Religia nasilor de cununie

Religia nasilor de cununie | Autor: LeiLA

Link direct la acest mesaj

Buna ziua . În primul rând vreau sa va urez un An Nou fericit si plin de succese si împliniri.

Urmăresc de mult timp acest forum, dar nu am îndrăznit până acum să mă "afisez".

Am si eu o întrebare, care mă frământă de ceva vreme. Vrem să ne căsătorim anul viitor, dar există o problemă cu nasii doriti de noi. Ei sunt căsătoriti ortodox, dar ea este catolică. Ar putea să ne fie nasi?

Eu vă multumesc pentru tot si sper să mă primiti în rândurile voastre, pentru că tare mult îmi place de voi.

de la o sibiancă

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Buna LeiLA si bine ai venit printre noi! Sedere cat mai placuta si postari cat mai multe!

In ceea ce priveste nelamurirea ta... parerea mea este ca se poate! Bineinteles daca nasa este de acord! Ei fiind casatoriti ortodox nu vad care ar fi problema..
Casa de piatra iti doresc si te invit la subiectul: Miresele anului 2005 sa te inscri pe listuta si sa ne sfatuim intre noi!

Pupici


Orice este posibil daca nu stii despre ce vorbesti...
Roxxy

Poze Revelion 2005
Creatiile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miezure spune:

Bun venit LeiLa!
Si eu cred ca nu e nici o problema ca ea e catolica, atat vreme cat ei sunt casatoriti ortodox.
Daca e si ea de acord, nu vad care-i problema.
Presupun ca ea a preluat religia lui, nu?
Si atunci e si mai OK.

miez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LeiLA spune:

Bine v-am găsit!!!

Mersi fetelor ... sunteti niste dulcici.

Bibyrox: am sa ma inscriu, dar pe listuta "Miresele anului 2006", pentru că atunci o plănuim. Mai e ceva timp până atunci!!!

Miezure: da, a preluat religia lui.

de la o sibiancă

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

quote:
Originally posted by LeiLA
Bibyrox: am sa ma inscriu, dar pe listuta "Miresele anului 2006", pentru că atunci o plănuim. Mai e ceva timp până atunci!!!


Imi cer scuze... nu am fost atenta cand ai spus "anul viitor". Am ramas tot in 2004...
Mult noroc!


Orice este posibil daca nu stii despre ce vorbesti...
Roxxy

Poze Revelion 2005
Creatiile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Noi avem o alta problama.Nasii sunt catolici(nasa a fost de religie ortodoxa,dar dupa casatorie a trecut la cea catolica).Ne au spus ca mai au o pereche de fini ortodocsi.Oare nu ne pot cununa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimitete spune:

quote:
Originally posted by dana n.

Noi avem o alta problama.Nasii sunt catolici(nasa a fost de religie ortodoxa,dar dupa casatorie a trecut la cea catolica).Ne au spus ca mai au o pereche de fini ortodocsi.Oare nu ne pot cununa?



Si nasii nostri sint catolici si am fost casatoriti ortodox. Depinde de preot. In biserica s-a hotarit el (pe loc !!) ca ii mai trebuie si un rind de nasi ortodoxi (desi vorbisem cu el si ne-a spus ca nu e nici o problema) asa ca s-au oferit doi voluntari care au stat in spatele nasilor si au pus si ei mina pe coroana cind ni s-au pus pe cap.

Mihaela

Mergi la inceput