O cezariana si zilele de spitalizare (Filantropia)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamicaluitheo spune:

Multa sanatate va dorim din toata inima si multa putere sa treceti peste aceste momente cumplite.

FELIS DACA INTRI AICI TE ROG SPUNE-NE CATE CEVA , PARCA NU IMI VINE SA CRED CA NU SE POATE FACE NIKA.

Suntem alaturi de voi cu tot sufletul si cu prezenta daca aveti nevoie.


Andreea mami lui Theo & Florin poze


Salvati-l pe Mihaita!
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=38225

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Felis,de cand am aflat sunt cu gandul la tine si la bebele tau nevinovat.

Tu trebuie sa fii cea puternica pt ca bebe mic are nevoie de tine si va avea intotdeauna.

Ma rog la Dumnezeu sa-ti dea putere sa lupti pt puiul tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aysha spune:

Felicia,
permite-mi ,te rog,sa-i doresc puiului tau sanatate si tie multa tarie.
Nu trebuie sa te simti,tu sau puiul tau,marginalizati.
Exprima-ti suferinta.
Plingi,tipa,blesteama,sparge o farfurie dar in final ai sa vezi ca instinctul matern primeaza.
Puiul tau va avea nevoie de tine si tu de el.
Sintem aici si speram sa te putem ajuta. Si sa te sustinem.
Fie si doar cu sfaturi.


Cu sinceritate,Aisha.
"Some people come into our lives and quickly go. Some stay for awhile and leave footprints on our hearts. And we are never, ever the same."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Suntem alaturi de voi... greu de crezut, insa vad ca treceti prin ceva cumplit. Sa nu va ganditi la marginalizarea copilului, nici vorba, este un copil, este OM si nimeni nu va avea dreptul sa va spuna ceva urat! Luptati-va sa recupereze si sa simta ocrotirea si grija si DRAGOSTEA voastra!
Te rog, Felis, daca poti si cand ai putere, sa imi scrii: am lucrat cu copii ca si Mihaita si cu parinti ca voi. Inteleg starea pe care o ai acum, e cumplita, dar sunt convinsa ca Cel de Sus va va ajuta sa o treceti si vezi ca si aici toata lumea e alaturi de voi! M-as bucura daca un sfat de al meu v-ar ajuta! Ne rugam pentru voi si pentru ingerashul vostru!
Elena

Mami ”de George”
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561" target="_blank">Povestea_nasterii
www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Felis, ti-am vazut si io puiul, e un baietel tare frumos, sa-ti traiasca sa te bucuri de el!!!
Pot sa iti spun ca am cunoscut si eu o persoana cu aceiasi afectiune ca al tau bebe, un om extraordinar, foarte bine ancorat in realitate, a doua zi uitasem ca sufera de Down.
Deci este posibil orice, atata timp cat este iubire, cat este vointa.
Si ce poate fi mai presus cand o mama isi doreste ce e mai bun pentru copilul ei??? Nu exista nici o limita!!!!
Si la urma urmei toti suntem diferiti, unii blonzi, unii cu Down, unii negrii, unii cu leucemie...
Nimeni nu o sa iti marginalizeze copilul (cine o face este un nimeni a carui parere nu merita bagata in seama!) stai linistita!


Sinzi si David
David la 1an si 11 luni Noi - noute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina iulia spune:

sa fii tare, felis, sa nu te dai batuta,noi toti ne ruga pentru voi, pentru sufletul vostru din sufletul nostru. sa ai parte de drum lin si fara dureri si puiul tau sa se faca cat mai bine cu putinta. minuni au fost, minuni sunt inca. noi toti si ruga noastra poate vom ajuta la infaptuirea unei minuni.
D-zeu sa va aiba in paza lui si sa va ajute in fiecare pas pe care-l faceti.
cu mult drag,
corina

"Nu vezi?.../ Sau-ce-auzi si vezi-nu crezi?.../ N-auzi tu cum suna ora /Fericirii-amandurora?..." Minulescu
cu drag de forum, corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela roxana spune:

Draga Felis!
Credema ca nici nu stiu cum sa incep, cu ce cuvinte sa incep si cu ce sa termin. De cand am citit despre ce vi se intampla parca sunt beata. Nu pot sa cred ca se poate intampla asa ceva unei fiinte atat de mici, de nevinovate. Felis si Cornel, voi ca parinti nu trebui sa va lasa-ti prada disperarii. Nu trebui sa-i arata-ti lui Mihaita tristete; ave-ti grija ca el chiar daca este un bebe mic si scump, el simnte imediat tristetea din sufletele voastre; daruiti-va intru totul lui si numai lui; nimeni nu-l va marginaliza; in primul rand el este un OM, un suflet, care are nevoie de caldura si dragoste, iar daca cineva va gandi ceva urat despre el, acela nu este om si cu acel cineva nu ai ce discuta. Scuza-ma daca nu sunt pe deplin inteleasa, dar credema ca decand am citit mesajul tau numai la voi ma gandesc; stiu ca este greu, dar tu trebui sa fii cea mai puternica, si sa nu te lasi invinsa de nimic si de nimeni; incearca sa te tii tare si in fata sotului tau, care am inteles ca este un om deosebit si care te iubeste fffff. mult; gandestete ca daca te va vedea mereu trista si cu lacrimi in ochi, atunci si el se va demoraliza, iar tristetea sufleteasca se va transmite la Mihaita. Va doresc ffffff. multa sanatate si sa auzim numai de bine


http://photos.yahoo.com/ionelarxn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

Draga Felix,nu imi gasesc cuvintele.
Va dorim multa sanatate si special multa putere lui Mihaita.
Doamne ajuta.



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37862" target="_blank">A fost odata...Fat-Frumos din LACRIMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandra spune:

Draga mea Felis,

Sunt profund impresionata de ceea ce ti se intampla si te inteleg perfect. Stiu ca e bulversant sa afli despre copilul tau ca sufera de o boala considerata incurabila. Eu vreau sa te rog sa nu disperi, sa te rogi la Dumnezeu, sa iti pui nadejdea in El si sunt convinsa ca va va ajuta. Dumnezeu poate face minuni. Uite, ca sa vezi, baietelul meu inca din timpul sarcinii, la un control ecografic, a fost diagnosticat cu hidronefroza bilaterala de gradul III, diagnostic confirmat de mai multi medici, nu se stia daca rinichii ii vor functiona vreodata, daca va fi capabil sa urineze. Mi s-a facut cezariana cu 6 saptamani inainte de termen, pentru ca era prea mare riscul ca rinichii lui sa se deterioreze definitiv, si urma sa fie operat in primele ore de la nastere. Dar Dumnezeu ne-a ajutat si a inceput sa urineze, si, urmarit atent sa nu faca infectie urinara, in 6 luni problema de la rinichi a fost rezolvata, fara interventie chirurgicala. Ti-am spus toate astea ca sa nu iti pierzi speranta.

Cu drag,
Casandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Va multumesc din suflet pt gandurile voastre si pt ajutorul moral. Sa stiti ca am citit tot ce ati scris. Inca sunt bulversata. Inca nu-mi vine sa cred, dar incerc sa fiu tare si sa pastrez in casa o atmosfera destinsa. Doar cand sunt singura ma las in voia lacrimilor.

Va multumesc din suflet inca odata!.....

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
Pozele noastre!


Mergi la inceput