Pentru Livia si nu numai....

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cam spune:

[size=4][/size=3]Multumesc Livia, da' ce ma fac, ca incepusem sa-i dau tratamentul celalat cu ghimbir, apilarnil+propolis+polen, Coenzima Q10, Laptisor de matca, tinctura de telina si tinctura de brinca ursului. Sa-l completez cu ce mi-ai spus tu??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Laptisorul de matca se da numai la femei,polenul si apilarnilul la barbati.Nu zic ca nu pot lua si ei dar in cazul,fertilitatii masculine este bine sa respecte modurile de preparare si de administrare pentru un rezultat optim.Daca nu-l respecta degeaba face trat.
Am spus cum se adm.toate.Planta de branca ursului se bea numai cum am scris daca ia sub alte forme va trata alte afectiuni si nu vor avea nici un beneficiu,asa ca...
Draga Cam poti continua si cu trat. asta in paralel,nu are ce sa strice poti sa scoti laptisorul de matca,tinctura de branca ursului si sa o ia cum trebuie(sub forma de pulbere).
La tinctura de telina poti adauga si tablete de telina iar de chimbir nu stiu nimic ,o sa ma documentez si o sa-ti scriu mai tarziu.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Fetelor,sotiorii vostri sa incerce trat. ca merita ,doctorul a spus ca a avut rezultate in 90% cazuri chiar si azoospermii(situatie in care nu mai sunt viabili). Iar la (cuplurile-restul de 20%) la care singura sansa era, poate,cu FIV a ajuns sa faca inseminare artificiala si gata bebe!

Am sa mai citesc de ghimbir si daca e bun eu zic sa-l ia !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Scuza-ti am vrut sa zic restul de 10 %!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Nu gasesc nimic de ghimbir(pt.fertilitate) doar ca are efecte in boli ale stomacului(ulcere,gastrite etc.)Tu de unde stii de aceasta planta,vreau si eu mai multe amanunte,te rooog!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Livia,da,stiu ca napraznicul se prepara mai altfel...si am baut amandoi cam un an de zile in paralel cu tratamentul homeopat.
Sanatate maxima,Maria

Rabdarea este cheia fericirii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Livia,da,stiu ca napraznicul se prepara mai altfel...si am baut amandoi cam un an de zile in paralel cu tratamentul homeopat.
Sanatate maxima,Maria

Rabdarea este cheia fericirii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Maria ,dar naprasnicul se bea max.6 luni ca altfel are efect invers si devine si toxic!!!
Voi la cine faceti trat. homeopat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Am uitat sa mentionez,toate se adm. in doza maxima care este inscrisa pe prospect...

Mergi la inceput