Probleme legate de albume create

Probleme legate de albume create | Autor: SORINUSHU

Link direct la acest mesaj

cand o sa am si eu voie la album foto ?

SORINUSHU


In cadrul acestui subiect se vor dezbae problemele legate de conturile de album create. Multumesc

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Conturile de album se dau la sfarsitul lunii in care te-ai inscris;in cazul tau decembrie!Putintica rabdare!


Irina,veve & croko
pozici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SORINUSHU spune:

saru'mana mult

SORINUSHU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

Iarasi albumul....

postat initial de ANDRUSHKA

Mi-am prins nasul rau de tot in "fabricarea" albumului asta DC....Nu tin mortis sa am album, dar fiindca nu reusesc, ma intriga si ma ambitionez sa-l fac...Acu cateva saptamani am reusit sa pun doo poze care nu se vad. Nici eu nu le vad , desi se vad acolo chenarele frumos...Nici nu ma lasa sa le sterg (sau nu stiu eu de unde...) Acusica ma chinuii sa micsorez niscai poze de Craciun, dar imi spune ca, citez din memorie: "Error! Fisierul nu a fost primit in conditii bune. Contactati administratorul!" Asta in traducere ce inseamna?



postat initial de Veve


Cum nimerisi in zona crepusculara,ANDRUSHKO?Fisierul nu-i primit in conditii bune ori ca e prea mare,ori ca nu e jpg,ori ca are titlu prea lung (asta am sesizat-o pe un experiment propriu),ori alte cauze necunoscute mintii umane.Deasemenea,din aceleasi cauze,primeste fisieru' dar nu apare poza ci casuta cu x.Solutia e sa dai altcuiva sa ti le posteze (de ex. mie) sau sa te lupti pana unu' din voi capituleaza.Am o presimtire cine,da' nu spui!
In concluzie,daca nimic de mai sus nu functioneaza si doresti,da-mi un pm si le dovedim impreuna!



postat initial de ANDRUSHKA

Veve, io nu cedez nici moarta! Intru in vacantza acuma si sa vezi ce stau pe capul lui! mama lui de calc! Io l-am cumparat, io il omor!
...Si totusi, daca nu mere si nu mere, am sa vin spasita la tine sa ma ajuti...


postat initial de Veve


Nu pot decat sa-ti urez succes!
...si te astept!



Albumul cu poze!

baby-boom

Ma jutati va rog?
Aceasta era adresa albumului cu pozicile noastre, si cam de aseara nu le mai putem accesa(mi-au atras atentia mamicile de iulie-august):
http://photos.yahoo.com/floppyflorina
Dar de 2 zile nu stiu din ce cauza asta e adresa albumului:
http://pg.photos.yahoo.com/ph/floppyflorina/my_photos

Nici una din adrese nu poate fi accesata...ce s-a intamplat,oare???



marius


Functioneaza ambele.



irugescu

cum putem posta si noi poze in album?
acolo scrie sa contactam administratorul!



Veve

Conturile noi de album se dau la sfarsitul lunii in care te-ai inscris.Mai ai putina rabdare!



irugescu

perfect! Multumesc mult!
De rabdare am rabdare..dar cred ca ar fi bine sa fie undeva precizat cum este cu conturile de album!


ana_a

salut voios

si eu as vrea sa stiu...cum pot sa fac un album, dar eu am numa poze mariiii de tot si nu stiu cum sa le micsorez...se pot micsora oare?Va rog mult!!
Toate cele bune!



Veve


Nu ai posibilitatea pe forum sa prelucrezi imaginea,dar pot sa te ajut cu micsoratul daca vrei.Trimite pozele la iris_amd@hotmail.com si ti le restitui numai bune de pus la album!





Veronicai


Buna fetelor,

As vrea sa imi pun in album si eu cateva poze cu mine si nu stiu ce ar trebui sa fac. Poate sa ma ajute si pe mine cineva?
VA ROG


baby-boom

Marius, eu n-am mai intrat de alaltaieri, si acum vad mesajul.....nu am putut accesa nici una din adrese vreo 2 zile(initial am crezut ca e de vina yahooul, dar am incercat alte adrese si mergeau struna....nu stii oare care a fost treaba?)



