Bautura la nunta

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

La sfarsit cand poti servi un platou de branzeturi frantuzesti si cognac! Asa da.

quote:
Originally posted by Blonda

adica voi nu puneti la tarie decat whisky si gin? Vodca nu imi placea nici mie....dar alta tarie?Cognac?



Si de-as avea darul prorociei si tainele toate le-as cunoaste si de-as avea atata credinta incat sa mut si muntii din loc iar dragoste nu am...nimic nu am!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellamiss spune:

M-am gandit si eu cu baruletul si mi-a spus cineva ca asa este mai bine,ca nu are rost sa punem pe masa cate o sticla de wisky pentru ca asa voi face risipa.Este tarie si nu vor bea prea multi asa ceva.Ne-am mai gandit si am ajuns la concluzia sa facem un barulet:6 sticle wisky,8 sticle garone si 10 sticle gin.Iar un ospatar sa treaca pe la mese sa-i intrebe pe invitati ce vor sa bea.In legatura cu vinul se va pune pe masa cate 2-3 sticle pentru inceput iar apoi se mai adauga dupa ce se consuma.Alta varianta nu avem.Nu putem sa punem si vinul la barulet ca asa nu o sa mai bea nimeni.pupici

photos.yahoo.com/ellamiss2000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blonda spune:

Si eu m-am hotarat sa fac barulet, mai ales ca in incaperea respectiva este deja amenajat baruletul si e chiar dragut facut.Pentru bautura m-am hotarat la urmatoarele bauturi:pentru maxim 80 de persoane voi avea:4 l de whisky, 5 l de vodca Finlandia si 6 l de vermuth pentru doamne.Sunt constienta ca e prea multa bautura dar prefer sa acopar si un eventual furt si sa fiu sigura ca nu raman fara.Daca ramane nu e nici un fel de problema...evenimente voi mai avea
Bybirox...unde m-ai intrebat ceva?nu am gasit.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biliboaca spune:

RECLAMA!

Biliboaca, ai avertisment intrucat esti deja la a doua abatere!
Te rog sa citesti prevederile www.desprecopii.com/forum/rules.asp#rulesid19" target="_blank">Regulamentului DC privitoare la reclama pe forum si indicatiile pentru cei care doresc www.desprecopii.com/info.asp?id=502" target="_blank">reclama platita pe site-ul DespreCopii.com sau sa postezi la rubrica de www.desprecopii.com/forum/classifieds.asp" target="_blank">Mica Publicitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musca tzetze spune:

Intr-un fel va inteleg cu ideea de a nu servi bere (ca nu ar fi elegant, sau nu se potriveste cu meniul)... dar:
Dupa cum a zis si Giova, am intrebat si eu lumea si mi s-a sugerat sa nu-mi ridic nuntasii in cap. Adevarul e ca nunta va fi vara, si cred si eu ca s-ar consuma bere... Din alt punct de vedere, prefer ca barbatii sa bage bere toata noapte si sa fie bine dispusi, decat sa-i oblig pe cei care nu beau vin sa aleaga doar tarie si sa-mi faca spectacol...

Ideea ar fi ca am si eu aceeasi dilema ...berea.
Draga Giova, oare doar in zona asta sa fie asa multi bautori de bere? (si eu sunt din Timisoara)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

salutari musca tzetze!!!!
ma bucur ca in sf. cunosc o persoana din Tm. stam in Tm de 4 luni, suntem din Alba Iulia (unde vom face si nunta). am stat in Italia 2 ani (la studii) si acum ne-am intors direct in Tm cu o oferta din partea italienilor.
ce zici ? poate ne vedem intr-o zi sa ne cunoastem. nu avem foarte multi prieteni aici.
as fi incantata.
te pupic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Martiana spune:

Tocmai am scris la subiectul cu meniul de nunta ca anul trecut la ambele nunti la care am fost s-a baut pe ascuns bere de multa lume total aiurea. Ba la sarmale, ba la friptura. Asa ca noi am pregatit un platou special cu aperitive calde (mititei, ficatei si pastrama sarata) pentru cine vrea sa-si faca pofta. Este in loc de peste.
Putin ne pasa daca este de bon ton sau clasic, vrem doar ca toata lumea sa se simta bine si cum localul nu este unul de fite sau cu pretentii de papion sau frac, suntem super fericiti ca ne permitem aceasta variatie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iael spune:

Fetelor de unde cumparam bauturile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis81 spune:

Daca ai vreo pila pe la vama, le poti cumpara din vama de la un dutyfree...este foarte ietfina bautura acolo. De ex. o sticla de 1L de whisky te ajunge in jur de 9 euro...votca( sticla de 1.75L) tot la 9 euro ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:

bauturile, adica whisky, gin, martini - din duty free (de ex. cel din herastrau, satul francez)

vinul - nu stiu

fetelor de unde luam vinul alb demisec, la sticla ?



toma_lly

Mergi la inceput