Copilasi din 1998 (02)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns orhidee spune:

Mt Vernon New York
Mai scriu maine cate ceva ca astazi suntem in intarzieri cu programul de seara...Toata ziua am colindat prin oras... Dar de abia astept sa ne intelegem cum facem cu Broadway-ul

Cat despre spaga Katy, chiar vorbesti serios, sau sunt eu in urma cu ceva ????

Cu mult drag si spor in ale profesiei de parinte, orhidee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns orhidee spune:

Am incurcat borcanele credeam ca este vorba de spaga pt banca intai in America....
Cary dar oricum nici prin Ro nu stiam ca asa merge. Nu conteaza unde stai , conteaza cat materie cenusie ai, asa ca trebuie explicat copiilor, sa nu se simta frustrati daca vor sa stea in banca intai si "nu au loc" de altii...
Numai bine si multa sanatate, orhidee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns orhidee spune:

Astazi Diana a avut program scurt la scoala pana la 11,30 iar maine merg doar ca sa faca cunostinta cu invatatoarea din clasa a II-a.

Katy, mersi pt informatie, am sa merg sa vad ce au pe acolo. Cat despre Puricele tu ai dreptate asta a fost mai demult, l-am vazut mai demult, deci cred ca piesa era Unchiul Vanea, care era tot cu Malaele, ca fiind tot el in rolul principal, nu mai stiam care a fost ultima vazut-a

La Opera nu am ajuns, ca sa vedeti!!! dar inainte de'89 singura mea evadare era teatrul a continuat si dupa...

Sa stiti ca noi ne pregatim de zor mai greu cu geamantanele astea...

Va doresc multa sanatate si spor in tot ceea ce va doriti. Orhidee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katy spune:

Orhidee ini dai emotii!Spaga in America?Fii serioasa...Dar am vazut ca te-ai luminat singura.Voi stiti deja profesoara de la anul?Ca pe aici e mare secret!Nu se stie nici cu ce copii o sa fie in clasa si cu atat mai putin profesoara...pana in august cand incepe scoala.Cica sa nu te apuci sa contesti daca nu iti convine ceva ca ei au vacanta si nu au timp de reclamatii.Oricum cam stiu profesorii din scoala si cel putin pana acum am avut noroc.Sper si de acum incolo ...
Numai bine
Katy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

Orhidee nu-mi fac probleme asa multe din cauza "de banca",dar pentru ca,copiii in clasa I sunt mai agitati,mai neatenti si vorbesc mult(deci se face RUMOARE)s-ar putea ca Rebecca sa nu prea auda din cauza acestei RUMORI si implicit nu prea va intelege,dar sper sa prinda un loc bun.

Sa inteleg ca in STATE copiii(colectivul) si d-na educatoare se schimba IN FIECARE AN???nu sunt aceeasi timp de 4 ani ca in RO???

Va doresc un W-E placut si cu multa distractie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns orhidee spune:

Da Katy, ieri am facut cunostinta cu d-na invatatoare. Iti dau o lista cu rechizite ce ai de cumparat si o lista cu ce carti au de citit in vacanta. Dimineata cand ii duci ii lasi in curtea scolii in grija invatatoarei din clasa intai iar cand mergi sa-i iei (numai in ultima zi de scola, normal) ei vin in curtea scolii cu invatatoarea din clasa a doua si viitorii colegi. Dar stii cum este cu clasele, ca ei ii triaza pe nivele, cel putin asa este la noi, dar nu se stie in avans, se poate numai presupune in functie de copii in ce fel de clasa este - nivel. Diana din fericire are 4 dintre fostii colegi; au fost impreuna la gradinita si in clasa intai.

Ce bine este ca tu iti duci fetita la inot si tenis, speram si noi sa ne apucam si de un sport. Dar cum sambetele si duminicile sunt ocupate, inca o activitate extra cred ca suprasolicitam copilul; nu sunt adepta programului prea incarcat, pt ca oricum il are....poate sa renuntam la ceva, ramane pt viitorul apropiat sa ne hotaram. Oricum in Ro o sa luam o portie buna de alergatura, de abia astept !!! Adio viata sedentara....

Cary pe aici este exact cum ai si inteles se schimba in fiecare an atat educatoarea cat si colegii, ii amesteca=triaza cum vrei tu sa numesti procesul!
Cat despre banca intai nu te stradui prea mult ca sa nu fii dezamagita. Nu intotdeauna ceea ce consideram ca este spre binele copilului se nimereste sa si fie. Dar daca Rebecca este usor distrasa de zgomotele din jur este mai bine sa fie in fata, tu iti cunosti cel mai bine copilul.

Va doresc multa sanatate si un sfarsit de saptamana cat mai relaxant! Orhidee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns orhidee spune:

Am recitit mesajele si mi-am descoperit 2 greseli gramaticale pt care ma autopedeapsc: "Spiritul autocritic" intervine:
vazut-a (incorect) = vazuta
mai intrebat (incorect)= m-ai intrebat
Scuze!

Va doresc multa sanatate si mult noroc in profesia de parinte!Orhidee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

Mamica OTAU mi de scuze ca mi-a scapat,
LA MULTI ANI! pentru Vladut,sa fie sanatos,sa aiba parte de mult noroc in viata si toate visele sa i se implineasca,sa fii mereu mandra de el si sa va aduca numai bucurii.
Nu prea am fost acest W-E acasa de aceea mi-a scapat acest minunat eveniment.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

LA MULTI ANI! Tudor-Stefan,sa fi sanatos,voios,voinic,sa ai parte de mult noroc in viata si numai clipe frumoase alaturi de cei dragi.
Mamica Acinorev,sa-ti traiasca flacaul si sa va aduca numai bucurii.
PETRECERE FRUMOASA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

LA MULTI ANI! Mara-Alexandra,sa fi sanatoasa si sa ai parte numai de clipe frumoase alaturi de cei dragi.
PETRECERE FRUMOASA!

Mergi la inceput