Dr. TUTUNARU (2)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirelas76 spune:

Lexy, spitalul e pe langa manastirea Casin, daca stii..str Marasti nr 17 parca, sa ma corecteze fetele! e o straduta la cateva minute de mers pe jos de Casin ( 3-4 minute cred )..poti sa intrebi pe oricine daca ajungi la manastire! in rest, citeste si tu ce spun fetele care au fost de mai multe ori..Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diafera spune:

Mi-ar prinde si mie bine sa stiu exact cum ajung la sectia de obstretica -ginecologie. De intrat in spital banuiesc ca se intra pe la intrarea din spate. Dr mi-a spus sa merg la sectia de obstretica ginecologie si acolo sa intreb de el.
Din ce ati scris voi sa inteleg ca la intratea in aceasta sectie este o receptie .. unde se fac niste foi de prezentare .. dupa care voi urca la etajul 2 ?
Auras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BESTUTZA spune:

Diafera, mama draga! Ce ma bucur ca ajungi la DOCTORUL MINUNE! Tare mult! Sigur noi ne cunoastem de la fosfoloipidic...Sigur...Dar as vrea sa nu ne amintim de acele clipe nu prea minunate! Uite eu ami am vreo doua saptamni si ne incunostintam cu bb! Si daca te uiti inapoi la fosfolipidic ai sa vezi cate lacrimi am varsat si ce chiauna eram! Dac bb este bine,daca nu am facut minunatele si nemaiauzitele clexane , administrate" preventiv" de cuplul de renume mondial Uscatescu Anca ( prieten bunin ale recomandarilor cu Badiu) trebuie sa multumesc acestui OM MINUNAT! Stiu ca pare neverosimil, dar asa este! Mergi cu incredere si bucura-te ca l-ai gasit! Este o persoan , putin spus de exceptie: profesional si uman! Mergi pe mana lui ca in tot ceea ce face are ajutor divin! Poate par dusa cu pluta dar ai sa te convingi singura!
Din amenintarile dr.Uscatescu ca daca nu fac clexanele sotul meu risca sa creasca singur copilul as vrea acum sa-i amintesc ceea ce a spus in vara cand plangeam in hohote pe scarile Fundeniului! Diiiiihhhhhhh!
Hai succes si mai vorbim! Pupicei tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diafera spune:

quote:
Originally posted by BESTUTZA

Diafera, mama draga! Ce ma bucur ca ajungi la DOCTORUL MINUNE! Tare mult! Sigur noi ne cunoastem de la fosfoloipidic...Sigur...Dar as vrea sa nu ne amintim de acele clipe nu prea minunate! Uite eu ami am vreo doua saptamni si ne incunostintam cu bb! Si daca te uiti inapoi la fosfolipidic ai sa vezi cate lacrimi am varsat si ce chiauna eram! Dac bb este bine,daca nu am facut minunatele si nemaiauzitele clexane , administrate" preventiv" de cuplul de renume mondial Uscatescu Anca ( prieten bunin ale recomandarilor cu Badiu) trebuie sa multumesc acestui OM MINUNAT! Stiu ca pare neverosimil, dar asa este! Mergi cu incredere si bucura-te ca l-ai gasit! Este o persoan , putin spus de exceptie: profesional si uman! Mergi pe mana lui ca in tot ceea ce face are ajutor divin! Poate par dusa cu pluta dar ai sa te convingi singura!
Din amenintarile dr.Uscatescu ca daca nu fac clexanele sotul meu risca sa creasca singur copilul as vrea acum sa-i amintesc ceea ce a spus in vara cand plangeam in hohote pe scarile Fundeniului! Diiiiihhhhhhh!
Hai succes si mai vorbim! Pupicei tuturor



