Pentru Livia si nu numai....

Pentru Livia si nu numai.... | Autor: gabid

Link direct la acest mesaj

Au venit rusii...si luna aceasta.Bine,la noi problemele fiind din partea sotului nici nu imi inchipuiam sa se intample o minune.Tu ce spui,Livia sa continui tratamentul ,nu?Cred ca tratamentul tinut de tine are ca efect si reglarea hormonala unde eu am ceva probleme sau numai pt chisturi este bun?
Pentru toate fetele care vor sa tina tratamentul vreau sa le spun ca chiar daca nu am ramas insarcinata ma simt ffff.bine cu acest tratament.
Eu Nu prea am inteles daca patilele Gheara matei se iau de 2 sa de 3 ori/zi pt ca pe prospect scrie ce de 3 ori si in ce ai scris tu de 2 ori/zi.
Dupa cum spui tu se pierde efectul tratamentului prin intrerupere asa ca o sa-l tin mai departe.

Pentru cine are probleme cu chisturi ovariene am gasit intr-o revista urmatorul ceai:

20gcoji portocale
10gcoada soriceluilui
10g galbenele
20g frunze mur
10gsunatoare
10gtei
10g traista ciobanului
10g vasc
10g urzica
5g salvie

Jumatate din cantitati se lasa la macerat peste noapte cu 750ml apa.Cealata jumatatese fierbe cu 750 ml apa.Dimineata se amesteca cele 2 ceaiuri si se fierb 30minute.Se bea cate 50 ml ceai de 3 ori pe zi.

Sper sa va fie de folos.Eu nu am aceste probleme si nu stiu daca este bun dar nu cred ca face rau.

Va pup,
Gabi si bb Simona.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Buna Gabi,Trat. se tine min. 3luni si max. 6 luni.Eu l-am facut pt. ovare polichistice(ovarele mele aratau ca niste ciorchini de struguri),pt.dereglare hormonala severa(ovarele mele secretau hormoni masculini deci nici gand de bebe)plus ca imi venea menstruatia la 2-3 si chiar 4 luni...
Am facut trat.clasice la medic dar cum intrerupeam ca sa fac bebe revenea dereglarea si bebe... nimic...
Cu trat.naturist mi s-au rezolvat toate si... astazi face 9 luni.
Si altceva,cred eu important,nu mai am dereglarea hormonala de care am suferit o viata si care nu mi-a rezolvat-o nici cel mai scump medicament hormonal.
Daca spui ca sotul tau ,poate, este problema de ce nu-i faci trat. cu ceaiul de naprasnic,sucul de telina care este minune pt. barbati si Zn!?!
de la cu christian

P.S.veste mare...de astazi nu mai iau contraceptive pentru ca mai vreau un bebe asa ca muncesc si sper sa reusesc natural ca daca nu...iar plantute!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Tabletele se iau dupa cum scrie in prospect, probabil ca la mine era dozajul mai mare si de-aia luam mai putine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina L spune:

Livia sa fie intr-un ceas bun hotararea...asa ca treci
la treaba si sa ne anunti in curand ca bebe 2 e pe drum.
Succes


Cristina L

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Asta da veste, Livia !!! Ma bucur ca vreti sa-i faceti un fratior sau surioara,cine stie (?),lui bebe.Succes maxima in "polenizari".
Sanatate maxima,Maria

Rabdarea este cheia fericirii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Multumesc mult-mult de urari!
Am si eu o intrebare,credeti ca trebuie sa astept sa-mi vina menstruatia sau bebe poate aparea imediat,se poate ovulatie fara "rusi"?Voi ce ziceti?
de la cu christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Moaaamaaa,da' hotarata mai esti !!! (hai ca glumeam...)
Adica dupa nastere inca nu ai avut menstruatie ?? Din cate stiu sunt cazuri care au ramas insarcinate fara sa mai apara menstruatia..deci ovulatie fara rusi dupa nastere...Nu cred ca asta are vreo importanta asupra viitoarei sarcini...de fapt sigur nu are...
Sanatate si bafta maxima,Maria

