Dr. TUTUNARU (2)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenus spune:

Nicque, eu stiu chiar de la dl doctor. A fost nevoit sa deschida un cabinet particular pentru ca la Elias nu i se mai permitea sa consulte pacientele decat contra cost. Mie mi-a spus ca nu i se pare normal sa platim consultatia din moment ce avem asigurare, dar nu are ce face. Asa, la cabinetul lui, vom plati o suma mica - pentru ca trebuie acoperite anumite cheltuieli, iar cine nu are bani, va beneficia de consultatie fara nici o problema. Va dati seama ce om e?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nique15 spune:

Ce sa zic? Era de asteptat ca cei din jur sa nu vada cu ochi buni ce poate sa faca acest Doctor. La noi daruirea si pasiunea cu care un om isi face meseria nu este de conceput, asa incat trebuie sa i se bage bete in roate. Sa speram ca totusi asa va fi mai bine si pentru dl doctor care v-a scapa de ochii rauvoitorilor. Dar eu ma intreb oare cum se va imparti intre spital si cabinet? Eu am fost de cateva ori la spital si chiar in timp ce asteptam sa intru a fost chemat la urgente (nasteri).
Ma rog sa ii dea Dumnezeu sanatate si putere pentru ca este intai de toate un om, dar si un doctor deosebit!

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina constantin spune:

Buna fetelor. Am fost la colposcopie la dr Badea sapt. trecuta. Colposcopia+Papanicolau m-au costat 1.270.000. Am ramas datoare cu 170.000...nu aveam la mine atatia bani, dar fara nici o problema a ramas sa-i duc maine cand merg sa iau rezultatul testului Pap.
Dr. mi-a facut o impresia ft buna, e atenta...profesionista...ce sa mai. Colposcopia e usor neplacuta, dar dupa parerea mea e o chestie extraordinara...te ajuta sa vezi exact cum e colul, daca e vreo rana pe-acolo...mi se pare o tehnica buna pt. a putea preveni probleme ce pot aparea mai tarziu (cancer de col).
Cabinetul Micomi se afla in apropiere de Spitalul Giulesti, mai exact a 4-a strada pe stanga, cum vii dinspre Carrefour Orhideea (a 3-a strada dupa spital).
Va pupic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diafera spune:

Buna fetelor,

Uite ca dupa un indelungat timp de absente pe desprecopii, revin. Cu siguranta ca multe dintre voi nu ma cunosc, altele poate ma stiti de la subiectul "Sindrom anti-fosfolipidic", alina_constantin, insa ma stie bine :). Pentru mine problema "un bebe in viata mea" a fost si este inca valabila.
Anul trecut am pierdut o sarcina fiind la dr. Badiu. Cauza pierderii inca nu imi este foarte clara.. am fost insa suspectat de Sindrom antifosfolipidic ... Dupa multe multe incercari, se pare ca ieri a rasarit soarele si pe strada mea : doua liniutze rosii .. in sfarsit. Imi doresc nespus ca de data asta sa reusesc sa duc sarcina pana la capat. Din ce m-am documentat inca de anul trecut pe forum .. am aflat de domul dr. Tutunaru si inca de atunci mi-am dorit ca la o a doua sarcina sa apelez la dansul. Inteleg insa ca este f f solicitat si mi-e teama ca nu ma va primi. Am numarul dansului de telefon , insa nu indraznesc sa il sun ... pe de alta parte stiu ca nu mai e timp de asteptat si trebuie sa iau masuri urgent avand in vedere ca am probleme d.p.d.v al sindromului .
Imi puteti da un sfat? Cum credeti ca ar trebui sa procedez ca sa fie cat mai bine ?

va pup dulce, Auras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Diafera Felicitari!
Noi ne stim de la o intalnire a aspirantelor la care ai participat si tu anul trecut.
Nu mai astepta nici o clipa. Suna-l pe dl. Doctor ca te primeste imediat si mergi sa iti spuna ce trebuie facut in continuare. E bine sa iei totul din timp asa ca suna-l fara probleme. Nu ai de ce sa-ti fie jena sau asa ceva.

Andreea 24 sapt.
Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diafera spune:

quote:
Originally posted by Androix

Diafera Felicitari!
Noi ne stim de la o intalnire a aspirantelor la care ai participat si tu anul trecut.
Nu mai astepta nici o clipa. Suna-l pe dl. Doctor ca te primeste imediat si mergi sa iti spuna ce trebuie facut in continuare. E bine sa iei totul din timp asa ca suna-l fara probleme. Nu ai de ce sa-ti fie jena sau asa ceva.

Andreea 24 sapt.
Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get!





Androix, ma bucur ca ma mai tineti minte.. si eu imi aduc aminte perfect de acea intalnire... felicitari si tie, vad ca esti deja in 24 saptamani si tot la dr. Tutunaru. Iti multumesc mult pentru sfat .. ma simt mai stapana pe mine daca si tu imi spui sa procedez asa.
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.popescu spune:

Felicitari Diafera,
Ma bucur sa te cunosc,
Suna-l degraba pe dr.Tutunaru.Nu o sa-ti para rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diafera spune:

quote:
Originally posted by georgiana.popescu

Felicitari Diafera,
Ma bucur sa te cunosc,
Suna-l degraba pe dr.Tutunaru.Nu o sa-ti para rau.




Si eu ma bucur enorm ca sunt din nou printre voi. L-am sunat pe dr. Tutunaru...si m-a chemat vineri la ora 10. Sper ca am inteles bine de vineri ... ca era cam zgomot acolo. Initial imi spusese sa vin maine la 9.00 insa si-a amintit ca are o operatie. Oricum, vineri am inteles ca e de garda .. va multumesc mult.. si va voi tine la curent .
Auras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diafera spune:

Revin cu o intrebare ...stiu ca nu se incadreza in subiect dar tot sunti in tema cu mine ... de cand cu zapada asta cred ca ma paste o raceala si doctorita mea de familie m-a sfatuit ca de fiecare data sa beau suc natural de lamaie. Am baut azi deja sucul de la o lamaie, credeti ca ar putea face rau la bebe?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

diafera, vezi cand ajungi la elias ca trebuie sa-ti faci foaie de prezentare... si daca te pun sa platesti, le spui ca tu esti gravida. am inteles ca gravidele nu platesc...

nu cred ca fructele fac rau lui bb! orice pe baza de vit. C e bine venit... citrice, kiwi... eu cel putin cu asta il "hranesc" pe bebeul meu, si n-a racit INCA iarna asta. sper nici sa nu o faca.
dr mea de familie zicea si ca usturoiul e la fel de bun, daca=ti place crud...


Cristina si Andrei-Razvan
http://www.andreirazvan.home.ro
http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro

Mergi la inceput