Ce facem cu plantele si tincturile...

Ce facem cu plantele si tincturile... | Autor: gabid

Link direct la acest mesaj

Ce facem cu plantele si tincturile dupa ziua 14 daca curata uterul de tot ce e in el?Daca curata si pe bb?Voi ce spuneti?

,

Gabi.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

Parerea mea!
Cred ca cele pentru chisturi, stimulare ovariana tre' luate dora pana in ziua 14-15. Si mai putin pana la ziua 28, eventual cretisoara. dAR O SA NE SPUNA LIVIA CE SI CUM!

Noroc tzie, mie...tuturor!!"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Cu am scris si la subiectul cu HSG-ul sunt si eu putin nelamurita...mie mi-a dat doctorita tincturile "faimoase" insa la ultimul control mi-a spus sa nu le mai iau pentru ca "ce-i sigur,e sigur..." Am incercat s-o intreb ce si cum,insa a trecut la discutie cu sotul meu...
Sunt si eu curioasa ce zice Livia,sper sa ne lumineza mintile :))
Sanatate maxima,Maria

Rabdarea este cheia fericirii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Lamuriri...

Tot trat. este pt. reglare hormonala si inlaturarea "defectelor" cauzate de aceasta .
Odata ramase insarcinate este clar ca trat. a rezolvat totul si nu mai are rost sa-l continuati( rezultatul este durabil).
Odata instalata sarcina corpul trebuie sa preia mai departe partea hormonala iar plantele ar secreta si ele hormoni(naturali)si organismul ar fi derutat, de aceea se intrerupe adm.
In concluzie nu va speriati daca luati cateva zile in plus trat. sigur nu se intampla nimic,eu am luat o luna dupa ,si n-am avut absolut nimic!
In ceea ce o priveste pe Cristina ,facand inseminarea,normal ar fi sa fie gravida acum(Doamne ajuta!) deci stie , si prin urmare intrerupe ,ca organismul sa preia toate functiile,nu?

In concluzie...nu intrerupeti fiindca plantele sunt pt. trat.(reglare) si pt.a favoriza sarcina,atat,mai departe este treaba organismului nostru(vindecat).Plantele si-au atins scopul restul depinde de noi cat de "cuminti" suntem!!!
Hai ca m-am repetat...

Inteles???Daca nu, mai explicam odata...!!!

Multa sanatate si bebei multi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Dar daca se prinde ceva si tratamentul curata uterul,este exact ca la Cristina!Eu stiu ca dureaza 7 zile pana cand embrionul coboara din trompe si se prinde de peretele uterului,pana in acest moment tratamentul nu strica dar dupa ziua 21 daca plantele si tincturile curata uterul?
Livia,nu ne poti spune care din plante sunt pt reglare hormonala si care sunt pt chisturi ovariene?Cele pt chisturi sigur curata,cum este de ex galbenelele,sau ele sunt bune si in caz ca se prinde sarcina.
Nu stiu daca am fost prea clara ca sa ma intelegi!Eu de ex nu am probleme cu chisturile dar am probleme hormonale si imi trebuiesc doar plante pt reglare hormonala.

Te pup,
Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Chisturile sunt o consecinta a dereglarii hormonale.Nu-ti fie teama ca nu-l curata pe bebe sunt sigura 100%.Fii atenta,daca ai ramas cu bebe(in urma trat.) inseamna ca nu mai ai nici o problema deci plantele nu-si mai au rostul si nici nu mai sunt asimilate de corp si nici nu fac rau.
Pe cand la Cristina este altceva,ea a luat hormoni sintetici si sarcina a fost indusa de medic, nu natural,si de aceea am spus sa intrerupa fiindca la ea plantele ar tinde sa reglementeze ce nu e natural.Sunt sigura de asta!!!
Repet...acest trat. este si pt. dezintoxicare puternica si de exemplu: ai luat contraceptive(hormoni) ele vor echilibra si elimina efectele nocive asta se intampla la Cristina cara a luat stimulatoare,hormoni si altele...
In concluzie nici o teama...sarcina optinuta cu ajut. plantelor nu are de suferit pe cand in cea optinuta pe cale medicala s-ar putea sa-i creeze probleme daca sunt luate mai mult timp.

Inteles?Daca nu mai explicam o data...
Pupici!!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

'Nteles sefa,sa traiti !!!
Mergem sa indeplinim misiunea speciala ...
Revenim cu raportari despre capturarea inamucului no.1 numitul gica !!!
Permiteti sa urez sanatate maxima !!



Rabdarea este cheia fericirii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Am inteles,merci mult.Chiar imi faceam probleme...o sa continui.Abia suntem in ziua 8-a.Poate ca s-a mai intamplat ceva bine cu si acum sunt mai puternici si reusim.
Chiar ieri am cautat intr-o carte cu plante si nu gasisem ca fac rau aceste plante.Nu intelegeam acum de ce curata sarcina.



,

gabi si bb Simona.

Mergi la inceput