Celor care au avut cerclaj....mai ales

Celor care au avut cerclaj....mai ales | Autor: andrruzza

Link direct la acest mesaj



stiu ca in sapmana 36-37 se scot firele de la cerclaj. a coincis cu momentul nasterii?? mai ales in cazul nasterii naturale! dar si in caz de cezariana.


thx


Costina & Rares din burtica( 29 saptamani)

DPN 20 martie
Dr.Puia, Giulesti

_______________________
Noroc tzie, mie...tuturor!!"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delia spune:

Eu nu am avut cerclaj dar am prietene care au avut si nu au nascut imediat dupa scoaterea firelor, am chiar o cunostinta care a ajuns in 40 de saptamani.
Am auzit ca ar mai conta si cat de cumintica stai, cat te plimbi, te agiti etc.
La cezariana insa, ma depaseste!
Multa sanatate!

Delia si Codrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Eu am avut cerclaj din saptamina a 10-a pina cind am nascut. Eu am nascut prin cezariana si cerclajul mi l-au scos la operatia de cezariana.



Karina + Bogdanel

Nu traim ca sa mincam, ci mincam ca sa traim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana904 spune:

Eu am avut cerclaj din luna a 4-a, mi l-a scos in saptamina 38, si am nascut la fix 40 de saptamini implinite. Stiu ca e f posibil sa nasti imediat ce se scoate firul dar in cazul meu n-a fost asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mironna spune:

Mie mi-a scos firul la 38 de saptamani si am nascut la 41 de saptamani.

Mirona si BB Andrada (20.03.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Christel spune:

Eu am avut cerclaj din saptamana 32, pana in saptamana 36, cand am nascut prin cezariana. Mi l-au scos chiar inainte de operatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alecxa spune:

Eu am avut cerclaj, doctorul mi-a scos firul la 38 de saptamini si mi-a spus sa vin peste 2 sapt daca nu se intimpla nimic pina atunci. Mi-a indus nasterea dar pina la urma am nascut prin cezariana pt ca lui bebe i s-a pus cordonul in jurul gitului. Oricum, nu nasti imediat dupa ce iti scoate firul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirunaa spune:

Mie mi s-a facut cerclajul la 4 luni si jumatate de sarcina si mi s-a deschis la 37 de saptamani.Am nascut, prin cezariana la 38 de saptamani.Trebuia sa nasc normal(mai ales ca pe primul copil l-am nascut normal) dar ca urmare a unor complicatii am nascut prin cezariana...


Toate cele bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

Va multumesc mult de tot....

Oricum, im privintza nasterii, is in ceatza totala...nu ma pot hotara


Cotina &Rares din burtica(30saptamani)

DPN 20 martie
Dr.Puia, Giulesti

_
Noroc tzie, mie...tuturor!!"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama radului spune:

sa stii ca foarte mult conteaza ca dupa ce iti este scos firul de cerclaj sa stai cumintica daca vrei sa-l nasti la termen...eu am avut o sarcina cu probleme...am fost internata de 6 ori...si asta pt ca aveam mancarici...dar pe urma cand mi-a scos firul am stat numai in pat...(nici macar in fund nu stateam prea mult)..si am dus sarcina la termen..spre uimirea dl doctor...

Mergi la inceput