te pup bestutza,
Sa stii ca de la acel subiect su sindromul m-am hotarat as merg la Tutunaru. Si pe mine ma cam scotea din sarite madam Uscatescu, ca ma aburea cu analizele acelea si nu imi spunea nimic clar.. desi iesea diagnostic negativ ma tot punea sa vin si sa vin sa le repet si m-a asigurat ca voi face si eu acel clexane .. si nici Badiu nu era prea convingator.. ca urmare am ramas in ceata. Am zis ca nu merita sa raman acolo... mai ales ca Badiu mi-a si facut o faza la cabinet ... ei au un cod dupa care se tarifeaza mai mult sau mai putin .. in functie daca te si consulta sau doar vorbeste cu tine. Si eu deja pricepusem acel cod.. si la ultima vizita la el.. fara consultatie m-a taxat dublu.. ca si cand m-ar fi consultat.
Acum e ok.Si sunt convinsa ca dr. Tutunaru este cel mai potrivit om pentru mine. Va multumesc pentru asta !

va sarut, Auras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diafera spune:

Bestutza, felicitari pentru momentul "iminent" si mult succes la intrevederea cu cel mic. Asteptam sa ne povestesti detalii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

eu la receptie nu spun nimic. dau buletinul si gata
daca ma mai intreba ei ceva, raspund cat se poate de scurt...


Cristina si Andrei-Razvan
http://www.andreirazvan.home.ro
http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapopescu spune:

Eu am fost la Tutunaru, m-am dus la receptie, mi-au zis ca tre sa platesc consultatia 170.000 iar eu n-am platit nimic si m-am dus si am asteptat la colposcopie la dr ,m-a primit si nu m-a intrebat de plata...asa ca...se poate si fara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

ina, el nu te intreba nimic!!! nici nu e de acord cu sistemul , dar i s-a impus.
eu am prins o consultatie cand ii venea oprescu pe cap, si el ne-a rugat sa ne ducem la receptie sa facem foile, sa nu aiba probleme....

Cristina si Andrei-Razvan
http://www.andreirazvan.home.ro
http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anny spune:

Permiteti sa dau si eu cu parerea?

Cred ca suma de 170.000 lei nu este o suma atat de mare incat sa nu poata fi platita. Ca e o noua inventie a celor de la spital ca sa descurajeze pacientele dr-ului Tutunaru e altceva, ce sa faca si ei......toata lumea trebuie sa traiasca .
Cele care au asigurare si sunt inscrise a policlinica/spitalul Elias ok nu platesc, dar de exemplu eu care nu apartin de acest spital probabil ca daca m-as duce acolo ar trebui sa platesc acea consultatie. Asta e! La sistemul de asigurari care e la pamant la noi deja suma asta nu mai conteaza....
Nu uitati ca o colposcopie costa vreo 500.000 cel putin la cabinetele particulare, iar o consultatie fara 350.000 nici nu se pune problema.

Fiind un medic atat de bun, cred ca 170.000 e un nimic fata de cat castigati voi fiind pacientele lui.
In plus, daca vreunui smecher de acolo i se nazare ca Dl. doctor consulta fara sa i se plateasca cine stie ce probleme poate sa aiba omul....

Sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uki spune:

Buna seara fetelor!

Citeam si ma minunam...cate se schimba intr-un timp asa scurt. Ma refer la sistemul din spital, cu plata(impus si dr. Tutunaru). Asta e. Voi ce mai stiti de cab particular? Cand, cum si unde se deschide?
E important pt noi toate, nu? Cu siguranta ne vom intalni acolo.

Eu ultima data am fost la un control la dr in Elias pe 31 dec si nu am platit, dar m-a trimis la Dna dr. Badea, mi-a dat si un nr de tel dar spre rusinea mea l-am pierdut si mi-e jena sa-l sun pe dr pt asta. Am citit ca unele din voi deja ati fost la dr Badea - spuneti-mi cum dau si eu de ea, ati zis ca v-a trimis dr. Tutunaru? Cat e o colposcopie la aceasta dna?
Sau poate stiti cumva cam ce investigatii se vor face la noul cabinet al doctorului nostru? Ca as putea astepta...

Va pup si multam
http://communitywebshots.com/user/uki2003
Gabriela si Mariuca


Ce bine ca esti...ce mirare ca sunt!

Mergi la inceput