Bebelusi de iulie-august 2004 (25)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Fetele banuiesc ca la ora asta asteptati sa vina mosul. Fie ca Mos Craciun sa va aduca multa fericire, noroc si realizari. Fie ca tolba lui sa fie plina ptr voi, puiutii vostri si ptr familiile voastre cu multa sanatate si multa dragoste, caci unde dragoste nu e, nimic nu e.


Liliana si Adeluta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doamna Bibi spune:

Fie ca Sfanta sarbatoare de craciun sa va aduca lumina si liniste in suflete,multa bucurie si numai impliniri!
La Multi Ani!



Monica si bebe Bogdan
http://community.webshots.com/user/monicaotelea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Sarbatoarea Sfanta a Nasterii lui Hristos sa o intampinam mai buni si mai curati spiritual, mai smeriti si mai recunoscatori pentru ceea ce avem si sa ne rugam din suflet pentru sanatatea noastra si a puiutilor nostri, miracolul vietii dat de D-zeu ! Craciun linistit si un An Nou si mai bun ca 2004 !

ADEMA: eu am cumparat de la Hipp, borcanele FARA zahar, coloranti, conservanti, lianti, gluten si inca ceva, nu mai stiu ce, chiar azi. Scrie ca si pt copiii predispusi la alergii. Am luat mar cu afine, mar cu morcov, mar cu piersica si banane deocamdata, numai atat am gasit la farmacie adaptat varstei puiutului meu Danut.

lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

CRACIUN LINISTIT SI IMBELSUGAT! SA NE TRAIASCA MINUNILE CARE NE-AU UMPLUT VIATA SI SA NE DEA DUMNEZEU SANATATE SI PUTERE SA-I CRESTEM, SA FACEM OAMENI DIN EI!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabrielab_ro/album?.dir=/a949
Mamica super fericita + MATEI-GEORGE (23.08.2004)
Povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36243

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns naomi_ioana spune:



CRACIUN FERICITSI MULTA SANATATE SA VA ADUCA MOSU

multila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Am intrat si noi sa va uram Craciun Fericit si cu multa bucurie in suflete!!!

Noi suntem bine, de trei zile papam carnita impreuna cu piureul de legume. Ieri am pus mai multa si cred ca i-a simtit gustul si in consecinta a cam refuzat sa pape. a luat de doua-trei ori doar si apoi o scuipa afara. Dar azi n-am mai avut probleme. I-am dat si un varf de lingurita de banana si s-a strambat la greu.

Sper ca sunteti toti si toate bine, n-am citit inca din urma, dar citesc acum.

Pupici la mamici si bebici.

mitzura cu bebe Tudor Codrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Mitzura, ce cantitate de piure de legume mananca Tudor? Cata carnita i-ai pus? O mixezi? La masa la care ii dai legumele, ii mai dai lapte?

Serban

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Ah, am uitat sa va zic, azi am gustat si eu dintr-un borcanel de la Hipp, cu piure de legume...pai fraaaate e naspa la gust - parerea mea, ala pe care-l fac eu e mai bun - tot parerea mea. Si fiindca Serban a mancat mai intai de-al meu si i-a placut rau de tot, azi s-a strambat si el saracul cand i-am dat din borcanel...de-asta am gustat sa vad ce-i dau. M-am calmat cu legumele, ii voi lua doar piure fucte.

Serban

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna dimineata! A fost darnic Mos Craciun?

Noi ne revenim dupa munca depusa cu pregatirile, la care s-au adaugat si vreo doua nopti albe cu Matei. Vina o port eu, pentru ca l-am lasat sa doarma non-stop ziua, fericita pentru ca puteam sa-mi fac treaba, iar seara, normal, bebe avea chef de joaca.
Astazi a papat 100 ml supa concentrata, i-am pasat legume si i-am dat din biberon, pentru ca ieri ne-am chinuit cu lingurita si a mancat foarte putina.

In rest, totul e OK, mai putin mami, care a facut alergie la un suc si tine regim de Craciun .

Pupici si Sarbatori Fericite in continuare!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabrielab_ro/album?.dir=/a949
Mamica super fericita + MATEI-GEORGE (23.08.2004)
Povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36243

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ssarah spune:

Craciun Fericit si multa fericire mamicutze si bebici!
In sfarsit am reusit si eu sa intru pe net, dupa ce RDS-ul ne-a tinut o gramada de timp in pauza ca a preluat firma unde eram abonata si a durat ingrozitor de mult pana am intrat si noi in normal..
Vad ca mai toate ati inceput diversificarea, eu de vre-o 4 zile am inceput sa-i dau supa de morcov cu pulpa, dar se stramba tare la ea, si doar intr-o zi a reusit sa pape vre-o 20 ml (si aia cu lingurita ca n-a vrut cu biberonul, cum tragea vre-o 2 guri cum se stramba de mama focului, ca ce, o pacalesc si nu-i dau laptic...)...ma intreb oare cand va incepe sa manance mai mult. Acuma o sa incep sa-i bag in supa cate o leguma /zi, poate asa am mai mult succes.
In rest, sunt in cautare de un pediatru bun, care eventual sa lucreze la un spital de copii, si sa aiba mai multa experienta cu bebelusi de toate varstele, dati-mi si mie o sugestie pls!!!
Mai nou i-am luat un pat pliant, si am dus-o in vizita la bunici peste noapte (cand la unii cand la altii ca altfel e suparare mare)...asa ca am mai reusit si noi sa iesim seara fara ea, am fost si la disco si am dansat muuult, in amintirea vremurilor dinainte de a ramane insarcinata..Problema este ca bebelina e cam maraita cand e in vizita, dar se va obisnui, ca deh...trebuie sa mai respire si mami nitzelush...
Vad ca va pregatiti de o intalnire, nu stiu daca voi reusi sa ajung, oricum un pupic dulce la mamici si bebici..

Mergi la inceput