Bebelusi de iulie-august 2004 (32)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

D-na Bibi, super ideea ta cu tricoul...eu una nu ma gandeam la asa ceva... am sa incerc si eu sa vad daca la mine da rezultate..hehe ca si noi suntem dinaia tare rasfatzatzi!!

Ana si Stefan, minunea lui mami si tati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Hehei, Ana, pai noi avem antrenament inca de cand eram gravide, cand am batut recordu pe aici pe DC, la numar de pagini scrise/zi. Bebeii, ce sa faca, mai pe langa noi, mai in brate izbind in tastatura (al meu cel putin)...Eu, de ex., scriu cand el doarme, iar daca e treaz si am ceva de spus, il pun intr-un leganus care sta aici langa scaunul meu la calculator, si sta cat sta. Da tre sa ma misc repede totusi ca nu ma lasa mult.

Mani, da, ferice de mine, da nu tu ziceai ca nu-ti faci probleme ca ati fost "in post", sau altcineva?

Iar cu asezatul cu bebe in patut, am citit ca a mai facut cineva asta aici pe forum, un tatic parca, imi pare rau ca nu imi mai aduc aminte cine.

Va doresc noapte buna si ma duc sa ma culc in sfarsit linistita, fara ganduri de genul unde pun patutul numarul doi, sau cum le explic eu la aia de la servici ca sunt iar gravida. Sper sa nu se supere pe mine bebelusa noastra care ne priveste de pe norisorul ei azuriu....hai ca deja aberez la greu (asta e efectul privarii de somn+stres)

mitzura cu bebe Tudor Codrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura _Oprescu spune:

salutare tuturor!
noi suntem bine, sa zicem...Ne laudam cu o infectie la ureche si cu antibiotic...mai si tusim dar cica e normal...nu avem febra , nu scarpinat la urechi,nici un alt simptom care sa imi fi dat de gandit...atata ca voiam sa merg musai la dr sa vad cand termina cu tusea asta...cica plamanii sunt curati si totul e ok!Sper asa sa fie...acum ia un antibiotic tare, deoarece se da o data pe zi timp de trei zile..Nu mi-a mai dat amoxi ptr ca mi-a facut diareea de la el...
In alta ordine de idei, Lucas cantareste 7.250 ..oare e cel mai mic de pe aici? pe 27 face si el sase luni...dr mi-a zis ca diareea duce la pierderea de greutate ,asa ca posibil sa fi fost asta cauza de nu a luat asa de mult..
Olivia, dr mi-a spus ca sunt ok borcanasele , la fel si mancarea facuta de mine.Orice atata timp cat sunt consecventa cu ele,adica nu le schimb des si respect etapele...
Atata ma lauda astia aici ca alaptez incat ar trebui sa fiu in al noulea cer de bucurie...insa cica bebeii alaptati cu biberonul sunt mai dolofani...ideea e ca al meu e vioi de nu se poate..o fasneata! sta si in fundulet putintel, se intoarce de pe fata pe spate si invers...cazaturi inca nu am luat,sper sa nu cobesc...inca nu l-am pus nici in tarc, nici in scaunul demasa... probabil saptamanile astea o voi face...mai am insa un scaunel pe care il atasez de barul de la bucatarie si il mai tin cu mine acolo...nu prea mult timp insa..
gata, am zis tot ce puteam cu viteza luminii...mi-e somn ca de vreo cateva zile nu am dormit deloc bine...
Olivia, am vazut mesajul tau mai tarziu si nu apucai sa raspund....nus tiu ce sfat sa iti dau ca nu prea sunt nici eu o mama model...LUcas peste noapte doarme cu mine,deci...rusine sa-mi fie ! de trei ori rusine!numa' ca mi-e asa de drag...
pupic


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

La multi ani ! Nicole si tot ceea ce-ti doresti de la viata.
Noi va citim zilnic, sau de mai multe ori pe zi, dar nu pre avem timp de raspuns. Acum e cam aglomerat la scoala ca se termina semestrul si sunt atatea de facut.
Noi ne-am cumintit , daca putem sa spunem asa, caci tot la 11-12 noaptea ne culcam si ne si trezim de 2-3 ori pana la 7 cand pleaca mami. Si de mancat tot ca domnisoarele, adica foarte putin. Dar aratam bine si punem pe noi cat de cat. Dar nu mai plangem fara rost, radem tot timpul, vorbim, stam in fundulet, ne rostogolim pe toate partile si chiar si incercam sa dam pasul cand stam in picioare.
Hai ca v-am spus de toate. Acum ma duc sa ma joc cu gaza, desi e 10 seara, dar abia acum mergem la baie si vreau sa o obosesc un pic.

