Garzile la Municipal

Garzile la Municipal | Autor: kita

Link direct la acest mesaj

Imi puteti spune va rog la ce ora isi schimba garzile dr. ginecologi din Municipal; Eu am auzit diferite variante: 8:00, dupa raport la 10:00 si dupa unii cica pe la 12 ziua, asa ca nu stiu ce sa mai cred!

Si daca mai stiti, asistentele cand isi schimaba turele, caci mi s-a spus numai sa fiu "pregatita" pentru doua ture pe zi, insa nu stiu la cat incep si se termina!

Merci,

Kita(Alina) si Samburasul vioi de 39 de saptamani
http://pg.photos.yahoo.com/ph/alinasalavastru/my_photos

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

kita, eu am prins (anul trecut in primavara) vreo 3 sau chiar 4 garzi (nu mai stiu exact) pana am ajuns sa nasc. M-au internat marti la 12 dupa un control de rutina (membrane fisurate), si am nascut miercuri seara. Din cate tin minte asistentele se schimbau dimineata pe la 8 parca si apoi seara la 4 si probabil noaptea la 12. La 4 stiu sigur ca s-a schimbat tura pentru ca ramasesem fara anestezic la epidurala si nu se baga nimeni sa-mi completeze doza ca se schimba tura....noroc ca l-am prins pe medicul meu pe-acolo si m-a rezolvat el...era doar o formalitate. De fapt intre 4 si 5 s-a schimbat tura....sincer nu mai stiu exact.
Oricum, sunt 3 ture de cate 8 ore tura, deci ai foarte mari sanse sa prinzi doua ture, poate chiar 3.


Mickyyy si Malina Ioana (31.03.2004)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rachel owen spune:

Puiuta, sauna-ma cand te pot ajuta cu ceva.
La dr se schimba la 8 dimineata. Dar cel de garda. Dr tau daca nu e de garda sta numai pana la 15. Oricum nu prea ai nevoie de le. Tot pe mana asistentelor ramai.
La asistente tot asa, de la 8 dimineata la 8 seara, e o asistenta pt mamici si una pt bebe, deci 4 pe zi.
Cred ca asta ai vrut sa stii, nu?

Te pupacesc!

POZICI:
http://community.webshots.com/user/omuletul_meu_drag


Rici, cea mai fericita mamica si omuletul ei drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreutza spune:

Din cate stiu eu doctorii se schimba la ora 8 dimineata, cei care nu sunt de garda pleaca pe la ora 15. In zilele cu sarbatori medicii se schimba la ora 9(asa am nascut eu pe 1 mai la 9 si 15 min fara neonatolog pentru ca una se ruja sa plece si una se imbraca sa intre in tura). Asistentele se schimba la 12 ore, la 7 si la 19(matusa mea lucreaza acolo de mai bine de 20 de ani).
Succes!
Cu drag, Andreea

Mergi la inceput