Nasterea cu dna dr Laura Dracea - Giulesti

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Felicia,

si eu merg luna de luna la ea si mai am circa o luna pina nasc dar nu am intrebat-o inca daca e de acord sa nasc cu ea si nici prietenie nu i-am cerut, hehe.
E de la sine inteles daca mergem la ea ca o sa nastem cu ea si din cite am auzit pina acum nu a lasat balta pe nimeni. Toate povestile sint subiective, nu poti sti ce s-a intimplat cindva.
La inceput eram mai sceptica acum nu pot decit sa am incredere neconditionata si daca nu va putea veni la nastere inseamna ca a avut un motiv serios.

Jadi
Aproape 35

iaca_poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

jadi, luna de luna? dar in august ce ai facut? te-a chemat dansa cumva la spital?
eu trebuia sa ma duc pe 29 iulie la spital sa-i arat rezultatul de la eco morfo dar mi s-a facut rau de la caldura si nu am mai reusit sa mai dau de ea ca a intrat in CO.
am programare la endocenter abia pe 12 septembrie (mi s-a spus ca mai devreme nu se poate).
la cabinetul de la giulesti se fac programari abia de maine (pe 5).
oricum, TE ROG, TE IMPLOR, vreau sa tinem legatura ca eu nasc in decembrie si sunt deja panicata.
chiar daca TOATE analizele au iesit bine si ma simt bine imi vin tot felul de ganduri de felul "dar daca".

Felicia - o gravidutza paranoica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Draga felicia,

nu ai de ce sa te panici, daca doctorul de la eco nu a sesizat nimic anormal , de ce te-ai speria?
Eu am fost pe 1 august la ea si acum am programare pe 12 septembrie si sincer sint bucuroasa ca s-a intimplat asa, pina atunci am ceva lucruri de pus la punct printre care si ultimile analize iar dupa probabil ca ma va programa sa nasc asa ca pauza a fost buna. In plus nu am avut probleme in sarcina si atunci nu vad de ce sa o stressez suplimentar.
Nu te mai gindi aiurea ca stressezi si copilul.
Tinem legatura,

Jadi
35 fix

iaca_poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:


jadi multumesc pentru "sprijinul moral" din cand in cand mai am nevoie.
de fapt, atacurile de panica cred ca sunt cea mai grava problema a mea pe perioada sarcinii.
dar noroc cu voi si cu barbati-miu care nu-si face niciodata griji si-mi tot spune "m-am saturat sa ma dreptate".


felicia + Ilinca Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Fetelor sorry k ma bag si eu in discutia voastra dar aveti cumva nr de la cabinetul ei privat si stiti cumva cat costa o vizita la ea?Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

La endocenter, are consultatii numai luni si miercuri de la 14.30 la 16.30 dar gasesti programare mai repede decit la spital (acum e posibil sa fie un pic mai aglomerata ca a fost o luna intreaga in concediu) si costa 500 de mii. Telefon : 326.76.61

Jadi
35+

iaca_poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nem spune:

Fetelor, eu am nascut cu dansa, este super, totul a fost ok, aveti toata increderea.Am nascut prin cezariana si am o operatie mititica mititica

Mergi la inceput