A mai construit cineva casa?(2)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deborah77 spune:

Ti-au impus culoarea casei???? pe-asta n-am mai auzit-o. Nu ca vernilul ar fi urat....dar ar trebui sa fie alegerea voastra. Ce Primarie e intr-atat de creativa? :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

quote:
Originally posted by Deborah77

Ti-au impus culoarea casei???? pe-asta n-am mai auzit-o. Nu ca vernilul ar fi urat....dar ar trebui sa fie alegerea voastra. Ce Primarie e intr-atat de creativa? :)



Si eu am fost fiarta cateva zile dupa autorizare!
ce Primarie??..... N-ai auzit de Radu Mazare de la Constanta???

Racushoarele Cristina& Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deborah77 spune:

acum se explica trebe sa mareasca spatiile verzi in oras si a gasit solutie :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns argo spune:


Vedeti ca o sa fie o expozitie (sau targ, nu stiu cum se numeste) la Sala Palatului, incepand cu 20 si ceva februarie (am vazut o pagina de reclama in "7 seri"), de usi si ferestre. Imi pare rau, nu am revista, ca as fi fost mai precisa.
Deborah, zece puncte !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns argo spune:


Sau, acu' m-am gandit, ca poate impune culoarea lui de...specie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deborah77 spune:

Daca ma gandesc bine, o cam invidiez pe Crixia.A scapat de-o bataie de cap. Eu cred ca o sa innebunesc cand vom ajunge la ales culori....chiar nu stiu, n-am nici o idee...sau am mai multe, dar nici una brilliant. Dar...sa ajungem noi acolo...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Feeetelor, m-ati spart azi!
Deci, in final trebuie sa recunosc, ca aceasta conditie imi e utila, totusi! Ma scapa de alegera culorii!
Nici noi nu stiam initital cum va fi finisata, dar cand am vazut conditia ne-am..... inverzit!
N-am ajuns inca acolo, dar tot greu va fi... nu stiu ce nuanta sa aleg, caci textul conditite suna cam asa: "finisaje exterioare in culori vii - vernil"

Haideti, cam trecut la culori acum, dar eu cum voi face cu asortarea usii de la garaj cu restul tamplariei???


tuturor!

Racushoarele Cristina& Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maggda spune:

Crixia la vernil cred ca se potriveste tamplarie de PVC maro, problema ca e cu destul de mult mai scumpa.
Fetelor in sfarsit am cumparat rigipsul pt primul dormitor.Profilele sunt puse asa ca saptamana viitoare sunt libera de la servici si punem rigipsul pe pereti si vata minerala!Abia astept sa fie gata un dormitor sa ma mut la etaj.

Magda si Bianca 6 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Maggda, am scris mesajul cam in acelasi timp! Scuze!
Ne gandeam si noi la maro, dar vreau pareri!
Stiam ca pretentia de culoare costa, dar cred ca sunt si avantaje.

Racushoarele Cristina& Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deborah77 spune:

Din pacate costa chiar...mult de tot. Am fost la Trocal sa ne faca un calcul pt geamuri. Cu tamplarie colorata ne costa cu 45% in plus. Enorm. Bine, mai exista si varianta in care maro-ul este doar pe exterior, iar in interior sunt albe.
Parerea mea e ca la un vernil deschis ar merge tamplarie alba de fapt. Am vazut intr-un catalog al unui producator de tigla - Tondach parca - o casuta asa....era f frumoasa.
Pana la urma ce e cu targul ala de la Sala Palatului? Chair as vrea sa merg. Aaa, la inceputul lui martie (1-5) e Romtherm la Romexpo. Pt cine a ajuns la partea de instalatii / incalzire, cred ca e util. Si sa nu uitam ca intre 1-5 Mai este Construct Expo. Am fost anul trecut, si multi producatori de...diverse...de ex Lindab..aveau reduceti de 10 - 15% pe perioada targului. Buna ocazie de shopping..

Mergi la inceput