Cei din zodia Gemenii, uniti-va! (03)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Offf, asa mi-a venit inima la loc cu cele culori dar sincera sa fiu pantalonii gen pana ma cam lasa rece...la fel si sacourile scurte...
Iar botul asta la pantofi mi se pare de-a dreptul hidos...
Dar daca-i moda ce sa facem???!!!
Asa ca am sa ma duc sa-mi iau o pereche de balerini pt. servici.
Si-asa imi trebuie o pereche, macar sa ma incadrez in "standarde"...
Mai ramane sa ma gandesc asupra culorii ca astia nu merg negri sau maro...adica ceva universal...
Nu spun ca sunt pt. culorile astea dar daca imi iau roz e clar ca trebuie si poseta si bluzitze...

Deci, vine primavara asa ca mergem la cumparaturi....

Va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loreg spune:

Buna dimineata! Tocmai ma uitam cu o colega in revista Look si au acolo niste modele de balerini super frumosi; ma gandeam ca mi-ar prinde bine si mie o pereche tot pt servici, ca astia merg bine si la blugi, si la pantaloni 3/4, si la fuste scurte. Pote-l pacalesc pe sot si dam o fuga duminica sa-mi cumpar si eu ceva, daca nu, ma duc singura sapt viitoare si poate-mi cumpar si o pereche mai eleganta, cu toc mai inalt!(asaaa, ca sa-i fac in ciuda).
VApe toate si va astept mai tarziu pe aici!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/loredana_gherghelas/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia0606 spune:

Ei da! Asa mai merge! Se mai dezmorteste atmosfera pe aici.
Hai sa iau si eu un pic cuvantul la subiectul moda. Eu sunt foarte conservatoare. Moda asta noua nu-mi place deloc!! Pantaloni care abia iti acopera dosul si din care iti iese "burtica" (ca eu cam am!!) sau pantofi cu ciocuri de o palma - nu sunt pentru mine. In primul rand nu-mi plac, in al doilea nu-mi sta bine (o fi varsta de vina?) si pe urma nici nu pot sa merg deloc cu ei, ma impiedic in varfuri. Nu-mi cumpar haine doar pentru ca sunt la moda. Imi cumpar hainele care-mi plac mie. Mai tineti minte pantofii Guban cu tocuri inalte? Ce mult imi placeau. Pacat ca nu mai gasesc acum.
In ce priveste culorile pe primul rand este portocaliul, apoi rosu, maro, negru si verde. In nici un caz roz, pt ca eu sunt bruneta si-mi sta rau. Am avut mereu probleme cu culoarea hainelor din cauza tenului meu inchis. De multe ori ce-mi placea mie nu puteam sa port.
Si la coafuri sunt conservatoare. Cand apuc cu o tunsoare foarte greu ma hotarasc sa o schimb. Acum de pilda am parul lung (mi-a crescut foarte mult in timpul sarcinii). Si nu prea imi vine sa il tai cu toate ca imi placea si parul scurt. Dar asa sunt eu. Imi trebuie mult timp pana ma hotarasc sa schimb ceva in look-ul meu. Trebuie sa ma impinga cineva de la spate . Si va mai spun si un secret - am numai maini stangi cand trebuie sa-mi aranjez parul singura, asa ca este mai comod si mult mai usor sa-l prind cu o clama.
Si nu mai vorbiti despre fripturi si alte cele ca nu mai este nevoie sa ma invitati la masa. Vin singura!
Loreg - daca voi sunteti atatea fete la birou cum de nu ati reusit sa-l dresati pe colegul galagios? Mutati-i biroul afara!

Felicia


http://www.babiesonline.com/babies/a/alex2003
http://community.webshots.com/user/felicia0606

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loreg spune:

Pai, haideti sa va explic si eu - Doamne ce greu e sa scrii...mie mi-e f usor sa vorbesc mult, decat sa scriu....dar ce sa-i faci? asta e ...In ceea ce priveste moda si ale ei permanente schimbari..mie imi place sa fiu in pas cu moda, dar nu sunt la curent cu toate schimbarile, practic vorbind, voi intelegeti cum vine asta? In sensul ca nu dau fuga la magazin sa-mi cumpar bruza roz doar pt ca se poarta culoarea asta (ORIBILA)! si ca atare, daca am bani si vrea sa-mi cumpar ceva de pus pe mine (in afara de sunculite si kg in plus), ma duc frumusel si-mi cumpar ceva care imi sta bine si care se potriveste cu ce mai am eu pe acasa. Stilul meu este cel clasic-elegant; imi place la nebunie sa ma imbrac elegant, in special in costum (fustita+sacou sau pantalon+sacou) si de aceea nu prea stiu sa port hainutele astea trendi-flendi, cu toate ca am si haine de ultima ora (a se citi blugi cu talie f joasa-deh..mi i-a ales dansul-care este!).Deocamdata ma mai ajuta fizicul, m-am ingrasat eu putin in iarna asta, dar vara de obicei ajung pe la 49-50 kg!
Cat priveste parul...nu prea am nici eu curaj sa-l tund, dar ii dai tot timpul linii moderne (am un tip care are grija de lucrul asta), si cum imi place sa fiu eleganta si tin f mult la parul meu, fac totul astfel incat sa arate cat mai bine si tocmai de aceea ma duc la coafor in fiecare sapt (nu-i fac nimic deosebit, ci doar il intind la perie)Am un par pe care nu-l pot aranja singura...e lung si des si sarmos...
Despre colegul meu as putea sa-ti povestesc f multe - ca prea ne enerveaza; nu-i putem scoate biroul afara pt ca are un inger ocrotitor asezat pe un scaun inalt....DOAMNE...ce mult am mai scris...cred ca nu mai am nici o logica dar....intelegeti voi cate ceva

http://pg.photos.yahoo.com/ph/loredana_gherghelas/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rodica P spune:

Si eu am parul foarte lung mai jos de mijloc si foarte sanatos nu l-am vopsit nicidata si ma gindesc sa nu mi-l distruga! Ca inca nu am gasit o coafeza buna!

