Bebelusi de sept-oct 2004 (25)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns frosa spune:

Naty cred ca maninca si cu gaura in jos dar mult mai greu. Vezi ca scrie si pe cutie si eu am incercat sa maninc chiar cu biberonul si este mult mai greu cu gaura in jos.

roandre am mai intilnit si eu mamici de genul acesta. Cred ca este f stresant mai ales pt ele.

Monica Robert si Razvan (10.09.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Eliana, eu nu pot sa ajung azi prin IOR pt ca avem treaba prin jurul blocului. Tu maine pe la ce ora te duci la vaccin?

Mel, nu se vede nici o urma de dinte. Maine merg la doctora si intreb ce parerea are de bebelina. Luna trecuta a luat doar 400 gr si doctora a zis ca e ok, dar se putea si mai bine si ca daca nici luna asta nu i-a mai mult in greutate si nu are pofta de mancare ar trebui sa-i dau vitamine. Acum sa vedem ce zice. la noi nu se intampla niciodata sa pape un bibe de lapte de 170 ml...mai mult de 140 nu cred ca a mancat vreodata indiferent cat de infometata era.


Mihaela si papusica mica Alexia Maria (26.08.2004)
Alexia, de 5 luni +
Evenimentele din viata mea

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

buna dimineata si multumim (cu intarziere)pentru urari! Si, de asemenea, la multe, multe luni pt. bebeii care mai implinesc azi o luna.
Si Alex a inceput sa faca kk mai rar, de cand am inceput diversificarea; si, normal, si-a schimbat consistenta, are alta culoare si e mai tare. Face ca o data pe zi (inainte facea de 3-4 ori) si il vad ca se cam chinuie, mititelul. Doecamdata nu l-am ajutate decat o data cu supozitor, in rest incerc sa combin fructele si legumele a.i. sa nu mai aiba probleme.
Si... e inebunit dupa baita (seamana cu mine - imi place la nebunie sa ma balacesc). Rade, da din manute si din picioruse, deja face lac in jurul caditei. Eu inca-i fac baita in bucatarie, cred ca in curand ne vom muta in baie.
cat despre nebunia cu sterilizatul si si cu tinutul copilului sub clopot... am si eu pasarelele mele, insa n-am ajuns inca sa-i spal fructele cu sapun!. Si cu calcatul hainutelor am lasat-o mai moale, de unde inainte calcam absolut orice, acum doar hainutele de "mers in vizita" si vad ca n-are absolut nici o problema.
Insa ... si-a anuntat vizita o doamna care are hepatita C... cum ar trebui sa procedez oare???

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
ALEX cantaretul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Fetelor, eu sunt plina de draci - mi s-a stricat carutul pe care am dat 8 milioane! Bara de care tin s-a blocat intr-o pozitie. Nu mai pot sa scot bebelina afara fiindca nu incape porcaria de carut in lift decat daca ridicam bara in sus.

FROSA multumesc, o sa incerc sa pun tetina invers.

MCM eu am o gramada de probleme cu dintii de cand am nascut si am facut pana acum anestezie de 3 ori dar fara adrenalina (asa mi-a spus pediatrul). Am alaptat dupa aceea si n-a avut pitica nici o problema.

Anielas eu dau marul pe razatoarea de sticla si diluez cu un pic de suc.

Anamaria si mie mi-a zis la fel: sa introduc cate un aliment o data si sa fac pauza cateva zile pana la urmatorul.

Mihaela mie mi-a spus doctorita ca fiecare bebe are ritmul lui de papat, daca ia in greutate nu e nici o problema ca mananca mai putin, nu te mai stresa asa tare. Si bebita mea a avut o perioada cand manca foarte putin, dar parea satula si mi-a spus dr. sa o las in pace.

Locuieste vreuna dintre voi pe 13 Septembrie sau in Dr. Taberei? Eu stau acum pe 13, dar curand ma mut in Dr. Taberei si ma gandeam poate cunosdc pe cineva la plimbare.

Raluca si Alexandra - 10 oct.
http://community.webshots.com/user/rnico102

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Chiar sunt curioasa cat a crescur bebelina ta!
La mine e ceva mai bine pt ca il cantaresc saptamanal acasa - dar ti-am spus mie imi creste si atunci nu am motiv de ingrijorare.
Mihaela daca tot te duci maine la dr te rog mult intreaba si tu de iaurt pt ca eu cred ca sunt bune mai multe pareri!

Pupici

Mel de 2 x (20.09.2004)

Teo & Tibi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anielas spune:

Neata fetele!

Mesc mult pentru lamuririle legate de piureul de mere..azi am sa incerc sa-l dau pe razatoarea de sticla...cu toate ca eu speram ca daca tot am luat mixerul vertical sa fie bun el...auziti..dar el chiar e bun de ceva? sau l-am luat degeaba...

Mihaela-e tare scumpica si grasutza Alexia..incearca sa nu te mai stresezi de papa..si Ina mananca putin..dar eu nicinu stiu cat..ca incao alaptez..ce-i drept..noaptea mananca de3 ori..iar ziua ma cam rog de ea...cum e mai maraita..hop cu tzitzi in guritza..suge vreo 5 min si gata...chiar daca a stat 3 ore nemancata...ce-i drept si eu ma stresez..ufff.
Dar mamica aia de care ziceai ne intrece pe toate





Ania & bebitza Ina (23 oct 2004)
Inutza televizomana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Mihaela noi mergem la vaccin pe la ora 13. Daca e cald si maine, si ne intalnim la dr., ne plimbam prin parc cu bebelinele...
Nici pitica mea nu a vrut sa mai manace ieri cum trebuie. Nu a vrut nici piure de legume nici cereale. Doar lapte. Cine stie ce au... Astenia de primavara . Sau poate ca sunt indragostite...
Lasa ca vezi maine ce iti zice doctora.

In leg. cu biberoanle nuk si eu ii dau tot cu gaura in sus. Eu asa m-am obisnuit si daca nu tin tetina asa ma enerveaza si o intorc. Nu stiam ca asa curge mai bine laptele...





Elena cu cipilica

Eliana si Elena (23.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Mihaela mesajul de mai sus este pt tine!

Danyce eu i-am dat baietelului cel mare iaurt special pt copii si nu a avut probleme - acum cred ca alegerea este a fiecaruia. Sunt convinsa ca este plin de conservanti.

Ana stiu ca parca Elena spunea ca ei dr i-a spus ca poate da bebelinei iaurt si cred ca este mai mica decat Stefanelul tau.

Trebuie sa raportez ca mototolul lui mami s-a intors aseara prima data (la 5 luni) de pe spate pe burta - si a ramas chiar si el socat. Nu-i venea sa creada asa ca a inceput sa rada in hohote in momentul in care l-am rasucit eu invers

Pupici

Mel de 2 x (20.09.2004)

Teo & Tibi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Naty asa este tetinele turtite se tin cu gaura in sus

Pupici

Mel de 2 x (20.09.2004)

Teo & Tibi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama lui Licurici spune:

Eliana, la noi astazi s-a anuntat bunicul ca vrea sa-l plimbe pe David!
Daca vrei va fac lipeala!
Daca stiam ca iesiti si ca e asa frumos afara il refuzam... acum e prea tarziu fiindca pleaca de la servici special pentru asta!
Data viitoare!


Angela si Licuriciul ei mic
DAVID LICURICI mic (3 sept)

Mergi la inceput