" Unde dai si unde crapa ! "

" Unde dai si unde crapa ! " | Autor: astoian

Link direct la acest mesaj

Pt ca de cate ori se lovea de ceva plingea, ca sa-i distragem atentia, l-am invatat pe baietelul meu Andrei de 1 an si 2 luni sa dea na-na la lucrurile de care se lovea ( desigur fara violentza, doar simbolic ). Smecheria a tinut si micutul nu mai plinge fiind prea preocupat sa dea bataitza la cate ceva din casa. Surpriza mare a fost cand am fost cu el la medic pt un vaccin si dupa ce acesta i-a administrat vaccinul, Andrei a vrut sa-i dea na-na !!!!

Adina si Andrei

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:



Noroc tzie, mie...tuturor!!"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaM spune:

Bravo lui..:)))

Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Pai sa-i dea, ca doar merita, nu?
Bravo lui, Adinuta, sa te tii insa departe, ca cine stie cum pica magareata si pe voi...
Sanatate maxima.
Vilma si Anca (1 an si 9 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymellda spune:

Asa face si Andra. Si acum matem ca o va lua la bataie pe prietena ei de 11 luni care o mai impinge sau... Oricum, cand o pride o flocaie toata. Saraca pana ii scot parul din mainile Andrei nici pas nu spune.

Alina si Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Ce dulce!!!
Si eu mai dau "nana" la pereti si mese cind se loveste veve,dar mai rarut,tocmai ca sa n-o invat cu "nana".In schimb sa vedeti ce-a facut mindra mea:va povesteam zilele trecute ca a luat prostul obicei de-a-mi ridica tricoul si-a..."butona"putinEi,astazi vine o terapista la ea si cum stateau ele si se jucau pe covor,observ ca veve numai cu ochii pe balcoanele doamnei era!!!Ba chiar a avut o tentativa de-a atenta la pulovarul femeii dar i-am distras repede atentia cu o jucarie si-a scapat.Da' nu va zic cite ape m-au trecut juma de ora cit a stat terapista si ca numai dupa ele prin casa ma plimbam,ca sa nu ramina singure si sa-ncerce cumva veve s-o "molesteze"!!!Ce si-o fi zis femeia aia oare???Ca ma tem sa nu fure ceva????


Irina & Veve cea cumintzica foc!

Daca n-am avea atitea defecte,nu ne-ar face atita placere sa le observam pe ale celorlalti (La Rochefoucauld)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymellda spune:

quote:
Originally posted by Veve

Ce dulce!!!
Si eu mai dau "nana" la pereti si mese cind se loveste veve,dar mai rarut,tocmai ca sa n-o invat cu "nana".In schimb sa vedeti ce-a facut mindra mea:va povesteam zilele trecute ca a luat prostul obicei de-a-mi ridica tricoul si-a..."butona"putinEi,astazi vine o terapista la ea si cum stateau ele si se jucau pe covor,observ ca veve numai cu ochii pe balcoanele doamnei era!!!Ba chiar a avut o tentativa de-a atenta la pulovarul femeii dar i-am distras repede atentia cu o jucarie si-a scapat.Da' nu va zic cite ape m-au trecut juma de ora cit a stat terapista si ca numai dupa ele prin casa ma plimbam,ca sa nu ramina singure si sa-ncerce cumva veve s-o "molesteze"!!!Ce si-o fi zis femeia aia oare???Ca ma tem sa nu fure ceva????


Irina & Veve cea cumintzica foc!

Daca n-am avea atitea defecte,nu ne-ar face atita placere sa le observam pe ale celorlalti (La Rochefoucauld)





Ha, ha, ha, ca asta-i buna. Stiai tu ce stiai!

Alina si Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Si David da "na-na" la pereti si la mobilele de care se loveste. L-am invatat asa cand era in premergator si acum zice singur.
Veve, am ras cu lacrimi citind ce facea papusa ta. Si David tragea la sanii prietenelor mele, dar cand era de cateva luni si era luat in brate direct in pozitie de supt...deh...cine le punea sa-l ia asa
Numai bine!

Sanatate maxima!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihi spune:

Si al meu da nana la tot de ce se loveste, si unde mai pui, ca odata cand era mai micut cred ca pe la 1,2 dadea intentionat cu capul in lada de la pat a maicamii ca sa poata apoi s-o bata!
Cu copiii e pasnic pana nu-l bruscheaza lundu-i vreo jucarie mai dur ca atunci da din toate mainile!
Noua membrilor familiei ne mai dadea cate o palmuta cand nu-i indeplineam vreo dorinta, mai tarziu unde dadea si pupa, iar acu cand il refuzam intinde direct boticul!

Mihi mami lui Lori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emmy spune:

HA HA HA HA HA HA HA HA !!!! Nu mai pot de ris. A mea si ea da na-na la tot ce ''o'' loveste. Dar inca nu a dat na-na la medic.
Dragutul de el

Gabi mama lui Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena spune:

Hi, hi, ce scumpic! Daca nu ma insel, a fost pana ieri eroul saptamanii, nu ?
Sa-ti traiasca frumuselul si sa va umple viata de bucurie !

Si Laura dadea na-na pana acum vreun an, dar p-aici e obiceiul ca atunci cand un copil se loveste, mama sa "ia" durerea si s-o "arunce" undeva in sus, in copac sau in tavan, oriunde si gata, copilul a scapat de durere (ceea ce, sa stiti, ca are efect de multe ori, copilul fiind preocupat sa vada unde se duce durerea si uita de ea); asa ca acum nu mai dam na-na, ci luam durerea din locul respectiv si o aruncam undeva sus

Pupici,

Elena&Laura

Mergi la inceput