Pestoiaicele sunt pe aici? (6)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rayuela spune:

seara buna pestisori!Eu sint pestisorul chiulangiu!
Vreau neaparat sa-i spun lui felis ceva,am citi povestea lui Mihaita si mi-au dat lacrimile,ma gindesc ca trebuie as fie tare greu.Dar am o veste buna!!Am lucrat acum vreo 3 ani cu citiva copii care aveau sindromul Down.Copii...vorba vine adolescenti de fapt,aveau intre 12 si 17 ani!Sint copii cit se pate de normali,nu au handicap fizic atit de vizibil ca la alte boli,sint copii buni,cu sentimente,cu simtului umorului,eu nu am simtit nici o secunda ca as lucra cu copii..cu handicap,dimpotriva,de multe ori m-am simtit mult mai bine in compania lor decit in cea a copiilor..sa zic asa,sanatosi,dar plini de fitze si razgaiati!!Ce e trist este faptul ca in Romania nu cred ca exista o asistenta sociala adecvata pentru acesti copii.Aici sint foarte atenti si grijulii,exista profesori care se ocupa special de ei(merg in scoli obisnuite,alaturi de ceilalti copii),si cred ca trebuie sa fii curajoasa si sa-ti spui:Copilul meu e putin..altfel,dar asta il face mai Special decit alti copii!!!Capul sus,Mihaita e un frumos si are toate sansele sa ajunga in viata la fel de bine ca alti copii,dragoste sa fie!!Multa dragoste!!
fulguletule,cu ocazia asta l-am vazut si eu pe bebe galagios,e un scump,sa-ti traiasca!!

Elena si Amelie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Va multumesc ca m-ati adaugat pe lista pestisorilor!
Elyanne,numai 4 suntem?
Felis, am citit si eu povestea ta si despre problemele cu care te confrunti. Nu stiu daca a mai ramas ceva de spus, restul fetelor spunand deja tot pana acum. Oricum sa stii ca Mihaita, care e un copilas superb, minunat, e in rugaciunile mele, alaturi de tine si de sotul tau!Sa fiti puternici si mereu alaturi de sufletelul vostru!
Pupici!

Ioana si bebe Alesio (08/10/2004)http://alesio.shorturl.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Vreau sa stiti ca va citesc.
Cristina, ma bucur ca te-ai alaturat si tu pestisorilor. Am fost la Dr Predescu si am povestit www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40946&whichpage=8" target="_blank">AICI ce am facut.
pe toti pestisorii si multumesc de incurajari.


Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
Pozele noastre!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Buna seara,pestisorilor!

Felis, mamica curajoasa te rog sa ai incredere ca Mihaita se va face bine.Eu asa simt si de obicei nu ma insel.Roaga-te incontinuare si fii increzatoare si optimista.Asa cum au mai spus si fetele sa nu ii transmiti energii negative.Sanatate maxima! .

CEILALTI PESTI PE UNDE NAVIGHEAZA?
ATI INTRAT IN WK?

Eu sunt bine,putin cam obosita dar sper sa imi revin.Merg maine la sala si voi fi ca noua.

Sper ca nu renuntam la ideea de a ne intalni, oriunde si cu bebei, cele care ii au.

NALLY,felicitari pt. primul MAMA.Cred ca te-ai topit toata, si mi se pare normal.Abia astept si eu ziua cand ,sper ca cineva sa imi spuna asa.

Fulgulet, ce mai face DAVID?nAZDRAVAN, NU?

Emily, mamica de fetita frumoasa nu prea mai dai semne de viata? Ce se intampla?Pai se poate.

Va sarut si sa fiti bine.

P/S: Ati fost cumva saptamana aceasta mai posomorate? V-ati simtit mai singure , mai confuze?


Dana

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

quote:
Originally posted by daniela_daneza

Felis, mamica curajoasa te rog sa ai incredere ca Mihaita se va face bine.Eu asa simt si de obicei nu ma insel.Roaga-te incontinuare si fii increzatoare si optimista.Asa cum au mai spus si fetele sa nu ii transmiti energii negative.Sanatate maxima! .

