serbare frumoasa!

serbare frumoasa! | Autor: gianina-alina

Link direct la acest mesaj

ieri a avut Andreea mea prima serbare din viata ei!
am avut emotii cit cuprinde ,dar a iesit super misto!
de ce scriu aici? in aceasta "sectiune" a forumului?
pentru ca ...chiar de pe cind am dus puiul la gradi m-a cuprins un fel de teama la gindul serbarilor unde puiul meu va fi doar cu mama...ceilalti pui mici(cel putin in mintea mea )fiind inconjurati de ambii parinti.
ei bine, spre marea mea surpridere(se pare ca eu sint cam ...aiurita cel putin) au fost o MARE de mamici si bunici dar extrem de putini tatici,2-3 poate!
serbarea in sine a fost un succes !educatoarele ne-au facut o surpriza mare, mare:adica totul a fost surpriza!de la costume(pe care le-au inchiriat ele)poezii(pe care copii le-au invata doar la gradi)punere in scena(s-au ajutat de o doamna de la teatrul de papusi)si cadouri....au primit doua seturi de cadouri:unul din banii nostrii(am cotizat cu 250000)si altul de la o gradinita din germania(cu care gradinita noastra ..corespondeaza)
au fost dansuri, poezii, scenele cu Craciunul...colinde...un vis frumos!
si cei mici erau asa de incintati!!!!!!
iar noi?pierduti cu camere de filmat, cu aparate foto...uitam sa clipim de dragul celor mici!
sa revin insa la ce vroiam sa scriu:nu e chiar asa de speriat sa fi parinte singur!am vazut mai multe discutii (pe mobil)dintre mamici care asteptau ca tatal sa fie si el de fata la serbarea puiului...gust amar!
sa nu ma intelegeti gresit:nu a fost usor!dar pe linga teama mea(care intre noi fie vorba a fost enorma)a fost de-a dreptul bine!
un pic de tristete (dar la mine nu la Andreea) a fost cind am facut pozele cu toata lumea......parca era ...un loc gol...acolo linga noi...
cam asta am vrut sa spun!
ca avem niste pui SUPERBI ,care merita tot ce-i mai bun pe lumea asta , ca trebuie sa invatam sa ne bucuram de fiecare lucru care li se intimpla lor (si implicit si noua) si sa multumim lui Dumnezeu pentru ei,pentru zimbetul lor!
nu-mi sta in fire sa fiu...patetica!sper ca nu asta ati inteles citind ce-am scris!
cred ca-mi era sufletul prea plin de fericire si vroiam sa stiti si voi!
Craciun fericit !un an nou cit mai bun si frumos si imbelsugat si ....tot ce voi va doriti!
va pupacim cu mult drag
Andreea si eu

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Draga Gianina,


Ma bucur pentru voi, se simte o imensa bucurie din mesajul tau.
pentru tine si Andreea si iti multumesc ca mi-ai dat speranta ca nu va fi chiar groaznic - sper- nici pentru noi, anul urmator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

Andreea si Gianina, ma bucur ca v-ati simtit bine. Si nu ai fost patetica, nici nu am citit asta in randurile tale, am vazut o mama emotionata care a trecut peste o teama interioara cu zambet si fericire.



Freia si Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxane spune:

..si noi am avut ieri serbarea de craciun..ultima de la gradinita caci de la anul deja o sa fim scolarite.
La serbare a venit si tati (asa a facut de fiecare data, a venit la serbarile copilului de cand nu mai suntem impreuna); undeva in sufletul meu egoist de mama singura am mereu teama ca puiul meu la un moment dat o sa vrea sa mearga la tati, sa stea cu el dar aseara inima mi s-a umplut de fericire...fetita mea draga a fost cu ochisorii indreptati numai spre mine, parca astepta mine tot timpul confirmarea ca este totul in regula...totul a fost minunat, serbarea, mosul, cadourile copiilor si..cadoul oferit mie de mica mea printesa..dragostea ce i se citea pe chip..pentru mine.
Pupici la copii si mamici



Roxane

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina-alina spune:

intr-adevar!
cred ca despre asta este vorba si la mine!
dragostea aia sincera,neconditionata care-i mereu ,mereu acolo...
ochisorii care te urmaresc tot timplu cu caldura si sinceritate...
care asteapta tot de latine!
si la noi este la fel!si mie personal imi dau o forta ....pot sa fac orice(cred)ca luminitele din acei ochisori sa ramina mereu acolo.
si mai e ceva :siguranta pe care o vad la ea cind sint prin preajma,mindria ca "a venit mama!"
pupici multi Andreea si eu
ps. ce zici freia ? acu' de-abia suna a patetism,nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

n-ai noroc gianina.. nu reusesti sa fii patetica diloc. Asta e, ti-ai ales altceva mai special un suras de copil

pupici,

Freia si Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina-alina spune:

departe de mine dorinta de a fi patetica!
pentru ca sincer cred ca nu de asta avem noi "parintii singuri" nevoie.
am incercat ,prin postarea subiectului cu serbarea ,sa redau o mare bucurie a mea si o victorie asupra unei temeri.si toate astea in speranta ca vor reincepe discutiile in aceasta sectiune a forumului.
va pupacim cu mult drag,
Andreea si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

Gianina, era o gluma, am inteles perfect ce ai urmarit cu subiectul.

Freia si Alexa

Mergi la inceput