Israel... #2

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alice54 spune:

fetelor!,atitea complimente n-am mai primit de nu stiu timpul!
in sfirsit, intr-adevar nepoteii mei sint draguti si copii de asemenea. Azi am lucrat ,am avut un concert vocal destul de acceptabil,inca nu pot sa ma invat cu nivelul scazut al spectacolelor. dar in lipsa de altceva......
in orice caz rusii sint cei care fac tot ce pot ca sa incerce sa se apropie de nivelul vietii culturale pe care au avut-o. niciodata nu am inteles cum fac ei de mai bine nu maninca ,dar dau 70-80 de shekeli pe un bilet!toata stima!
va pup, sa aveti o saptamina buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia grosman spune:

ce-ati mai scris fetelor!
eu n-am mai avut timp sa intru caci am avut de facut fractii la mate cu fica-mea sa nu luam prof ca ne usuca de tot buzunarele asa ca m-am apucat de treaba cu ea ,apoi am fost la hermon 2 zile si i-am bagat putin cu capu in zapada si ne-am intors acasa mai racoriti.
a fost placut mai ales ca n-am mai vazut zapada de 10 ani,fii-mea nici nu stia ce este,iar lui dori nu i-a placut in mod special.nu stiu cum sa fac album ca as vrea sa le expun.va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rovki spune:

Dragele de voi ce frumos scrieti,pacat
ca n-am timp sa intru mai des dar chiar
si mai rar imi face placere.Si noi am fost
2 zile in Hermon dar cu tot respectul e ceva
fioros.Eu fac schi de cind ma stiu dar acolo
e aproape imposibil.Pina si fiu meu a declarat
ca nu se mai duce.Oricum a fost o iesire cu toata
familia si am facut haz de necaz.

Sa aveti o saptamina buna


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice54 spune:



na,ca m-am dezumflat! am fost asa de bucuroasa ca am prins un chilipir sa mergem si noi la hermon,si acum ziceti ca nu prea este nimic de capul lui? poate pentru ca sintem obisnuiti cu MUNTI iar asta este un biet delusor si ala tocit? oricum, sper sa avem o zi placuta, din cauza ciinilor nu pot pleca mai mult de o zi. Iar fii-mea este in sesiune de examene, asa ca se mai odihneste si ea putin.
nu spun ca ar fii preferat o tura prin magazinele de haine, dar asta ma costa mai scump decit Hermonul!!!! de altfel urasc iarna,frigul si flescaiala care era in Timisoara cind ningea, nu stiu ce caut acum la zapada si inca mai si platesc ,dar ca sa nu mor proasta am zis hai, fie ce o fi!
ce mai faceti, de ce intrati asa de rar?
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ainef spune:

Buna, sa ne spui si noua cum a fost la Hermon. Eu cred ca o sa fie frumos. Eu sunt din Bucuresti si tare as mai vrea sa ninga. Nu a nins deloc iarna asta, dar in schimb e frig. A fost un pic de ploaie amestecata cu zapada si este cam mocirla pe afara. Mie imi place zapada dar numai pana se topeste. Sper sa ai parte de zapada si sa fie frumos.

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice54 spune:



ce sa va spun, a fost o simbata de pomina.
vineri la prinz ne-aundat telefon de la societatea de excursii sa fim in statie la 5:40 dimineata. noi, copii ascultatori am iesit din casa cu noaptea in cap si la 5 :42 am fost in statie. trebuie sa va spun ca la inceput fusese vorba ca la 5:30 ne intilnim. ma rog, mergind noim asa , am vazut luminile unui autobus care pleca,fata mea zice uite autobusul pleaca! asi - zicem noi, unde, abia am intirziat 2 minute. tipenie de om pe strada, in statie asisderea. am stat pina la 6 si am plecat inapoi acasa! acum ce intelegeti voi din toata povestea? cind trebuia sa fim in statie si cum de nu ne-a asteptat autobusul? miine voi stii mai multe cind voi merge la
ei sa-mi cer banii inapoi!
in orice caz am fost toti trei foarte deprimati, mai ales ca in ultima vreme paguba este musafir la noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rovki spune:

Draga de tine,cred ca te-ai ofticat si chiar
ma mir caci punctualitatea nu-i o virtute in Israel
dar nu-i nimic cu banii faci altceva poate mai reusit.
Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia grosman spune:

hermonu-i nimic....cind vedem la tv ce se intimpla in rom.,hermonu-i un biet delusor......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice54 spune:

de ofticat ma oftic in continuare ca pot sa vorbesc la bec: seful acelei societati zici ca este cel putin sef de stat. nu este dispus sa vorbeasca cu mine, iar secretarele spun ca vina este a noastra si nu se primesc bani inapoi. poti sa crezi ca in privinta asta este regim de rusia. in orice caz am ajuns la concluzia ca nu banii aduc fericirea ,important ca sintem sanatosi si in putere sa ne luptam cu specimene de-alde astea. pacat de simbata.....
in rest toate bune. dar la voi? v-ati cam zgircit la scris cu frigul asta!!!!!
va pup,miine plec la fiul meu ,sa ma delectez cu nepotii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia grosman spune:

FETELOR AJUTOR........
va rog frumos daca stiti pe cineva care pleaca in rom. ca am nevoie urgent sa trimit niste bani.tatal meu e grav bolnav iar eu nu pot pleca asa repede si am nevoie de cineva de incredere.
mersi mult.

Mergi la inceput