Bebelusi de iulie-august 2004 (26)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

hello hello.
Olivia, sigur ca 400-500 ml....scuze ca am scris in graba si am gresit si mai ales ca nu am raspuns mai repede, azi am avut o gramada de treburi si am fost plecati de dimineatza pina seara asa ca nu am avut timp de semnat condica. succese la supica!
Lia, asa face si grasu mik, fitze tot timpul.....noroc ca nu ma las prea impresionata si cum-necum il pacalesc sa manince cam cit vreau eu (cit oi mai puteaaa).
heheee...incepura cazaturile din pat...sanatate si lipsa de cucuie va dorim pe cit mai mult timp! (tre' sa recunosc ca am fost deschizatori de drumuri la asta..mai bine nu eram, nu?).
aici sincera sa fiu nu s-a oprit ploaia de 24 de ore...te apuca amocul, e o super aglomeratie....si eu am fost sa ma infrumusetez la coafor, cine alerga ca la suta de metri pina la masina sa nu ma ploua?
daca nu mai intrati maine va pupam cu drag pe toti si pe toate, va spunem LA MULTI ANI si un an nou plin de bucurii si fericire, sa va aduca tot ce v-a lipsit in anul acesta si sa aveti numai zile senine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

quote:
Originally posted by Dorsilia

Kim,

Roxana vroia sa zica 400-500 ml apa (timp de fierbere 30-40 de minute), iar daca le fierbi in oala sub presiune ajung si 300 ml (timpul de fierbere se reduce la 10-15 minute); oricum in ambele cazuri fierbe totul la foc domol, iar la oala normala sa pui un capac etans; mie mi-a trebuit ceva timp sa ma prind de faza asta, adica de doua ori am ars legumele.

sper sa te fi ajutat
lia



Asa e Lia, si eu abia am scapat odata cu ele prinse de oala :))


Serban

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Multumesc Lia si Roxana...ne apucam de supite de saptamina viitoare...

Dragele mele , azi intru pentru ultima data pe acest an, pe aici pe la voi. Voi lipsi o saptamina si ceva , timp in care ne vom muta la noul apartament. Sint inca deprimata de a lasa in urma pentru a doua oara familia, amicii si prietenii....dar ma gindesc la zicala aia cu ..schimbi locul , schimbi norocul.......

Asa ca va doresc un an nou mai bun (mereu este loc de mai bine!), a fost o placere sa va "cunosc" si sa petrec alaturi de voi si de grijile si bucuriile voastre acest an care a trecut...Dar hai ca devin nostalgica...deci


http://share.shutterfly.com/osi.jsp?i=EeANWjFuxbuWzrw
http://share.shutterfly.com/osi.jsp?i=EeANWjFuxbuWzvg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kity2004 spune:

La Multi Ani ! si un an nou cu multe bucurii , impliniri si in care puiutuii nostri sa creasca mari si sanatosi.



Oana si Iza-Maria DN 19 iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Mitzura, aveti niste poze superbe. Cel putin cea in care cupilu e in brate la tine, plin de margele e bestiala. Ai un copil foarte frumos!!

Ina32 & Raducu (14.07.2004)
http://community.webshots.com/user/ina32

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Hai sa va urez si io La Multi Ani si un 2005 FANTASTIC!

Serban

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Salutare!

Am si eu cateva intrebari daca nu va e cu suparare:
1. mie doctorita mi-a zis ca atata timp cat ii dau calciu sa nu ii mai dau Vigantol. De la alte mamici am inteles, ca dimpotriva in perioada administrarii calciului se da mai mult Vigantol decat de obicei. Voi ce stiti, sau ce v-au spus medicii?

2. Le-ati dat apa plata la bebelusi pana acum? De care? Eu ma gandesc sa-i dau de cand mananca ou si carnita.

3. Ar trebui sa-i dau ou sau carnita in fiecare zi, sau sunt si zile cu pauza?



mitzura cu bebe Tudor Codrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Mitzura, in primul rand complimente pt bb. E superhaios gagiul. Mi se pare ca seamana un pic cu Serban, insa al meu e un grasun!
De apa plata ti-am scris deja unde ai deschis topic iar de vigantooooool...cate bordeie atatea obiceie. Eu marturisesc ca nu-i dau deloc vigantol.

Serban

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Buna fetelor...mi-a fost dor de voi!

Ne-am intors si noi din vacanta azi noapte...a fost un drum lung si obositor...cel mai greu de pana acum.Andreea nu a vrut sa doarma in 13 ore decar de 4 ori a cate o juma de ora fiecare.De la Arad pana acasa tati a condus 13 ore fara oprire(in afara de oprirea de a pune benzina).Uff...suntem teferi si putin obositi.
Nu stiu nimic ce s-a intamplat cu intalnirea.Am vorbit cu Nicole si spunea ca fetele erau indecise.Si oricum mi-era tare greu ca marti dupa-amiaza sa venim la Buc.si a doua zi sa plecam spre Germania...caci drumul l-am facut din 2 bucati, cu oprire la Arad.
Vroiam sa fim si noi in ro la trecerea dintre ani insa ne-am gandit ca o sa fie foarte aglomerat la vama si nu numai...asa ca am ales sa stam acasa toti 3 ...sa mancam,sa dansam, sa ciocnim si noi un paharel de vin si sa ne punem dorinte pentru anul ce urmeaza.Asa ca la 12 noaptea voi fi cu voi.

Adema..."la multi ani!" pentru cele 5 lunisoare ale lui Cristian.

Mitzura...Eu apa ii cumpar de aici speciala pentru bebelusi...contine calciu.Dar cand sunt in ro ii dau apa plata si fiarta bineinteles...eu nu ii dau ceai...dar cred ca in curand o sa-i dau si d-asta.Calciu nu ii dau ...decat vigantol...dar pe 11 ianuarie o sa intreb si eu pediatru daca e necesar sa-i dau calciu...te tin la curent.

Pupici...si mai vorbim...ca sarmalele mi le-a facut soacra-mea...

Felicia si Andreea (17.07)
http://community.webshots.com/album/225204808Mzceef

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

hello hello si de la noi.
ce faceti, gata pregatirile? papici, bauturici?
Olivia, sa ne revedem cu bine peste o saptamina si succes la mutat, sa terminati cit mai repede!
Mitzu, eu ii dau apa fiarta si racita, cu care ii prepar si latptele, dar nu bea niciodata mai mult de 2-3 guri, ca isi da seama repede ca il pacalesc.
Felicia, bine ati revenit!
va uram tuturor un an nou fericit alaturi de cei dragi!!!
La multi ani fericiti si plini de bucurii!!!!

Mergi la inceput