Veve


Veronica,in primul rand fotografiile nu trebuie sa depaseasca 100kb.Ca sa le pui in album intri in stanga pe "album foto"/editeaza albumul tau/pune poza pe server/"browse" din propriul computer fotografia dorita si apesi trimite.
Daca apar probleme,anunta-ne!
baby-boom,eu cred ca totusi problema este de la yahoo.In mod repetat,in ultimele doua saptamani,am avut probleme cu albumul de la ei.




Veronicai


Am incercat si am dat clic pe Album foto si mi-a aparut acest lucru
"Bine ai venit, Veronicai
Inca nu ai cont de album. Contacteaza administratorul."

Nu apare nicaieri sa imi editez albumul. Si, in caz ca am pozele mai mai ma poti ajuta si pe mine?


ana_a

Multumesc mult Veve, am sa iti trimit pozele!Acum v-a trebui sa intru din nou la album sa vad daca mai stiu ce am de facut!Oricum, selectez pozele si ti le trimit!Mersi!



marius


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by Veronicai

Am incercat si am dat clic pe Album foto si mi-a aparut acest lucru
"Bine ai venit, Veronicai
Inca nu ai cont de album. Contacteaza administratorul."

--------------------------------------------------------------------------------

Iti trebuie cel putin 30 de zile de la inregistrare pt a avea album. Deci rabdare.




Gabbriela


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by baby-boom

Marius, eu n-am mai intrat de alaltaieri, si acum vad mesajul.....nu am putut accesa nici una din adrese vreo 2 zile(initial am crezut ca e de vina yahooul, dar am incercat alte adrese si mergeau struna....nu stii oare care a fost treaba?)
.......
Florina, mamica lui Elise

--------------------------------------------------------------------------------



Din cand in cand se mai lucreaza si la yahoo si nu potzi accesa pozele, si miemi sa intamplat de cateva ori dar in cateva ore ishi revena tot. Chiar cu e-mail-ul am patzit de cateva ori sa nu pot intra sa imi verific mesajele.
Si alte fete cu albume pe yahoo au intampinat aceasta problema
Sarbatori fericite si numai bine la toata lumea



Freia si Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

album

alexa121


cu imi fac album pe site?


Oana_B



Trebuie sa mai astepti olecuta ca nu ai cont de album, contul de album se primeste cam la 30 de zile de la data inscrierii



alexa121


multumesc mult de raspuns.
o sa astept ca doar nu aspept in drum si nu ma ploua



album foto


addiana

ce trebuie sa fac ca sa am si eu album foto? cum adica sa contactez administratorul??? si... am pus si eu la evenimente data casatoriei si am vrut sa apara doar in ziua respectiva, dar apare in fiecare zi. am pus 1.02 si la data de incepere si la dat de terminare. ca sa fac?



Oana_B

Contul de album se primeste cam la 30 de zile de la data inscrierii.
..Am editat evenimentul, acum apare doar pe 1 februarie



addiana

multumesc pentru raspuns si pentru editare!



Jazz

De ce dureaza asa mult primirea contului de album? "Accept"-ul e trimis de admin pur si simplu dupa 30 de zile sau trebuie sa-i apelam noi? Eu i-am trimis un email cu ceva timp in urma dar n-am primit nimic.
Am citit pe undeva ca li s-a spus membrelor noi care asteapta confirmarea ca aceasta va intarzia pentru ca ei sunt in vacanta dar am vazut la fiecare logare in josul paginii nume noi... So, nu stiu ce sa mai cred!



Jazz

Am uitat sa spui ca sunt membru de pe data de 29/11/04...



aissa

Sincer? Ma intreb de ce ne cramponam de albumul ala, ca si eu am facut la fel pana l-am obtinut...Ca poti sa-ti faci album pe yahoo sau webshots, unde pui cate poze vrei si la dimensiune normala, nu asa micute.



