Mamici de Iulie august 2005 (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corbioana spune:

Neatza dragutelor! Sper sa aveti un weekend linistitor si placut cu multa odihna sau alte activitati placute! Mai tre sa mai facem ceva si prin case ca vorba aia curatenia de sarbatori dar mai moale asa...
Anis dear ai dreptate ce sa ne mai tot plangem atat de greturile astea ca tot nu avem ce le face! Dar sunt fete care vor sa avad cum e si la celelalte, daca se pot diminua cumva si e absolut firesc sa intrebe! De suportat toata trebuie insa sa le suportam cu stoicism la fel si durerile de burtica, si alte stari pe care le mai putem avea. BB sa fie sanatos si noi la fel ca sa-l putem creste!
Va pup si o zi cat mai buna!
IOANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luli spune:

Ziua buna fetelor - incep sa disper!
Am din ce in ce mai dese, mai multe si mai urate cosmaruri de ma trezesc noaptea si nu mai pot adormi.



Luli
Viitoare mamica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelau spune:

anis, te rog sa ma treci si pe mine pe listuta UM 16 oct., DPN 23 iulie

Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Buna fetele..

Luli te inteleg...si cred ca e nomal sa ne treaca tot felul de ganduri aiurea in primele luni de sarcina...se produc importante modificari hormonale,care ne afecteaza si partea psihico-emotionala.

Uite ce problema am eu....intru ccurand in 6 saptamani de la ET...asa zisa problema..acum 2 zile nu m-am putut da jos din pat de rau ce imi era...dupa care ieri si azi e ok...nu mai am simptome..pana si sanii sunt plini dar nu durerosi etc..ma innebunese oscilatia asta de simptome..mai ca imi vine sa cumpar test de sarcina in fiecare zi.

E normal sa fie asa,adica sa oscileze simptomele?azi asa..maine altfel etc..
Cu mancarea tot rau o duc..mananc doar fructe ..in rest lichide..asta e...sunt destule vitamine si in fructe..sanatos sa fie!

AniS

"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luli spune:

Moniiii ce faci, terminasi treaba?

Luli
Viitoare mamica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monicutz spune:

care treaba??? haha!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Nu Luli nu am terminat ca nu ma lasa greturile.
Luli


Esentele tari se tin in sticlute mici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi_ella spune:

Buna, fetelor! Hai ca mai trec si eu pe la voi!! Azi am fost la dr. si mi-a dat Emetiral pt greturi, ca mai nou vomit si chiar am slabit...Nu pot sa mananc, mi-e greata de tot si de multe ori vomit dupa ce mananc Si ma bucuram ca la sarcina asta nu vomitam!! Da' uite ca nu era timpu' trecut!
In rest...mi-e un sooomn!!!!!
Luli, stai linistita, nu te stresa, stresul si nervii ii fac rau lu' bb! O sa fie bine! Si eu am avut iminenta de avort la inceputul primei sarcini (bine, fara sangerari, da' cu contractii tare urate!!!), da' pana la urma a fost bine!

Anis...e normal sa te simti intr-o zi mai bine si-n alta zi mai putin bine! Lasa....nu mai da banii pe teste!

Va pup acum, tre' sa-i dau lu' sotzu' sa manance!! Ca sunt nevasta model!!

_Ella, Emma & din burtica

http://community.webshots.com/album/137335800njwMrx
http://www.emmaandreea.3x.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

buna fetele...

Slaba activitatea pe aici..v-ati apucat de facut bradul su ce?
La mine.cu mancarea e la fel..in schimb vad ca , greturile..ba ma lasa o zi doua..ba ma i-a..inteleg ca e normal?



AniS

"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raducu spune:

Buna fetele,
eu nu m-am apucat de brad ca mai am putin si vin in RO si statea bradul degeaba aici in casa....
Nici eu cu greturile nu stau prea bine, ba mai mult sunt tare accentuate seara si nu pot sa ma culc de rau ce imi e. Balonata sunt in continuare si nu stiu ce sa fac sa scap de starea asta.
Azi mi-am luat boabe de porumb la conserva ca daca tot sunt balonata poate cui pe cui se scoate(ha, ha de fapt mi-a fost pofta de boabe de porumb)
Va urez o zi frumoasa!!!!

Ioana si Raducu

Mergi la inceput