Andreea, minunea noastra - poveste cu happy-end

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

frumoasa poveste! Felicitari Rain - acum se afla pe prima pagina a site-ului.





Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

Desprecopii mi-ati facut astazi, de ziua mea, un cadou foarte frumos si placut ...va multumesc tare mult si va iubim ca existati!

Nicole & Andreea Alexandra(fomista)
http://community.webshots.com/user/niar1 - Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni
Andreea de la 4 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

am plans, si nici acum inca nu mi-au trecut lacrimile! Ce bine cand se termina cu bine totul! Sa fiti fericiti si sanatosi!


http://photos.yahoo.com/ana_77net

Ana si Stefan, minunea lui mami si tati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Rain, sa-ti traiasca minunea si sa va faca in fiecare zi fericiti, iar voi sa aveti parte de sanatate si de tot binele din lume sa o puteti creste cum se cuvine.M-a emotionat povestea ta tare mult. De ce? M-am recunoscut in povestea ta din mai multe motive: si Alma mea, care are intre timp 3 lunisoare, a fost un copil foarte dorit si tot asa reusit din prima incercare, eu eram speriata inca inainte de nastere ca ceva n-ar fi fost in regula (un idiot de ginecolog de aici a crezut si sustinea cu tarie - acum s-a dovedit contrariul - ca fetita ar fi avut chist ovarian si ca exista riscul unei interventii chirurgicale dupa nastere; asta in urma unor ecografii cand el vedea, de fapt, vezica ei plina) si am trait cu spaima asta inca ceva vreme dupa nastere pana mi s-a zis ca fetita era 100% sanatoasa si inca cu capacitati psiho-motorii foarte avansate pentru varsta ei si mai am in comun cu tine faptul ca am trecut prin toate chinurile nasterii (mie mi-a fost provocata nasterea la 42 de saptamani), si la mine a durat foarte mult dupa ce mi s-a rupt apa , mi s-a facut epidurala doar dupa ce le-a amenintat sotul pe moasa si asistente ca le strange de gat daca nu se conformeaza sa sune anestezistul (acesta statea bien merci acasa si sosea doar de era vreo urgenta la spital), am ajuns la 10 cm dilatare si la final mi s-a spus : "nu poate iesi asa ca e prea mare, facem cezariana de urgenta, fatul e in suferinta, tu nu mai impinge ca se poate sa..."si in cele din urma s-a nascut domnisoara noastra. Promit sa imi fac timp sa scriu si eu povestea nasterii exact cum a fost ea, cu toate amanuntele din ziua respectiva ca sigur nu o voi uita vreodata. Probabil ca o voi scrie zilele astea.

Daniela Veuger si bb Alma Bianca
Alma, sufletel mic si iubithttp://community.webshots.com/user/danyce103

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Abia azi am citit si eu povestea ta, Nicole, insa am citit-o pe indelete. Am fost foarte emotionata...intr-adevar Andreea este o minune mica. Va doresc tot binele din lume!

Serban

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Am citit, am plans, am citit si... "Dumnezeule mare!" Mare putere se ascunde intr-un botz mic de aur, nu?
Multa sanatate si sa va bucurati de ea cum ati facut din prima clipa!
Elena

Mami ”de George”
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561" target="_blank">Povestea_nasterii
www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jeff spune:

Iubita mea, sa va traiasca minunea si bulgarasul de aur !Draga de tine, prin ce ai trecut nu pot nici sa-mi inchipui. Dar lasa, acum e totul OK, sa fitit voi sanatosi si sa va bucurati de fetita.
Bine ca totul s-a terminat cu bine !


Melania & Anna-Luciana
photos.yahoo.com/floareal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

Nicole e putin spus 10 ani.Acele clipe traite nu au echivalent.Sunt o mamica care a vazut multe cazuri de curand si imi inchipui cat de greu a fost pentru voi.Sunteti niste parinti invingatori si Andreea un copil norocos .
SA VA TRAIASCA ANDREEA SI SA VA BUCURATI ALATURI DE EA!!!!
Cristina siMariuca(3 septembrie 2002)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">Povestea
nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

Draga mea RAIN nu pot decit sa iti spun ca am plans cand am citit povestea voastra.si mi-am adus aminte si eu de a mea poveste cu HAPPY-END.
Frumoasa voastra ANDREEA este o INVINGATOARE si o pupam dulce si ii dorim viata lunga si sanatoasa sa fie alaturi de voi dragi parinti.

Multa sanatate.


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37862" target="_blank">A fost odata...Fat-Frumos din LACRIMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa Ioana spune:

RAIN, sa va dea Dumnezeu sanatate si sa va bucurati de micutul ingeras ! am plans cand v'am citit povestea ! iti multumesc ca ai impartasit cu noi povestea voastra !

va pup !

Mergi la inceput