Copilasi de iunie-iulie 2003 (39)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cgaby spune:

noi nu am luat bani!!!asa ca nu am luat nici cadouri!!!
om vedea sapt asta!!! noi bradul il facem pe 24!
de mancat ii dau ou!!!(ca tot este febletea lui) si cartofi cu peste. astea ii plac cel mai mult! asa ca sigur o sa se bucure!!!
o sa-i dau si cozonac. alte idei nu mai am acum.
va pupam
gaby si stefan
http://community.webshots.com/user/cgaby100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria m m spune:

Si noi tot p[e 24 facem bradul.
Eu una as vrea sa ne vada si Paula cand il facem...nu stiu,sa simta ca e sarbatoare.

maria, de Paula (1 an) si Miruna (13 ani)
Sarbatori fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pojogam spune:

Seara buna mamici si burtici!
Nu stiu de ce, dar parca sunt mai vesela:....URA a plecat sotul la Bucuresti la un curs si sunt singura...(ei, nu chiar..., mai e si bebe!) sa imi fac de cap.
Vorbiti de meniuri,hm, la noi s efacmese festive tare in astfel de momente si eu nu-mi fac probleme de ce va papa Flaviu caci carne nu pune gura nici sa-l pacalesti si va manca si el destul de putin. Cozonac a mancat mai de mult, deci ii stie gustul, smantana o adora si mananca cu lingura nu lingurita!
bataia de cap pentru mine sunt turtele, am mai dicutat noi despre ele si acum un an, insa anul asta Flaviu e mult mai mare si nu stiu zau, daca scap de el! Am facut niste poze cu el la bucatarie cand facea buni saleuri si e alb din cap pana in picioare de faina...asa ca...
Vom face turte cu julfa si nuca! delicioase , pentru cine vrea va astept pe aici!
A, si ce mai papa Flaviu bine, sunt pateuri de casa cu ciuperci.

Eu dupa cum spuneam ar trebui sa invat pt examen.. doamne o saptamana cam aglomerata.
Azi Flaviu s-a trezit la 5 dimineata si am crezut ca mor pana l-am adormit pt pranz, pe la 13...
Legat de pozne am sa spun eu cateva recente: am o masa mica in sufragerie si "baietul meu" s-a urcat in ea (ca e pe 2 nivele ) si isi dadead drumul asa in mani si voia sa iasa pe cealalta parte , apoi a rasturnat-o si a asezat-o ca pe o cazemata; ii place sa stea cu mainile in faina si pune faina pe la pragurile casei si pe unde mai are chef el! ieri s-a repezit pe birou la taicamiu si era sa bea un pahar cu tuica, daca nu reuseam sa il vars pe jos..
imi arata permanent ca eu am par mai mult ca el si ca al meu se carlionteaza si al lui nu! asta e de coma daca as putea filma.

Astept sa vorbeasca mai mult ca orice! se pare ca noi suntem ultimul "mutulica"...
Iselin sa stii ca eu am baut lapte de soia fiind lacto-ovo-vegetariana si e bun, nu da crampe sau altele..

VA pup siva doresc numai bine






Mihaela si Flaviu
Poze Flaviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria m m spune:

Fetelor,ce sucuri le mai dati copiilor?
Eu i-am dat Tedi dar s-a cam plictisit de el.
Azi i-am dat suc natural de portocala si grapefruit.I-a plcut mult(spre surpirnderea mea).
M-am cam chinuit azi cu ea cu mancarea.I-am facut peste cu orez...nu i-a placut.Pe urma,i-am dat paine cu sunca si branza topita.
I-am luat un carucior de papusi(ca si asa simte ea nevoia sa traga ceva dupa ea).A fost foarte4 incantata.
De Craciun i-am luat 3 serii de cuburi foartre faine.Sunt din acelasi material cum i-am luat de Mos Niculae doar ca au mai multe chestii gen vapoare,masini,barci,oameni,leagane.Sper sa-i placa.