Rabdarea este cheia fericirii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

quote:
Originally posted by livia

Multumesc mult-mult de urari!
Am si eu o intrebare,credeti ca trebuie sa astept sa-mi vina menstruatia sau bebe poate aparea imediat,se poate ovulatie fara "rusi"?Voi ce ziceti?
de la livia cu christian

livia




Mie mi-a venit ciclul la 5 luni dupa ce am nascut si prietenei mele la fel.Nu cred ca e bine sa nu-ti fi venit pana la 9 luni.Alaptezi inca?Eu am alaptat 3 luni pe Simona dar prietena mea un an pe baietel si i-a venit la 6 luni ciclul.Stiu ca se poatre si fara ciclu sa ramai...cine stie poate ca stie altcineva mai bine ca mine.

Te pupam,
Gabi si bb Simona.

PS:sa fie intr-un ceas bun hotararea pt bb 2 si poate ca numai e nevoie de tratament.
Eu deja ii dau sotului napraznic si telin asi zinc si multe altele...poate ca se intampla vreo minune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Mie nu mi-a venit pana acum menstruatia fiindca am alaptat la greu pana acum,am fost la doctor si totul este o.k.!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Inseamna ca totul e bine si o sa fie un cat mai curand.Ti-am spus ca dupa nastere in general se regleaza organismul cu toate ca la mine a fost invers.Abia acum dupa tratamentul tau simt ca e bine.La mine ciclul era aproape grena-negru cu multe cheaguri mereu si acum a fost curat si rosu.Eu cred ca e un semn bun.Cred ca intr-adevar am avut ceva si chiar niciun dr nu s-a priceput sa ma trateze.Cel putin dupa nastere simteam ca e si mai rau si uite ca acum e bine...asa cum ar fi trebuit sa fie.Eu nu am avut ovare polichistice si cu toate astea aveam dereglare hormonala pe care dr.nu si-o explica.La mine cu hormoni se rezolva tot.Poate ca acum chiar e bine!!!Tie ti-a recomandat cineva tratamentul pt ca chiar e bun!!

,

Gabi si bb Simona.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Sa-ti spun povestea trat...
Am sunat din Germania la dl. Vasile Popa de la Natura Medica, despre care am citit ca a rezolvat cazuri asemanatoare cu al meu si i-am spus diagnosticul.El mi-a raspuns ,foarte amabil ,la toate intrebarile mele si chiar mi-a spus(amanuntit) ce tratament imi va da daca vin la dansul.
Intre timp am fost si la un medic de aici,tot naturist,care mi-a dat un trat. de urmat tot cu plante.
In mare parte trat. era acelasi,asa ca am combinat trat. celor doi si a rezultat ce am scris eu pe forum.
Ambii mi-au spus la ce sa ma astept...stari de greata ca se elimina toxine,menstruatie cu foarte multe chiaguri negricioase,ameteli etc.,dar in final corpul va fi curatat si echilibrat foarte bine!!!
Mi-am cumparat pentru prima luna plantele de aici si urma sa ma duc in tara in concediu si sa i-au restul pentru inca 5 luni ,dar, trat. si-a facut efectul imediat si nu a mai fost nevoie sa cumpar altele si asa am ramas cu o valiza de ierburi dar nu ma plang ...
Cand am sosit in Ro pt. o luna o prietena de-a mea avea cam aceleasi probleme,i-am dat trat.si surpriza...pana sa plec eu inapoi ea ramasese gravida deci, tot intr-o luna,acum are un baietel si va naste in primavara.
Cam asta este poveste trat.meu !!!
Singura problema,daca o pot numi problema,este ca cine a facut trat. meu (3 la numar)au acum baietei, nimeni nu a facut fetita,sa fie din cauza trat.?

de la cuchristian

Mergi la inceput