Dana

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"




DANIELA ... multumesc! Sunt optimista, chiar azi le ziceam la mamicile de nov-dec. Pe la mijlocul paginii ia uite ce am postat www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41284&whichpage=3" target="_blank">aici.



Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
Pozele noastre!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

Felis ma bucur ca totul a decurs bine.Intr-adevar este un doctor care cred ca vrea sa faca ceva pentru copilasii nostri.Ca slava Domnului sunt multi care ne pun piedici.Mariuca a avut un defect interventricular de 9 mm care in timp s-a inchis aproape de tot.Acest lucru era in defavoarea ei.Asa ca sper din tot sufletul sa faceti totul la timp.Vreau si eu sa stiu daca exista niste reguli pe acest site pentru redactare.(pentru poze,pentru trimiteri la alte subiecte cum ai facut tu Felis de ex.etc)Aveti un pic de rabdare si cu mine!!!!!VA ROOOOOOOOOOOG!!MULTUMESC PESTISORILOR!
Weekend placut!!
Cristina si Mariuca

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">Povestea
nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

quote:
Originally posted by crig72

Felis ma bucur ca totul a decurs bine.Intr-adevar este un doctor care cred ca vrea sa faca ceva pentru copilasii nostri.Ca slava Domnului sunt multi care ne pun piedici.Mariuca a avut un defect interventricular de 9 mm care in timp s-a inchis aproape de tot.Acest lucru era in defavoarea ei.Asa ca sper din tot sufletul sa faceti totul la timp.Vreau si eu sa stiu daca exista niste reguli pe acest site pentru redactare.(pentru poze,pentru trimiteri la alte subiecte cum ai facut tu Felis de ex.etc)Aveti un pic de rabdare si cu mine!!!!!VA ROOOOOOOOOOOG!!MULTUMESC PESTISORILOR!
Weekend placut!!
Cristina si Mariuca

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">Povestea
nasterii




Sa fie vorba de ceea ce este si la noi: DVS poliventricular (9mm) si a mai zis ceva dupa poliventricular da am uitat. In afara de asta Mariuca ce a mai avut?... Am citit povestea nasterii, dar erau termeni medicali. Poti sa-mi zici mai ... pe intelesul meu?
Dr cand l-am mai sunat si i-am zis cine sunt: "A... cu baiatul cu DVS mare" (pe intelesul nostru: gaura de 9 mm)

Nu stiu la ce reguli te referi. Acele trimiteri la alte subiecte sunt adrese ascunse de cuvinte asa cum ai si tu la semnatura "pov nasterii"

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
Pozele noastre!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nally spune:

Mey pestisori ....lipsesc si io un pic si voi va dati de tot la fundul apei???

Haideti adunarea !!!!

Ce atata leneveala?

Felis la pui scump!!!

Cristina bine ai venit !!!

Pupilaiii!!! la toti pestii scumpi!!!!




Nally si Sebastian (14.04.2004)
Poze nou-noutze cu Sebastian!!!

Poze...Poze...Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Noi suntem pe aici!...

Am iesit aseara cu carutzu si i-am rupt o roata pe zapada afanata!

Noi nu prea avem timp ca nenea dr ne-a zis sa nu mai sugem la san. Sa ma mulg si sa-i dau la biberon. Mi-a zis ca pt operatia de inima trebuie sa se mai ia in greitate, si sa-i bag o masa pe zi completare. Asa ca am inceput aseara cu Milumil.

la toti pestisorii.

Cristina... nu mai intri pe aici? Crezi ca dr Predescu s-ar supara daca merg si la dr italieni de la sp Militar?

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
Pozele noastre!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Pestisori, voi chiar v-ati dat la fundul apei!!!!!!!!!

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
Pozele noastre!

Mergi la inceput