Mamici de iulie-august 2005 (7)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cezara08 spune:

Lorry

Uite datele mele

UM 21 septembrie 2004
DPN 02 iulie 2005 (suntem cu 4 zile in urma)


Abia acum ma obisnuiesc si eu cu forumul dar voi mai scrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

In acest caz, pentru mine UM este 24 octombrie 2004.

Multumesc pentru urari.

Sarcini usoare tuturor burticilor!

Andy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

Revin si eu, dupa mult timp. Sunt in 14 sapt si 5 zile. DPN 19 iulie 2005
Am facut echo ieri, si m-a imresionat pana la lacrimi. Este minunat!!! este in grafic, totul este bine, este foarte vioi, si i-am auzit inimioara si cum clipocea acolo in lichidul ala. E spuer!!!
Au trecut si gretzurile, care au fost groaznice, dar am ramas pretentioasa la mancare Am fost racita rau, sapt trecuta, dar am reusit sa trec cu bine, dupa ce am facut perfuzie cu vitamine, si am mancat la citrice, si baut ceaiuri pana la refuz Acum sunt bine, si astept sa miste.



Albinutzza
Never say never
http://community.webshots.com/user/albinutzaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Lauion...nu se poate...offf..doamne ...fiindca stiu ce inseamna ET..fiind si eu tot cu ET...doamne la cat te-ai chinuit...te rog fii tare...gandeste-te ca ai totusi dovada ca se poate si sa mergi mai departe..offff

Capul sus ai ai incredere in Dumnezeu!

Mii de pupici..fata draga



AniS

"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daneza 13 spune:

Lory,ma inscriu si eu pe lista:DUM 20 oct.2004, 27 iulie 2005, in caz ca nu se grabeste.
Sanatate si sarcini fara probleme tuturor gravidoaselor!
Danasi frumos si neastamparat Tody

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BB23 spune:

Buna ziua burtici si La multi ani fericiti....
Imi pare rau ca nu am mai vorbit cu voi, dar, am fost in concediu pana in prima saptamana a anului, apoi in concediu medical o saptamana, iar cand am venit la serviciu, calculatorul era stricat....
SPER DIN SUFLET SA RECUPEREZ CEEA CE AM PIERDUT...
Bine ati venit noilor burtici.Sa aveti multa grija de voi si de bebici..

Sunt om cu tine, daca esti om cu mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BB23 spune:

Buna ziua burtici si La multi ani fericiti....
Imi pare rau ca nu am mai vorbit cu voi, dar, am fost in concediu pana in prima saptamana a anului, apoi in concediu medical o saptamana, iar cand am venit la serviciu, calculatorul era stricat....
SPER DIN SUFLET SA RECUPEREZ CEEA CE AM PIERDUT...
Bine ati venit noilor burtici.Sa aveti multa grija de voi si de bebici..
Lauion,imi pare din suflet ru pentru tine...Stiu ce inseamna..eu am pierdut inainte o sarcina...La primul eco pe care l-am facut, de capul meu pentru ca nu imi spusese nimeni,la 12 saptamani de sarcina, am descoperit ca bebe mic era mort de 2-3 saptamani..Deci, iti inchipui ca stiu prin ce treci..Fii tare, ai grija multa de tine, ai incredere in D-zeu si totul va fii bine...Va fi si o dara viitoare cu siguranta.
Despre mine cate ceva...pentru cele care nu ma cunosc...am 24 ani, sunt din C-ta, am avut UM pe 15 oct 2004, iau tratament inca de la inceput : No-Spa 2/zi, Utrogestan 2/zi, Aspenter 1/zi, am fost la eco pana acum de 5 ori si am 5 pozici. Ultima data, pe 15.01.05, am vazut cum bebe dadea din manute, din picioruse, si isi arcuia spatele...iar inimioara care ii batea in ritmul alert era bine...am vazut si sira spinarii si niste costisoare...iar atunci nu am abservat de emotii o pata mai inchisa la culoare pe capusorul bebelului..banuiesc ca este creierasul...voi merge pe 5.02.05 inca o data la eco..abia astept...
Celor cu raceala..si eu am fost racita..m-am tratat cu multa zeama de lamaie indulcita cu miere, ceaiuri de tei si de soc, sosete cu spirt in picioare noaptea...mamaliguta mai moale pe piept, sa imi dea drumul la..infectie, pentru ca tuseam..in zadar.....
Pentru moment cam atat...in speranta ca nu v-am plictisit va trimit pupici de aici de la mare unde este soare..

Sunt om cu tine, daca esti om cu mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

Azi sunt tare trista. Mi-a facut cineva astrograma si mi-a spus ca e posibil sa pierd copilul. Sunt disperata! Imi este foarte rau. Am facut brusc febra 39.5 si ma inteapa inima de muream. Am sunat doctorita si a venit si mi-a facut un consult si o injectie ca sa ma linistesc. Dar tot nu ma pot opri din plans pentru ca imi doresc acest copil cu tot sufletul meu. Singura mea speranta este in Dumnezeu. Ma rog neancetat la EL sa aiba grija de puiul meu si peste 7 luni sa il tin in brate.

Luminita 10 saptamani




http://photos.yahoo.com/lumylorv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauricipani spune:

lulu75, nu-i frumos ce faci! nu trebuie sa plangi!!! ce faci? vrei sa faci rau lui bb??? te iei dupa toti prosti, auzi astrograma!

bebelushul tau se va naste si o sa fi o mamica foarte fericita. trebuie insa sa termini cu prostioarele.

pupi si curaj si lasa prostioarele!!!



laurici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corbioana spune:

Luminita, pai ce iti trebuie prostii din astea??? Ca sa iti faci ganduri negre aiurea? Pai nu sunt destule probleme pe capul nostru, ba de sanatate, ba cu una, ba cu alta, serviciu, treburi...ca tre sa-ti mai dai "un plus" la asa ceva??? Doamne, fata draga, unde ti-e mintea? Pai tu te-ai stresat psihic ca ti-a zis nu stiu care chestia asta si ti s-o fi facut rau.
Draga mea mergi la dr. fa ce-ti spune, stai linistita in pat, mananca niste fructe bune si stai de vb cu sotul tau, uitati-va la o comedie, citeste o carte amuzanta!!
Si eu am probleme dar asta e ultima pe care mi-as face-o cu mana mea!!! Si asa imi reprosez de multe ori ca ma stresez stiind ba ca am mai avut snagerare, ba ca ma inteapa si ma gandesc , mai sunt trista si apoi imi dau seama ca nu fac decat sa fac rau mie si lui bebe!!!
Eu zic ca Dumnezeu e mare si in el trebuie sa credem! Dar tre sa ne aducem si noi aportul, nu asa insa!!!
Sanatate multa va doresc!!!

Ioana

Mergi la inceput