Freia si Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

Albume

aysha


Nu se mai pot face albume pe DC?
Eu nu mai am aceasta optiune la profilul meu...nu ca as fi primit OK-ul de la Admin...dar macar sa stiu.



aysha

Nimeni nu ma ajuta si pe mine?


Oana_B

La tine la profil scrie ca esti membru din 9 dec.2004, de regula contul de album se primeste cam al 30 de zile de la data inscrierii, de data asta a corelat si cu plecarea adminilor in vacanta si de aia a durat mai mult.
Acum ca s-a intors admin sigur se ocupa de problemele astea.
Toate cele bune



aysha

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by Oana_B

La tine la profil scrie ca esti membru din 9 dec.2004, de regula contul de album se primeste cam al 30 de zile de la data inscrierii, de data asta a corelat si cu plecarea adminilor in vacanta si de aia a durat mai mult.
Acum ca s-a intors admin sigur se ocupa de problemele astea.
Toate cele bune

Oana_B

--------------------------------------------------------------------------------


Asta am inteles Oana.
Insa,unde a fugit optiunea de ALBUM,nu inteleg.



Oana_B



Nu stiu daca am inteles bine intrebarea
Este vreo optiune pe care ai avut-o si brusc a disparut?
Ai intrat cu parola la profilul personal si nu apare optiunea de album? Nici eu nu am, in album intri de la meniul albastru din partea stanga (a patra de sus este albumul) si acolo scrie "editeaza albumul tau", probabil ca la cei care nu au inca cont de album nu scrie asta sau daca scrie si apesi nu se intampla nimic (presupun doar, am uitat de cand nu aveam eu cont de album).
Daca ai apasat pe nickname-ul tau ca sa iti arate profilul personal, ar trebui sa arate jos de tot link-ul catre album (eu asa am vazut ca nu ai cont inca). Daca nu apare, e vreo eroare la care nu stiu sa raspund.
Toate cele bune




aysha


Da Oana,
inainte aveam si acest link care directiona catre album.
Acum ...a fugit!



olguttza

Buna ziua!
Si eu am aceeasi problema cu albumul...nu exista nici un link in profilul personal, iar la sectiunea "albume foro" imi apare chestia asta:
Bine ai venit, olguttza
Inca nu ai cont de album. Contacteaza administratorul.
So, pe cine ar trebui sa contactez si/sau cum sa procedez?



Veve


Olguttza,membrii noi primesc contul de album in circa 30 de zile de la inscriere;avand in vedere ca adminii au fost in vacanta,probabil dureaza putin mai mult.Il vei primi si tu,curand!




Freia si Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

Vreau sa imi sterg pozele - cum?

MIKYDUTA

Vreau sa imi sterg pozele de de DC cum procedez?



louisea

- mergi la album foto (in dreapta cu albastru)
- apoi editeaza album
- ti se deschid pozele si apesi pe fiecare poza in parte...
- bifezi sterge fisierul..

sper sa reuseti



MIKYDUTA


Iti multumesc mult. AM REUSIT

_


Album foto


Veronicai

A trecut mai mult de o luna de cand sunt membru DC si as dori sa stiu cum pot sa imi fac si eu album foto??
Va multumesc.

gicutza

In partea stanga a paginii, intre butonul de Mica Publicitate si cel de Foloseste punctele, ai butonul Profil personal. Du-te pe el si pe paginuta ta ai optiunea de a-ti face album. Urmeaza instructiunile de acolo si gata .
Sa te vedem cat mai repede!



Veronicai

Cred ca fotografiile mele sunt prea mari. Poate cineva sa ma ajute sa le fac mai mici? Ele sunt fisiere JPEG.


marius


Da, trimite-le la marius@rdsor.ro



adita

Eu am alta problema. am sters pozele vechi si am incercat sa pun altele mai recente, dar imi da mereu eroare "Error! Fisierul nu a fost primit in conditii bune. Contactati administratorul". intai am crezut ca am gresit si n-am micsorat pozele suficient, dar nu-i asa. am incercat chiar sa pun din nou pozele vechi, pe care tocmai le stersesem, dar nici alea n-au mai mers. ce se intampla?


marius


Functia de update este temporar suspendata. Se va lucra la ea in viitorul apropiat - se modifica.



