FIV 27

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anemona spune:

CRACIUN FERICIT!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nounou spune:

SARBATORI FRUMOASE, O MULTIME DE CADOURI, DE SPERANTE SI DORINTE IMPLINITE, DE IMBRATISARI CALDE SI BUCATE GUSTOASE! ...
Si putina zapada, daca se poate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nounou spune:

Monica-Elena (sau fetele care ati mai trecut prin asta), ai spus ca in a doua saptamana ai simtit usoare dureri, probabil de la implantare. Le poti descrie putin: cat de intense, cat au durat, a fost si vreo sangerare?
Multumesc foarte mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Nounou la mine durerile au fost in a doua saptamana cam dupa 9-10 zile de la ET. au fost dureri ca atunci cand trebuie sa iti vina ciclu. La mine a afost durere in partea de jos atentie fara durere de spate. Mai precis presiune in abdomen. Eu slava domnului nu am avut nici o sangerare. De fapt in acele momente chiar am crezut ca o sa imi vina ciclu. Alt semn a mai fost in ziua 12 borcanul cu muraturi pe care l-am facut praf instantaneu si o salivatie mai puternica. Atat.
Greturi, sani durerosi au venit abia la 3-4 saptamani.
Sfatul meu este sa stati cat mai mult in pat chiar daca va este greu. Si fara miscari bruste si incordarea muschilor abdominali. Atentie si cum va dati jos din pat. Asta este o parere eu asa am facut si rezultatul se vede.
Bafta!


Esentele tari se tin in sticlute mici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Nounou eu cam dupa 7zile de la ET..am inceput sa simt ca niste junghiuri localizate f jos...si altceva daca imi incordam muschii feselor..ma durea pur si simplu in vagin..si spatele...o durere suportabila..asta m-a tinut cam 3-4 zile dupa care au inceput sanii azi erau umflati...maine nu..si tot asa.Oricum junghiurile pe care le-am simtit eu, nu le mai intalnisem pana atunci..asta mi-a dat de gandit.. totusi ,seama cu cele de la ciclu..dar nu au nici o legatura.

CRACIUN FERICT FETELOR SI DUMNEZEU SA FIE CU NOI!

AniS

"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nounou spune:

Am simtit ieri (ziua 7 de la ET) niste dureri foarte jos, o durere aproape ca la ciclu, in surdina, care a persistat, dar mult mai putin intensa, si peste noapte .. astazi insa parca n-ar mai fi sau, ma rog, nu e continua ...
de stat in pat n-am rezistat , m-am mai plimbat prin casa, am mai facut cate ceva si in bucatarie , insa socul cel mai mare a fost azi cand a cazut chiuveta de la baie langa mine, pur si simplu. M-am speriat pe moment, insa nu foarte tare, dupa care spaima s-a amplificat cand am realizat ca n-ar fi trebuit sa ma sperii (daca intelegeti ceva!).
Sangerare nici vorba (inca), nici alte senzatii, dureri ...
Daca durerile de ieri au fost de la implantare (Doamne-ajuta!), ar trebui sa se opreasca la un moment dat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

LA MULTI ANI!


CRACIUN FERICIT!


Va doresc un An Nou plin de bucurii in care sa se realizeze visul tuturor fetelor de aicisi anul viitor sa va gaseasca pe toatesau cu in brate!




Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Ce fac fetele Nounou si Nicole74?

Monica si bb la purtator
Esentele tari se tin in sticlute mici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole74 spune:

Multumim de intrebare Monica.
Asteptam si e f. greu.
Mai ales ca mai este atat de mult, dar am decis sa nu asteptam pana pe 5 ian (la 17 zile) si sa facem testul mai devreme.
Pupici si ai grija de pitic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Nicole te sfatuiesc s nu faci testul mai devreme de 14-15 zile, iar testul sa fie clear blue nu alt test ptr ca asta este cel mai sensibil si bun de pe la noi.
Multa bafta si aveti rabdare si mai ales stati la pat cuminti. Conteaza f mult acest lucru.

Monica si bb la purtator
Esentele tari se tin in sticlute mici.

Mergi la inceput