Bebelusi de sept- oct 2004 (23)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Mel, si Alesio al meu doarme in reprize scurte de cate 15 minute ziua(asta e de obicei, acum doarme mai mult ca e bolnavior!)! Si e teribil de obositor ca nu pot face nimic de el toata ziua.....Iar noaptea si mie mi-e frica sa nu-l scap din brate(mai ales ca are 8200gr!)....iar eu sunt droghi...

Tyaa, si noi am avut problemuta cu pumnul indesat pe gat si ieri i-am luat la bazuc o suzeta de la Nuk si acum toata ziua rontaie pe ea!(sper ca nu o sa deschid si eu cine stie ce conflicte cu suzeta lui bazuc mic...)

Nu mai stiu cine intreba daca am folosit produse de la Farlin!Eu am o sticluta Farlin, dar tetina are gaura asa mare de curge ca la robinet ceaiul din ea...in rest mai am o suzeta tot de la Farlin, insa e prea mare(lunga)si isi face greata bazucu meu cu ea, asa ca e in depou deocamdata!

Pupici!




Ioana& Alesio, bāzucu' lu' mama si urlaciosu' lu' tata(08.10.2004)http://alesio.shorturl.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

Eu am pompa de san de la Farlin si nu am putut s-o folosesc nici macar o data. Pentru ca nu e buna.

Cristina, Christian si bebe Alexia Maria (DN 02.10.2004)

http://community.webshots.com/user/lastusedpixel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Eu ma tot chinui la listuta cu datele de nastere. Ii dau eu pana la urma de cap, desi ma cam chinuie.

Tyaa, sa-mi spui daca ti-au iesit ardeii umpluti. Eu nu m-am incumetat pana acum sa fac.

Eliana super bine arata caruciorul. L-ai primit? Sa-mi spui daca ti se pare ok...si daca e usor (asta ma intereseaza cel mai mult).

cami, bine ca ati scapat de eczema. Doamne ajuta sa nu mai apara niciodata! Spui ca de la laptele de vaca? Ufff...

Mel, ba iti spun ca seara se culca pe la ora 23 si o trezesc dimineata la 8 sa pape. Deci as putea sa merg si eu la discoteca fara probleme... Mai si nici nu stiu cu cine seamana ca si eu si sotul am fost foarte rai cand eram mici. Eu ma gandesc cu groaza ca poate al doilea copil o sa fiu rau cat si pt Alexia si atunci sa ma vezi.... Se pare Mel ca tu esti patita cu primul copil cuminte, al doilea cu chef de joaca mereu.


Lilia, tot prost stam la capitolul mancare. Nu-i plac deloc fructele. Azi i-am pus si para in sucul de fructe (alaturi de mar si morcov) si i-a placut mai mult dar pt ca i-am dat si piure de morcov si mar mi-a vomitat ca o fantana arteziana si pe nas si pe gura. Deci nu o mai chinui cu fructele...De maine ii fac branzica si sa vad cum i-o dau.

revin mai tarziu pt ca imi vin niste musafiri acum.

Pupici!


Mihaela si papusica mica Alexia Maria (26.08.2004)
Alexia, de 5 luni +
Evenimentele din viata mea

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Multumesc tuturor pentru urari.
Azi parca sunt mai bine amandoi copiii mei , dar inca nu ma simt in stare sa zic ca am scapat.
Pufy, imi pare rau sa aud, sunt satula de secretii, imi amintesc prin ce am trecut...Nu stiu cum e siropul de tuse de la Humex, cel pentru adulti l-am incercat eu si mi se pare o porcarie. Oricum, Alexandrei nu i-au dat nimic de tuse, doar antibiotic. Plus aerosoli si aspirat secretii. Sper sa va faceti si voi bine curand. Dar sa fii pregatita, nu vreau sa te sperii, dar de regula aceste secretii se elimina prin kk si urmarea o stii de la mine. Poate insa nu vei trece prin ce am trecut eu. Iti doresc din tot sufletul.
Cineva ma intreba cum de ma tin in picioare sa am grija de ei...uite asa cunosc si eu intelesul expresiei "te intareste Dumnezeu". Sunt atat de speriata sa nu le mai fie lor rau incat nu ma mai gandesc la ce simt eu. Ma rog intr-una si sper sa fim aproape insanatositi.
Data nasterii mele (o sa verific, dar cred ca sunt cea mai "baba"): 19 decembrie 1973.