Vreau album!!!


Giova

Am si eu o intrebare? Cum pot avea si eu poze in album?
multumesc. va pup pe toti


Andrada

O sa primeste Album in 30 de zile de la data inscrieri deci in jur de 24 Februarie,



Nu reusesc sa-mi fac album foto

Emilly


Imi spune ca e eroare, ca fisierul nu a fost primit in conditii bune si sa contactez administratorul.
Aveti ideie ce inseamna asta, unde e buba?ca incerc de 2 zile sa-mi pun o poza in album si nu reusesc.

Mii de multumiri!!



lilanda

Cred ca folosesti alt browser decit Internet explorer...si eu am patit la fel. Dar cu explorer merge...ai sa vezi



Emilly

La profil personal imi apare poza, aveti ideie de ce nu-mi apare sub nick lacatelul care imi zice ca am album??



Oana_B

pen'ca tu ai pus poza la pagina personala, ca sa iti apara sub nume chestia aia cu "are album" trebuie sa pui pozele in album, in care intri de la meniul albastru ala din stanga si scrie acolo undeva sus "editeaza albumul tau" si urmezi instructiunile.
va petreceati acolo in pozica aia, hai noroc



Emilly

Oana,

am incercat si in partea stinga, am pus poza pe server alegind-o din computer si imi zice ca nu a juns in conditii bune si sa contactez administratorul.Ce inseamna conditii bune?

Si poza trebuie sa aibe mai putin de 100KB, am inteles bine?nu prea ma pricep la astea dar ma straduiesc sa invat



Oana_B

Imi recunosc ignoranta ca nu stiu sa raspund, eu n-am nici macar album:)). Poate ca depaseste 100k sau, cum am mai auzit, poza are un titlu prea lung. Tre' intai sa micsorezi poza, dupa cate stiu orice editor de imagine are si o optiune de "resize", sau incearca cu Irfanview, se gaseste pe net si e gratis.



lilanda

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by Emilly

Oana,

am incercat si in partea stinga, am pus poza pe server alegind-o din computer si imi zice ca nu a juns in conditii bune si sa contactez administratorul.Ce inseamna conditii bune?

--------------------------------------------------------------------------------

repet: siguuuur folosesti un alt browser (softul cu care navighezi pe Internet) decit "internet explorer". De aceea iti apare measajul respectiv (eu foloseam "Firefox" ca browser si nu-mi ajungeau pozele in album, nici pace)... :-))



@lbin@


şi eu am aceeaşi problema.. aproape ..ıncerc sa-mi ınscriu şi eu micutii şi sa le pun poze ...am intrat mai ıntıi pe profil am scris datele micutilor am micşorat fotografiile o poza am facut-o de 30 kb,dar ımi apare mesaj ,ımi spune sa iau legatura cu administratorul şi ca nu sınt membra pe dc ?? ce trebuie sa fac ? cum trebuie sa procedez ?


Emilly

lilanda folosesc Opera, crezi ca asta sa fie problema??
Oare cu Internet explorer vad si nick-urile si mi se mai misca si iconurile??ca ce exemplu capusoarele alea dragalase nu se mai pupa sau nu mai beau alcool, numai sed...

mercic!!



lilanda

Da, emily...asta e problema. Incearca sa folosesti pentru editarea albumului, Internet explorer...Io, de exemplu, cu Mozilla Firefox nu pot vedea nici glow-urile de la nicknames, nu pot folosi usor nici bara de optiuni (bold, italic, icon) atunci cind vreau sa trimit un mesaj...dar cu Internet explorer, merg ca unse toate optiunile...
Bafta!! Vreau sa-ti vad albumul...repede :-))



Emilly

Mercic tare mult!! Frumos tare Ilie...si eu vreau...



