Informatii despre determinarea sexului

Informatii despre determinarea sexului | Autor: Bettina

Link direct la acest mesaj

FATA sau BAIAT??

"Profesorul francez Stolkowski este de parere ca problema consta in realizarea echilibrului intre anumite saruri minerale din alimentatia viitoarei mame, in perioada dinaintea conceptiei.
Trebuie realizat un raport potasiu-calciu, pe de o parte si calciu-magneziu, pe de alta.
PENTRU A AVEA UN BAIAT, trebuie sa se consume alimente bogate in sare, sa se evite lactatele si salatele. Nu sunt indicate nici ouale, dar sunt indicate fructe ca banane, piersici si caise.
PENTRU A AVEA O FATA, reteta este aproape inversa: trebuie mancat fara sare, mult iaurt, smantana, unt, oua, legume verzi, paste si orez. Dar REGIMUL TREBUIE PASTRAT CU STRICTETE.
Exists un risc de eroare de 20%, avertizeaza doctorul cercetator"


La mine se potriveste, ptr ca eu in general nu mananc sarat, banane nici atat, insa sunt innebunita dupa legume, fructe si lactate!!!
Asadar la mine s-a potrivit( NIMERIT), ........VOI CE PARERE AVETI?????


Numai de bine, Madi&Antonia

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Si la mine cred ca s-a nimerit fiindca eu am adorat tot ce este sarat chiar prea sarat si uram dulciurile numai cuvantul dulce imi producea,si a iesit baietel...
de la cu christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Din cate am mai citit si eu, si PH-ul vaginal ar avea importanta (si acesta se poate schimba si prin alimentatie) in "trierea" voinicilor.
Si parca si momentul contactului avea importanta...
[am citit in "Cartea viitoare mame"-Editura Teora]
Vilma si Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaruta spune:

Asta cu saratu cred ca nu e adevarat eu am mancat dintotdeauna foarte sarat si am o fata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

mamaruta draga ,ai o fata ,dar cred ca e o fata barbata
Roxy si Cristi cel vorbaret

huianur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaruta spune:

o poti vedea la albumu meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Eu am mancat tot ce scrie la baiat (fara sa stiu de "solutia asta") din greu si a iesit fata. Eu nu cred.

3 ani !!! pe 14 februarie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Eu maninc, in general, ce scrie la fata. Alimentatia mea de baza. Si am nascut o "mindrete" de baiat!!! Traiasca prof. Stolkowski!! Ma incadrez in rata de error20%.

Catalina+Andrei(bb-6 luni pe 27.01.2003)

Mergi la inceput