Bebelusi de iulie-august 2004 (24)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

nu-i controlati de febra la maini si frunte ca se poate intimpla sa le aibe caldute. mie pediatra mi-a spus ca dupa vaccin s-o controlez de febra pe burtica. (asa ma sfatuise si cumnata-mea care stia de la pediatra ei din RO).

rain bebicul de 1.600kg la nastere e puiul lui energy care acum e ditai flacaul! :-)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doamna Bibi spune:

Bogdanel e cam infundat pe nasuc,toata noaptea a scancit si a marait,chiar sforaia la un moment dat si nu reusesc cu ser fiziologic sa-l desfund.Ce altecva sa-i pun pe nasuc?Vibrocil e bun sau picaturile alea cu apa de mare??? Cred ca de la frigul de afara ca nu suporta fular sau altceva pe nasuc si e destul de ger,sper sa nu raceasca ca mooooor!!!!Nu a luat de la mine cat am fost de racita si acum raceste singur.I-am dat si niste Calpol de dimineata ca mi se parea cam fierbinte.

Monica si bebe Bogdan
http://community.webshots.com/user/monicaotelea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doamna Bibi spune:

Apropo de strigaturi,are un tignal si ne striga parca "baaaaiiiii" si "eeeeeiiiii".Dar cel mai tare ii place sa faca din buze ca motorul si sa faca baloane din scuipat,e criminal,il distreaza sunetul.Ce se mai distreaza cand se cede in oglinda,mai ales in cea din baie seara cand ii fac baita si se vede in pielea goala agatat de gatul meu,rade de moare.Si il mai distreaza cand se vede intr-un poster mare pe care i l-am facut si l-am pus pe perete,e posibil sa se recunoasca deja??

Monica si bebe Bogdan
http://community.webshots.com/user/monicaotelea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Bibisor si Catrina rade de cate ori isi vede pozele. Nu stiu daca se recunoaste pe ea sau il recunoaste pe bebele pe care-l stie din oglinda :-)))
_
ma uitai la mamicile de mai-iunie au facut niste tabele f misto cu greutatea si lungimea bebelusilor pe fiecare luna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

mey numa al meu plange nonstop oare? mai am putin si mor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

mai fetele mamii ia mai luati voi neste pastile de curaj....cum adica sa muriti de febra, de raceli.....ia stati voi cuminti ca nu sunt asa slabutzi pitcii cum credeti si voi si in al doilea rind....cind or pleca de acasa la club cu cheile de la masina cum mai e? hai, reveniti-va si nasul sus, ca sunteti cele mai tari mamici!
Daria, daca face febra ii dai o lingurita de paracetamol sirop si diseara alta si gata febra! e si normal sa faca febra, nu e nimic alarmant. si daca doarme copila inseamna ca ii e bine!
Monique da-i spray cu apa de mare si pune-i in camera pe calorifer un vas cu apa - este destul de probabil (mai ales daca si la voi ard caloriferele ca la noi) sa fie aerul prea uscat. si pitiku meu tot asa fornaie noaptea, cu toate umidificatoarele de pe lume (dupa cum va tot spun, la noi acasa e sauna).
Cori, piure de coacaze??? mistooo.....e de la vreo firma cunoscuta european? (adica hipp, nestle, din astea?) ca tare as da si eu la grasan.
Marina pupici la Mitzu smiorcaitu'. mai o fi nerfos ca esti la munci si nu stai cu el! hai ca treceti voi si de asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Rox e de la producatorul suedez Semper de unde luam noi si lapticul si toate ale gurii pt Eva. Cum astia sunt turbati dupa toate salbaticiunile care cresc prin padure m/am gandit sa o invat de mica sa nu se strambe ca Mara cand da de ele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Buna!
Monica (Doamna Bibi) incearca cu laptic de la tine. La Stefi merge de minune, eu nu mai folosesc de mult ser fiziologic. Si acum cand am fost racita am pus linga perna ei o batista cu un pic de spirt camforat. Ii desfunda nasul si ei (a fost un pic fornaita, dar cred ca ia trecut deja). Si tot asa, ca si Roxana, am pus pe calorifer un borcan cu apa si citeva picaturi de esenta de menta in el. Parca si eu am dormit mai bine.
Si noi mergem la vaccin maine. Oare are ceva daca ii pun 1/2 de supozitor de paracetamol imediat cum ajungem acasa sau sa astept sa faca febra.
Mersi pentru pontul cu burtica. Aveti dreptate, fruntea nu este mereu fierbinte.
Roxana, cand a facut baiatul Robertei febra i-ai spus sa controleze fontanela. De ce

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)

http://community.webshots.com/user/a_mironeanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

hehehe roxana, da sensibili mai sunt ficiorii astia!!!! ca doar nu l-am lasat in drum ce naiba?
vrea numai in brate ...daca il pui jos e dezastru mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Buna!

1. prezent Marina, si Danut vrea numai in brate
2. voi aveti careva oale sub presiune mici, pt bebelusi, sau in ce le fierbeti supele, carnurile si cat timp mai ales?

Mergi la inceput