Lore am vazut pozele tale semeni cu o actrita din telenovela "iubirea me pacatul".


Uitati aici poze de la nunta mea !


Rodica si Stefan-Daniel
poze o-1 an , www.babiesonline.com/babies/s/stefandaniel10" target="_blank">poze , Poze noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loreg spune:

mai, mai...da' bine va mai sta impreuna ...si...MAMAAAAA!ce par misto ai - ar fi si pacat sa-l disrugi, dar n-ai sa poti sa-l tii asa toata viata - nu te chinui cu el? Care e actrita de care zici tu? ca eu nu prea le stiu pe astea de joaca in telenovele, ca nu prea am timp sa ma uit la ele! Oricum, fetelor..cred ca mai am putin si ma iau la bataie cu al meu sot din cauza televizorului(stam intr-o garsoniera si avem doar un singur televizor). Stati va va explic..ca simt ca explodez: al meu se uita la tot ce inseamna sport:fotbal, box..(a facut 14 ani de box de performanta!!!!)Ba da pe teletext sa vada rezultatele, ba da pe EuroSport, ba pe Tele Sport, ca sa nu mai spun ca se uita la toate stirile din sport, nu conteaza ca sunt aceleasi..el se uita la toate si dupa aceea se uita si la reluari!!!Imi vine sa-l strang de gat!!!Dupa care..ii vine somnul, adoarme si mai apuc sa ma uit si eu cca 20-30min la TV dupa care adorm si eu. A doua zi imi zice: "in seara asta ma uit eu, ca aseara te-ai uitat tu!!!" Nu-ti vine sa mori??????!!!!!!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/loredana_gherghelas/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Mai Lore, nu fi trista ca asa patim toate...
Bine ca al tau are un scop! Sotul meu se uita numai la filme, ce daca le-a mai vazut de n-shpe ori?? Ii spun ca l-am vazut si incep sa-l povestesc si el imi zice ca nu-si aminteste...
Plus ca cica daca vine seara (dupa 8) de la servici trebuie sa aiba intaietate ca eu am avut timp pana atunci sa ma uit. Dar nu se gandeste cine mai face mancare, curatenie, spala, calca...ca doar nu-i lipseste nimic...Dar daca nu vede inseamna ca nu le fac!
Asa ca ce sa mai discutam?? Si asta dupa ce ii faci 3 feluri de mancare la copil, pe care le refuza bineinteles, dupa ce strangi in urma lui de ti se face rau, iar domnu vine acasa si te intreaba: "Dar tu ce-ai facut azi??" Sa nu arunci cu oalele dupa el??

Va si sa aveti un uichend linistit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loreg spune:

Partea mai proasta e ca eu sunt perfectionista si inainte sa stau cu el am stat singura niste ani...asa ca am niste fixatii. Ce sa mai explic...de 4 ani ma rog de el sa-si spele cada dupa ce face baie, sa nu mai puna prosopul folosit peste cele curate pe care le tin in baie calcate si aranjate, sa inchida usa la camera, sa inchida usa la bucatarie (tot timpul stau in urma lui sa inchid usi, de zici ca sunt usier bine macar ca nu avem multe usi pt ca stam in garsoniera..altfel.......) Bineanteles ca nu face nimic din ce-i spun; si cand ma gandesc ca in primii 2 ani nici macar nu faceam curatenie pt ca facea el si nici nu prea spalam rufe pt ca avea el grija..eeehhh ce vremuri!!!!!! Dar bine ca ne iubim si nu ne paruim; ca eu tip si fac ca toate alea, iar el ma ia in brate si-mi spune ca ma iubeste si asa nebuna cum sunt - ce-as putea sa-i mai zic?
S-aveti un week-end nemaipomenit!!!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/loredana_gherghelas/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_trancu spune:

am revenit!
am vazut ca am uitat sa scriu si anul !
uite, data e 17.06.1980

Fa-ti timp sa iubesti, fa-ti timp sa vorbesti, fa-ti timp sa impartasesti
gandurile pretioase pe care le ai. Octavian Paler

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Buna din nou!In ce priveste moda, ca tot ati discutat despre ea, si eu sunt ceva mai conservatoare. Mie-mi place ce-mi sta bine. Nu suport deloc pantalonii pana (imi si stau oribil) si nici pantofii cei cu bot rotund nu ma incanta prea tare, insa am probat o pereche si se asezau foarte bine, asa ca ma bate gandul sa mi-i cumpar...dar ma mai gandesc.Si eu am parul lung, si am o prietena care ma bate la cap sa ma tund. Nu ma prea indur insa. Am tenul deschis la culoare si parul saten inchis, si ma bate gandul sa il vopsesc fie saten deschis, fie un blond inchis. Nu stiu insa cum mi-ar sta bine...In orice caz, imi ia tare mult timp pana sa fac o schimbare de look. Ca taaare sunt indecisa!Nici al meu prieten nu face prea multe prin casa. Vina e a mea, ca asa l-am obisnuit. E pasionat insa de calculatoare si toata ziua e la computer.Ana-Maria

Mergi la inceput