Pupici.

maria, de Paula (1 an) si Miruna (13 ani)
Sarbatori fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doinna spune:

Fetele,dar sa soti ce le luati de Craciun?
Ptr Daniel ma gindesc sa-i iau o masina in care incape si el si este pe baterii,sunt super!Cit despre masina teleghidata,lui Daniel ii place mult,i-a adus mos Nicolae.Hmm,multe cumparaturi mai am de facut,voi ati terminat?S-a trezit puiul iarasi trebuie sa fug!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cgaby spune:

si stef adora smantana!!!!
azi am facut snitele de pui si...hop si el!! i-am dat o bucatica! altfel nu ma mai intelegeam cu el!!!
mamici si pitici bolnaviori, ce mai faceti? cum va mai simtiti??
noi pana acum am scapat! nu ne-a atins virusul, desi majoritatea din jurul nostru s-a imbolnavit.
eu ii dau suc de portocala, portocala+gref, mar+morcov.
cam atat.
era sa uit!!!
se mai tine intalnirea cu mosu'????
pupici
gaby si stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet spune:

Au inceput sa ma chinuie greturile, chiar am varsat.In plus sunt tare racita, sper sa nu se molipseasca si Mara.Am fost la o farmacie homeopata sa-mi dea ceva pt. greata, dar au zis ca ei nu se baga la asa ceva.
Iselin –daca ciorapii sunt de bumbac, incearca sa-i speli ca mai intra la apa.


Ama si bb Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:


Mai mare rusinea pentru mine, sunt trecuta pe listuta si intru foarte rar sa va scriu!
Motivul: eu sunt cam ocupata, dar totodata aveti un ritm foarte rapid, de abia mai citesc( dar nu tot, ca nu apuc).
Pentru mine sunteti raspunsul la intrebarile mele legate de copila: alimentatie, comportament, idei de jucarii....

Chiar ma intrebam zilele astea de ce se ascunde dupa perdea fii-mea, daca a vazut undeva, dar am citit si am constatat ca acest comportament a debutat la mai multi copilasi. Sta nemiscata acolo si ne urmareste prin perdea si uneori rade.
Gio, multumesc mult de ajutor! Am sa-ti spun despre reactia prietenei mele dupa prima consultatie!

Despre mancare, as vrea sa va spun ca zilele trecute am facut pentru noi fasole scazuta si n-am scapat pana nu a mancat si ea. Deschidea gurita si saliva, n-am putut sa nu-i dau. Ocoleam eu boabele, alegeam morcov, dar mi-a luat furculita din mana ca nu-i convenea ritmul. Va spun, am ramas tablou eu si sotul la faza asta!
Oul nu prea-i place, singurul mod este sa fierb galbenusul in ciorba si sa-l pasez la o masa. Dimineata am incercat cu ou fiert, omleta simpla, omleta cu smantana sau cu mezel de pui, ou ochi si din toate mananca foarte putin, nici juma de cantitate. Mai fac pauza cateva zile, dar m-am convins: nu-i este drag oul!

Mosul ii va aduce Alexiei o masina de spalat, dar mai are de cumparat si alte jucarii! Ne-am luat si noi costum de Mos, dar sa vedem cine-l imbraca!
Copii vostri il vor vedeam pe Mosul la ei acasa? Cand, in seara de ajun? Si cine se imbraca? Mi-e imi e teama ca-l va recunoaste pe tati, ca are sprancene groase si cred ca ies in evidenta din costumatie. Parca o vad pe fii-mea ca-l striga si rade la el! N-as vrea sa dam gres din prima!
Un prieten care a facut cativa ani pe Mosul spunea ca la varsta lor majoritatea plang, se sperie! Ce credeti?

Promit sa va scriu, dar mai ales sa va citesc tot timpul!


Racushoarele Cristina& Alexia
PoZe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martta spune:

Buna,fetelor!

Mihaela, tare poznas mai e Flaviu!
La capitolul "mutulica" ne inscriem si noi...

Cgaby si noi am lasat pt ultima saptamana bradul si cadourile.
Vom avea avantajul ca ne vom folosi de sugestiile fetelor!
Trebuie neaparat sa trec si eu pe la Sala Dalles.

Maria, eu ii dau suc facut de mine, iar combinatia fructelor este in functie de ce am prin casa.Nu este prea pretentios.

Crixia, in legatura cu recunoasterea mosului...o colega de facultate mi-a spus ca ea a fost f.mandra cand a descoperit ca mosul avea verigheta ca tati

Sarcina usoara, in continuare, gravidutelor!

Va pup!


Marta & Vlad(13.06.03)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cgaby spune:

martta- sper sa nu cumperi tu toate cadourile!!!
pt ca vreau si eu sa ajung la sala dalles!!!!! dar nu stiu cand!!!!
nu mi s-a raspuns la intrebare, deci deduc ca s-a renuntat la ideea cu mosu'. asta e!!! poate la anu'!
noi joi ne ducem la 2 mosi. unul la radu la serviciu si altul la nasi!!! asta e!! daca am fost cuminti....
nu stiu cum o sa reactioneze!!! om vedea. o sa va scriu cum a fost pt prima oara la intalnirea cu mosu'.
cam atat!!!
va pupam si va dorim sarbatori fericite!!!

Mergi la inceput