




Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamc spune:

Silvana, esti fericita!Macar tu poti sa mergi pe stadion, eu sunt cu burta la gura si va trebui sa urmaresc meciurile la televizor.
De fapt, ai dreptate, cred ca e o boala molipsitoare, acum urmaresc si eu stirile sportive,emisiuni sportive iar dimineata citesc ziarele pe net...si tot asa.E o mare mandrie sa stii ca acum poti tine piept "miticilor".Echipa noastra are clasa, iar antrenorul e bestial,nu?
Va fi o foarte mare problema pentru noi cand se va naste fetita si meciurile vor fi in nocturna....tati va trebui sa aleaga: meciul sau baita copilului....Grea decizie!!!!

Oana si bb Letitia Medeea(sapt35+)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamc spune:

Alina, ideea ta de a reactualiza subiectul mai vechi e buna,sper sa fie toata lume de acord.Sa anunti la aceasta pagina cand incepem sa postam la celalat subiect.

Mergi la inceput