Intrebari privind nasterea la Municipal/Badiu

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns energy spune:

quote:
Originally posted by maimutoi

ah si mai am o intrebare: deci te lasa cu insotitor sot, prietena, mama, sora? stie cineva daca si dr.Anca te lasa cu insotitor.pt mine e f. important sa nu fiu singura atunci. Si la fel am auzit ca in aripa A2 ajung paciente ale unor anumiti doctori.E valabil si pt dr. Anca si Badiu?



e valabil pt totzi doctorii, eu am nascut la dr. Protopopescu (recunoscuta la nivel mondial in infertilitate si tehnicile in vitro)si am stat in A2 fara sa cer, nici nu stiam ce-i pe acolo. Daca vreti si platitzi, avetzi si rezervele de protocol unde poate dormi sotzul cu voi, ca-i ditamai apartamentul cu bucatarie si aer condiotzionat!

"Copiii au mai multa nevoie de modele decat de critici"
nechezol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Mickyyy, multumim pentru complimente !
Da, este tot o singura rezerva, e un apartament de fapt si se obtine cam asa: se face rezervare la secretariat (la secretara lui Oprescu) unde te inscrie intr-un catastif cu data aproximativa. Evident ca nu poti sa dai o data exacta, doar stiu si ei ca nu nastem la comanda. Eu mi-am facut rezervarea pentru 26-31 decembrie inca din august (cand nu stiam ca voi face cezariana) si am fost a doua persoana pe lista pentru perioada respectiva. Dar am avut noroc si in 28 am prins-o libera. Este 63€/zi ( nu se plateste nimic in plus si nici la rezervare nu se plateste) si merita toti banii. Confortul psihic si linistea de acolo plus faptul ca poate sta cineva cu tine zi si noapte conteaza foarte mult.

Despre aripa A2 e bine insa sa vorbiti cu doctorul dinainte, pot sa fie multe nasteri in perioada respectiva si atunci te poti trezi si in alta aripa... Cred ca daca e inghesuiala conteaza doctorul, probabil ca daca nu sunt multe mamici si sunt locuri nu mai conteaza...


bebe Dragos si mamica Lali

http://community.webshots.com/user/laurastoica100

"Daca ii judeci pe oameni, nu mai ai timp sa ii iubesti " Maica Tereza

Mergi la inceput