Album foto

Claudelu


Ma tot chinui sa-mi sterg pozele din albumul personal de pe DC si nu reusesc...as fi vrut sa sterg tot albumu, da nu stiu daca se poate...ma ajuta cineva??



Adela

Nici eu nu pot sa sterg pozele.


alexa

Dai dublu clik pe fiecare fotografie, apare o fereastra si urmezi instructiunile. Eu asa am procedat.




Claudelu

Am urmat toate instructiunile dar tot degeaba! Vreau sa-mi scot pozele:((



pyssy

Si eu vreau sa-mi modific fotografiile si nu pot ..



Emilly

Si eu vreu sa-mi sterg poza de la pagina personala...am apasat sterge poza si imi da nu-s ce eroare

SoftArtisans.FileManager.1 error '80020009'

Access is denied.

/upload.asp, line 138

...ma ajuta cineva ....



alina morostes

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by Claudelu

Am urmat toate instructiunile dar tot degeaba! Vreau sa-mi scot pozele:((

--------------------------------------------------------------------------------
Claudia si Raul (01.04.2004)
Martie Aprilie 2004

--------------------------------------------------------------------------------

Clau,de ce vrei sa-ti stergi pozele din album? Cand mi-e dor de Raul si vreau sa-l mai vad ce fac daca-ti stergi pozele????



Emilly


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Initial creeata de Claudelu

Ma tot chinui sa-mi sterg pozele din albumul personal de pe DC si nu reusesc...as fi vrut sa sterg tot albumu, da nu stiu daca se poate...ma ajuta cineva??


--------------------------------------------------------------------------------
Claudia si Raul (01.04.2004)
Martie Aprilie 2004

--------------------------------------------------------------------------------

incearca clik dreapta pe fiecare poza, sterge poza, parca eu asa am facut...succes!!


pyssy

La mine e mai rau acum ..nu-mi mai apare nici "editeaza album ".. sau cum era ..

Daca iti place modelul, nu vor avea numarul tau. Daca iti place modelul si au numarul tau, este prea scump. Daca iti place modelul, au numarul tau si il poti cumpara, se va rupe la prima
imbracare.


Veve

La mine am incercat si merge!Cine doreste imi poate trimite username-ul si parola pe e-mail sa incerc sa-i sterg/modific eu.



Adela

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by alexa

Dai dublu clik pe fiecare fotografie, apare o fereastra si urmezi instructiunile. Eu asa am procedat.
Lidia

--------------------------------------------------------------------------------

Da. La mine merge cu dublu click pe poza.
Multumiri.


Emilly

Veve eu vreau sa-mi sterg poza de la pagina personala, imi da eroarea de mai sus.Poti tu sa-mi stergi poza?sa-ti trimit parola?

Mercic tare mult



Veve


Sigur!Trimite!


Veve

Emilly,nu pot nici eu sterge poza,dar ti-am inlocuit-o!
E o varianta acceptabila pentru toata lumea care nu-si mai doreste poza la "paginuta" si nu resuseste s-o stearga:incarcati o alta fotografie in loc.



Emilly

veve superba poza, nici nu mi-as fi putut dori altceva la pagina personala.


Emilly

Veve ciudatenie...daca intru la profil personal cu parola imi arata floarea superba, daca dau clic pe info de deasupra mesajului imi apare poza veche


marius

Sterge cookies-urile din IE si gata.



Emilly

Daca raspunsul e pentru mine, m-ai bagat in ceata...


Veve

Daca folosesti internet explorer,intra sus in "tools"/"internet options"/"general" si ai butonas "delete cookies".
Eu vad floricica si din bara de la mesaj,deci e de la tine..



Emilly

Multumesc mult Veve!acum se vede si la mine



Freia si Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

am cerut un cont de album si nu l-am primit

kiwwy

In urma cu 3 luni ,am cerut un cont de album de poze, dar nu am primit, desi mi-au scris ca il voi primi in luna ianuarie,as vrea foarte mult sa am si eu album cu copii mei, va rog , ce pot face?
multumesc anticipat,



maria2mami

Draga mea... cel mai simplu este sa-ti faci album pe www.webshot.com

Faci cont si apoi editezi albumul. Daca nu te descurci da-mi un pm si te ajut cu placere.

