Babes?

Babes? | Autor: Stepha

Link direct la acest mesaj

O prietena intreaba:

A nascut cineva la Centrul de diagnostic si tratament 'Victor Babes'? Merita? Conditiile si mai ales ingrijirea sunt pe masura costurilor? Multumesc. Mitch.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

si pe mine ma intereseaza.si daca are cineva idee si de pret, pe site nu se pomeneste nimic de nasteri, am dat un mail si nu mi-au raspuns...
merci.
M 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stepha spune:

Mamini,

Eu stiu ca o cezariana (cazul meu) costa 1500 euro (adica cele 3-4 zile cat stai de cand te internezi sa nasti si pana te externeaza). Am vorbit cu directoarea centrului si ea mi-a spus, deci pretul este oficial. O nastere naturala nu am idee cat costa. Mitch.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

multumesc, sincer si eu tot de cezariana ma interesam, fiindca normal pot sa nasc aici in spital curat, cu epidurala, gratis( aproape- costa ceva spitalizarea), dar nu poti sa alegi si in principiu fac tot posibilul sa nasti natural, si cu cordoane dupa git si prezentare pelvina, orice ar fi, te taie, te rup, doar sa faca cezariana- e ultima optiune si asta pe mine ma ingrozeste. in Ro nu as putea naste in spital, nu am platit asigurari de sanatate in ro, am aici, plus ca mi-e tirsa de faza cu spaga. asa ca mi-ar conveni la particular, platesti frumos si termini bilciul. e o suma...intr-adevar, dar n-am de gind sa fac chestia asta prea des, s-ar putea sa ramina unicat si vreau sa fie cit mai putin neplacut. mi-e groaza de nasterea normala si eventuale complicatii, am si eu .
ma gindesc serios... si mai am timp...
M 14s

Mergi la inceput