Va pupam pe toate.
Liliana si Adeluta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

LA MULTI ANI NICOLE!!!!!!!!!!

te urez acuma repede, cat sta bebelina si se joaca cu baby gym-ul ca mai incolo... hehe, nu se stie ce-o mai fi! iti urez sa fii sanatoasa si voioasa, fericita si norocoasa! pupici!

marcela si alexandra lia
album: http://community.webshots.com/user/vrabiuta9
povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37669

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli spune:

Buna!
Nicole, la multi ani. Multa sanatate, fericire si ce e mai bun.
Mitzura, daca am parat aici, s-a sitmit si mi-e venit menstruatia, dar cu ce dureri de burta, of, of. Am avut 5 zile intarziere.
Azi am inceput in mod serios diversificarea ca prea se uita lung Stef la noi cand mancam. A papat supica toata si parca mai vroia.
Nu stiu daca e sau nu coincidenta cu faptul ca de 2 zile tot am cantat si ne-am jucat cu degetelele de la picioare, dar aseara pt prima data Stefan s-a apucat de degetele de la picioarul stang si si-a tras chiar si soseta pana ce a ramas fara.
Noi plecam afara.
O zi minunata! Pupicei!

mami Eliza & bebe Stefan Takeshi (16/08/2004)
www.geocities.com/flakeherald/Moments_of_our_life.html" target="_blank">Paginuta personala www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=32097" target="_blank">Povestea nasterii "proaspete"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineatza fetelor.
Nicole, la multi ani inca o data...sa fii sanatoasa si fericita.
mai s-a luat si pitiku meu dupa ai vostri...adica iar s-a foit si frichinit din ora in ora....ba ca o pierdea pe suzi, ba ca era intr-o pozitie ca la nebuni...si tot asa. mare maimutzoi mai e.
Laura, mama of....multa sanatate si sa va treaca repede si infectia la urechiusa!
Ana, noi avem mare limbarita...ne-am pierdut anternamentul, aveam cite un capitol pe zi la bifat.... piticii nostri stau cuminti, se joaca...cel putin al meu (sta in fotoliu linga mine si maninca etichetele jucariilor, asta e ultima dragoste!)
pupicei si o zi super!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Nicole la multi ani fericiti alaturi de Andreiuta voastra!!! Ieri am citit si eu cu lacrimi in ochi povestea nasterii ei si toata ziua m-am gandit la voi. Sa fiti fericiti si sa aveti parte de tot binele din lume!!
La noi e ceva mai liniste. Vad ca regimul Evei merge bine, nu se mai trezeste noaptea, probabil ca avea dureri de burta saracuta. Ieri a facut kaka de 2 ori, deci suntem pe drumul bun.
Cum merg dietele? Haideti mai spuneti-mi si mie sa prind curaj...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melanie spune:

LA MULTI ANI, Nicole!!! Sa fii fericita, sanatoasa si sa vi se indeplinesca toate dorintele!!!

multi pupici

Oana si Daria Andreea (17.07.2004)
http://community.webshots.com/user/dariaandreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Si eu am naravit-o pe Eva cu adormitul singura. Ea nu avea probleme, dar eu mi-am luat obiceiul sa dorm la pranz cu ea. Si acum nu mai vrea sa adoarma fara mine neam... In zilele cand am de mers la suedeza e belea. Seara o adorm in brate la tv dupa ce mananca, apoi o pun in patut si gata. Sigur ca ar fi mai bine sa adoarma singura...
Oricum aici se poarta la greu dormitul cu copiii in pat. Chiar m-a amuzat ideea ca au inceput sa comande paturi speciale sa incapa cu cei trei copii pe care ii are orice familie suedeza respectabila. Noroc ca la noi tati e total impotriva, ca eu as ceda. Si de abia asta toamna am scapat de Mara din pat

Mergi la inceput