Cristina si Alexandra(30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama lui Licurici spune:

Mihaela, mie mi s-a strans inima cand am citit ca ai lasat-o pe Alexia singurica... eu sunt mai prapastioasa...nu cred ca l-as putea lasa singurel in casa!

Angela si Licuriciul ei mic
DAVID LICURICI mic (3 sept)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama lui Licurici spune:

Danyce, subscriu la ideea cu pusul retetelor pe forum, please!!!
Aissa, bine ca dati semne de mai bine, tineti-o tot asa!!! Si sa stii ca nu esti cea mai baba...eu sunt:1971!![q

Angela si Licuriciul ei mic
DAVID LICURICI mic (3 sept)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tyaa spune:

Roandre, si eu acum am facut pt prima oara ardei umpluti si au iesit bine. Nici nu mi se pare complicat. Reteta am luat-o de pe forum. Am postat intrebarea "la bucatarie" si mi-au raspuns repede fetele. Si eu am vrut sa-i dau Elisei mar si iarasi a vomitat. Nu mai incerc.

si bebe Elisa Nicola(21 sept. 2004)
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Salut!
fetelor, numa mie mi s-a lungit pagina da abia pot sa citesc????

Nici nu am gasit unde sa scriu...

Maria Sa Stefan Speculant mic ( 19.08.2004) - POZICI
flori din gradina mea
Ana si Stefan, minunea lui mami si tati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

hm...

Mel_g si eu am patzit treaba cu evaluarea performantzelor la copil...si nici mie nu-mi place de loc! E chiar suparator sa auzi ceva de genul : nu-ti face inca treaba aia? vai...pai al meu facea deja la x luni... aiurea!

frosa treaba cu hormonii e adevarata...mie una mi se urca la cap cateodata...recunosc! hihi...da ma descarc pe al meu sotzior care ma intelege

HA! deci nu sunt singura care s-a tuns! CA eu m-am tuns deja de ceva vreme....la centimetru...si ma simt muuult mai bine, doar ca ma spal pe cap in fiecare dimineatza ca noaptea mi se ridica tot in sus si nu-l pot aranja numa daca il spal

Anielas eu am linguritze de la baby nova si sunt de plastic, si noua ne plac.

roandre deci nici tie nu-ti papa Alexia fructele? hihi... asa e si al meu...nu le vrea! dar are zile si zile sa stii, azi de exemplu nu a vrut nici in ruptu capului! si pana la urma a mancat cereale la ora 10... da pana la urma tot o sa le placa zic eu...
Cu legumele ne impacam bine, ajungem si la 150 de gr. cateodata, plus ca mai bea si un pic de suc 60 ml sau laptic, depinde ce-i dau.

AAAA pai haida-ti sa ma laud si eu un pic....sa va fac in ciuda! Al meu doarme ziua cate 5-6 ore, niciodata intr-o repriza mai putzin de o ora jumate 2! hihi...
DAR, de 4 noptzi face parte dintru copilasii care nu dorm ...plange, si cand il iau in bratze adoarme la loc... o fi dintzisorii? Am stat o ora sa ma uit la el, se foieste in patutz isi vara degetele in guritza, apoi brusc si le scoate si plange prin somn, nu e trezit de tot, il iau in bratze, il mangai un pic pe spate, il linistesc si adoarme la loc fara probleme.Il asez in patutz si maxim in40 deminute iara repeta figura.... Initial am crezut ca papa prea mult seara si i-am redus portzia la 150 ml de lapte si tot asa a facut! Azi noapte a dormit la mine in bratza, pe burtica, eu intinsa in pat de la ora 2 pana la ora 5 si cand am vrut sa-l pun in patutzul lui...a inceput sa planga peste vreo 20 de minute.... ce o fi? habar nu am...

Maria Sa Stefan Speculant mic ( 19.08.2004) - POZICI
flori din gradina mea
Ana si Stefan, minunea lui mami si tati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

mie mi s-a latit pagina - nu mai vad capatul din dreapta!


Good friends are like stars.........You don't always see them, but you know they are always there.

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004)

me, my family and MY SON

Mergi la inceput