Bautura la nunta

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mireasa spune:

Se bea vinul vara? Intreb asta pt ca noi ne gandeam sa luam si bere pt ca vara se bea in general bere. Credeti ca riscam sa nu se mai bea vinul?

Mireasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iael spune:

Noi nu cumparam bere.Mai ganditi-va ! Poate nu mai oferiti bere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy79ro spune:

Sincer nici eu nu am auzit pana acum sa se serveasca bere la nunta.Chiar la nici una la care am fost nu s-a servit.Dar fiecare face cum shtie ca e mai bine.


http://community.webshots.com/user/roxy79ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxygeo spune:

Buna ziua miresici!

oanamadalina - mie mi s-a spus cam o sticla de pers sau 1 litru daca iau varsat.

De exemplu la restaurant mie mi-a zis la 100 de pers sa iau 80 de vin alb si 30 de vin rosu, dar io ca sa fiu sigura ca nu ma fac de ris m-am gindit sa i-au 100 de alb si 30 de rosu sau doar alb

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ileana Cosanzeana spune:

Mireasa, sigur ca vara se bea vin! Vinul la nunta este obligatoriu, si numai daca tii seama de mancare...aproape toate felurile de mancare de la o nunta merg cu vin, si mai putin cu bere. Noi vom avea totusi si ceva sticle de bere, pentru ca sunt "fani" ai acestei bauturi, dar vinul va predomina. Fiecare face cum crede pana la urma,pentru ca toate ne dorim o nunta reusita, unde lumea sa se simta bine, ca doar de asta ne batem capul acuma!
Cu putere inainte, miresici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iael spune:

Noi cumparam doar vin alb .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis81 spune:

Vinul este bautura principala la o nunta- preferabil alb-, iar daca faci nunta vara (ca mine de ex) este bine sa ai si cateva navete de bere sau bere la dozator ... daca restaurantul are terasa pui dozatorul pe terasa si fiecare se seveste cand vrea si daca vrea (eu asa voi face)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cadina spune:

Noi avem vin alb din partea restaurantului si pt ca am fost la nunti unde invitatii ar fi baut (unii) si o bere, ne-am gandit sa cumparam un butoi de bere (din acela metalic) si sa discutam cu patronul restaurantului sa monteze dozatorul. Butoiul va fi "aranjat" undeva la vedere si fiecare se va servi cum va crede de cuviinta (voi cumpara ni niste pahare mai mari din plastic, de unica folosinta).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:

Eu vreau sa iau la nunta vin alb demisec.
Dar habar n-am care ar fi mai bun...

Ajutati-ma si pe mine cu ceva nume de vinuri bunicele (si la gust si la pret ), plizzzz....

toma_lly

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumi spune:


Dragi miresici spune-ti si voi unde ati gasit tarie ieftina si la ce pret!

Mergi la inceput