Rahova sau apropiere ?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Da, cand ies pe acolo merg, daca nu stau prin apropiere de casa. De umbra ma plng si eu, sunt convinsa ca la vara va fi aiurea. Dar atunci o sa fie mai mare si cred ca ma pot aventura in Carol. O sa mai vedem.



Cristina si Alexandra(30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cgaby spune:


am revenit!
noi daca e frumos afara mergem pana in moghioros. e mare si are si umbra!
pana la vara oricum mai e destul!
daca vreti putem sa ne vedem in sebastian!
pupici la mamici si pitici!

cgaby
http://community.webshots.com/user/cgaby100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Cand s-o ridica ceata asta sa iasa un pic de soare. Ce folos ca nu e prea frig, dar cu norii astia....
Moghioros e cam departe de mine, mai ales ca nu mai e tramvai direct. Daca mai trecea 8 pe acolo era cum era, dar rahatul ala de 173 e masina-fantoma si nu pot merge cu ea. Iar auto personal nu (mai) posed, asa ca....Sebastian ramane deocamdata optiunea.



Cristina si Alexandra(30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Viovio spune:

Sebastian sa fie,dar mai tirziu ca printesa mea e prea mica pentru o plimbare asa lunga,pe vremea asta.
Voi la ce policlinica aveti pediatrul.Sunte-ti multumite?

Violeta mami de printesa Cristiana Bianca
http://pg.photos.yahoo.com/ph/violeta_avon/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Viovio, eu am inscris-o in coltul blocului la un medic. De multumita, hm, de ce as fi, de ce nu? Cand ma duc e mereu aglomerat, vine cam tarziu si are program scurt. Adica atunci cand trebuia sa-i fac vaccinul de 2 luni am intrebat la ce ora sa vin si a zis dupa 8. M-am dus la 8,30 in ideea ca dupa nu poate manca si sa fiu in grafic cu mesele. Si el a venit la 10 fara ceva. Apoi a intrat o pereche care abia intrasera pe usa.
In alta zi, cand aveam nevoie doar sa o vada de 4 luni si sa-mi dea o reteta am mers la 11,30 stiind ca e pana la 12 program. Si m-a luat la rost un pic ca e cam tarziu si el dupa 11 vede copii bolnavi (?). Oricum atunci cred ca a si racit fata ca a 2-a zi era infundata. In rest, mi-e comod ca e aproape. Cand a facut febra s-a dus Tony si l-a adus acasa, dar tratamentul pe care ni l-a dat el...Salin si apa pe calorifer....ma rog. In schimb m-a certat ca am impachetat-o in prosop rece. Bine ca eu eram in ambulator la spital si m-au tratat acolo. Dar stii cum e, nu le place sa mergi la alti doctori.



Cristina si Alexandra(30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

A mea e la un dispensar pe la P-ta Natiunile Unite. Dar eu nu am pus niciodata piciorul acolo de aproape 9 luni de cand am nascut.Din prima saptamana de cand am venit de la maternitate vine doctorita ei acasa pt.orice problema.Si vaccinurile toate, si gauricile pt cercelusi, tot am facut acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cgaby spune:

atunci sebastian sa-i ramana numele!
noi avem pediatrul la big berceni...cand s-a nascut stefi stateam in sect 4 si ne-a fost recomandat de dr ginecolog. un tip super! pana la 6 luni a venit acasa..apoi daca il chemam venea, daca nu ..ne duceam noi la cabinet..cu programare..nu am stat niciodata mai mult de 20 minute!
va pupam dulce!!!!!
va dorim sa nu aveti nevoie de dr decat la vaccinari!
sanatate!
mai vb...poate reusim odata sa ne si intalnim!

cgaby
http://community.webshots.com/user/cgaby100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Viovio spune:

Anculina,ce medic bun ai!
A mea e la Malcoci,ca acolo ne-au repartizat.Nu stiu exact in ce mod se face asta.
Desi trebuia sa vina ea la mine dupa citeva zile de cind adusesem bb acasa,a venit cam la 2 saptamini dupa ce am sunat peste tot sa ma interesez ce si cum.Pina acum numai noi am fost la ea.Chiar am avut o problema atunci cind ningea tare si era super frig,am sunat-o sa vina si mi-a spus sa ma grabesc,sa fiu la cabinet intr-o ora ca ea pleaca.In plus recomandarile te baga in sperieti.Diversificarea de la o 6 saptamini.Intii suc de morcov,apoi de mar,apoi de portocala,la trei luni,mar cu biscuiti...Cine m-a auzit s-a inchinat.
Miine ne ducem la vaccin si mi-e si frica.
Eu ziceam ca dupa ce se mai incalzeste sa o schimb.Poate imi dai tu o recomandare.
Azi e ziua printesei mele.Implineste 2 luni.Nici nu stiu cind au trecut aceste luni.
Abia astept sa ne vedem in parc.

Violeta mami de printesa Cristiana Bianca
http://pg.photos.yahoo.com/ph/violeta_avon/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

La multi ani ! pentru printesica ta !

Sigur ca ii spun de tine daca vrei.
Eu pana la sarbatori ii dadeam 200.000 la fiecare vizita + un pachet de Kent, o cafea, ce mai aveam prin casa...
La vaccin mai mult ca venea si cu asistenta dupa ea.
Iar de Craciun am fost super-atenta, i-a facut vaccinul de 6 luni chiar pe 23 decembrie, a venit acasa ca de obicei si cu asistenta dupa ea si i-am dat 500.000 plus o plasuta cu tot felul de atentii, dar asta asa, ca am vrut eu...
Ea se purta la fel si cand ii dadeam 200.000 la vizita...
Acum mi-am zis sa ridic la 300.000 vizita, ca am trecut in 2005 si o s-o chem asa, sa o mai vada pe asta mica, sa mai vorbim, ca alt motiv nu am, e sanatoasa si de la 6 luni la 1 an nu se mai face nici un vaccin...
Si o sun si ma sfatuieste telefonic la orice problema, am sunat-o cand a cazut asta mica din pat si m-am speriat rau de tot, cand a fost racita...chiar ieri am sunat-o sa imi scrie reteta de laptic si s-a dus sotul sa o ia si il astepta cu reteta scrisa.
Cam atat.
Succes la vaccin !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Viovio spune:

Multumesc,Anculina.Si pentru urare si pentru informetiile despre medic.Acum tu sa nu crezi ca eu daca m-am dus la ea nu i-am dat nimic.Am fost atenta de fiecare data,incepind cu ziua in care am cunoscut-o.
Apropo,am mai gasit 3 mamici din rahova,la clubul scutecelor,bebelusi de noiembrie-decembrie 2004.Si ele tot parcul sebastian il frecventeaza.Asa ca ne inmultim,fetelor.


Violeta mami de printesa Cristiana Bianca
http://pg.photos.yahoo.com/ph/violeta_avon/my_photos

Mergi la inceput