Am fost si eu in situatia ta si fetele de aici m-au ajutat imediat.




alimaxi

Si eu am cerut cont de album in urma cu mai mult timp si nu l-am primit! asa ca mi-am facut album pe yahoo.com...si fara suparare mi se pare mai "organizat" decat cele de pe dc. Apoi am primit si pe dc.cont de album, dar avand deja unul nu mi-am mai facut.
Acum...alegerea ta!



kiwwy

Dragele mele, va multumesc mult pentru mesaje,dar eu chiar nu ma pricep cum ar trebui creeat un cont de poze.Va rog mult sa ma ajutati.Am in calculator o garmada de poze cu noi,dar nu stiu sa le pun.Nu le am cu calculatorul ,din pacate


marius



Ai album. Trebuie doar sa faci upload la poze. Bineinteles trebuie sa respecti dimensiunile cerute.



cristina_smn

As vrea si eu un cont de album. Se poate? Multumesc anticipat!


_

DE CE NU SE VAD POZELE??????

nanadana

Buna am editat un album cu poze la care mi_au spus ca au fost trimise dar pozele nu se vad de ce oare ?are cineva idee???mersi pr raspuns

cornilia

Su eu cu aceeasi problema. La "Album photo" apare un folder cu numele meu, dar goool.



marius

Fiti amabile si trimiteti-mi o poza din cele upload-ate pe mail marius@rdsor.ro

Raspuns pt. ambele solicitari. Verificam.




nanadana


Tot eu sint mi_au revenit pozele inapoi spund ca pozele nu au fost acceptate inca ! adica???



album...help!


ghinetz

tot inerc de ceva vreme sa imi facun album pe Dc si primesc mesajul: "Fisierul nu a fost primit in conditii bune. contactati administratorul". M-am conformat. ce sa fac? am micsorat pozele ca sa nu depaseasca dimensiunea ceruta. ce trebuie sa mai fac?



gabitzam

Aceeasi problema am avut-o si eu incercind sa trimit pozele din Mozilla. A mers doar cind le-am trimis din Internet Explorer.



ghinetz

multumesc. am sa incerc chiar acum



Veve



Incearca acum!Ar trebui sa fie ok.







Freia si Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

album foto...explicati-mi--

adjadyn

cine poate sami explice totusi cum postez si eu niste fotografii??cum e cu albumul???



Veve


Inca nu ai cont de album;probabil e o problema tehnica;o sa anunt adminul!


adjadyn

in mod normal ar trebui sa am cont..sau mai bine zis explicati-m si m ie in ce copnsa acest cot, fiindca sunt activa pe forum de mai bine de 2 luni..


Veve


Normal contul este activat la circa o luna de la inregistrare si poti pune acolo 20 de fotografii cu dimensiunea de <100kb.Albumele le poti vedea aici:
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album.asp


marius


Se rezolva in acest week end...sper.


adjadyn

multumesc pt ajutor


marius

Daca mai sunt solicitari pentru album care nu au fost rezolvate va rog sa semnalati.

Multumesc.



cornelianeli

va multumesc am si eu album
mai am o intrebare:cat timp dureaza pana mi se aproba prima poza pusa in album?
multumesc


marius

E ok cu poza, nu?



Caprioara

Hei, vreau si eu sa pun poze. Imi zice ca nu sunt aprobate. Cat dureaza aprobarea? Si e doar la prima poza asa sau orice poza trebuie sa fie aprobata?

Si as mai vrea sa stiu cum pot pune intr-un mesaj linkul la poze, de ex la o subcategorie, daca vreau sa arat cuiva ceva anume din album.

Help, please...


tania-z

Iar revin cu intrebari... nu reusesc sa-mi pun pozele in album. Cu orice poza as incerca, mesajul este "Fisierul nu a fost primit in conditii bune. Contacteaza administratorul". Pozele au intre 33-50 KB si sun tformat JPG. Care ar putea fi problema?


marius


Ok o sa urmaresc problemele ridicate. Revin mai tarziu ca sunt frant.



Veve

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by Caprioara

Hei, vreau si eu sa pun poze. Imi zice ca nu sunt aprobate. Cat dureaza aprobarea? Si e doar la prima poza asa sau orice poza trebuie sa fie aprobata?

Si as mai vrea sa stiu cum pot pune intr-un mesaj linkul la poze, de ex la o subcategorie, daca vreau sa arat cuiva ceva anume din album.

--------------------------------------------------------------------------------

Fotografia poate fi aprobata in cateva secunde sau in cateva ore;depinde cati moderatori sunt online si cate alte probleme sunt de rezolvat.
Link de la o singura poza nu poti posta;doar de la subcategoria in care se afla fotografia respectiva;de ex:
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=4993&cid=2545
Sper ca am inteles bine intrebarea ta!


Veve


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by tania-z

Iar revin cu intrebari... nu reusesc sa-mi pun pozele in album. Cu orice poza as incerca, mesajul este "Fisierul nu a fost primit in conditii bune. Contacteaza administratorul". Pozele au intre 33-50 KB si sun tformat JPG. Care ar putea fi problema?

Tania & Punctuletz 5+
http://community.webshots.com/album/284896936zAybVu?937

--------------------------------------------------------------------------------

Ai o fotografie in formatul original disponibila?Daca da trimite-mi pe mail sa incerc si eu!
iris_amd@yahoo.com



Caprioara


Multumesc mult pentru lamuriri, Veve!


Freia si Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

Poze

candy24

Ce marime trebuie sa aiba pozele pentru galerie.Sa nu le micsorez prea mult.


adjadyn

ar fi fost ok daca cei care se ocupa de pagina sa faca asa ceva fiindca nu toate mamicile stiu sa micsoreze...



marius



nu marimea grafica(pixelli) are importanta ci dimensiunea informationala a fisierului - trebuie sa aiba pana la 100 kb / fisier formatul acceptat fiind jpg sau gif.



marius



quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by adjadyn

ar fi fost ok daca cei care se ocupa de pagina sa faca asa ceva fiindca nu toate mamicile stiu sa micsoreze...

http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=15633&cid=15022

ANUNT:DORESC SCHIMB DE SOACRE!

--------------------------------------------------------------------------------

Cine nu stie cum sau nu reuseste, sa anunte aici sau la lectii on line....



RalucaN

Eu am alta problema: nu imi recunoaste formatul, cu toate ca e jpeg. Imi spune ca e format necunoscut. De ce oare?
Multumesc



marius

Asta e chiar o problema tehnica, receptionat.



candy24


Multumesc


Album de fotografii

axa_io

Ma puteti ajuta? Vazind ca am reusit sa am si eu insfirsit un album, v.as ruga sa ma ajutati, sa.mi explicati cum pot face ca sa pun si eu fotografii...uuuuffff, in dimineata asta mi.am prins urechile si.mi fumeaza creierul, dar tot nu am reusit!!! Va multumesc anticipat.



Freia



poti pune acolo 20 de fotografii cu dimensiunea de <100kb

Ca sa le pui in album intri in stanga pe "album foto"/editeaza albumul tau/pune poza pe server/"browse" din propriul computer fotografia dorita si apesi trimite.

Daca apar probleme,anunta-ne.



dana n.

Cum pot micsora fotografiile asa incat sa le pot pune in album?



marius

marius@rdsor.ro trimite-le le prelucrez si le retrimit bune de pus.



Inger alb

Marius BRAVO esti foarte bun se vede!

p.s. cand o sa am nevoie se poate sa apelez si eu?



Mishulina

Freia, si eu as avea nevoie de o indrumare sau un sfat! Incerc de mult sa pun poze in album si nu reusesc! Am urmat calea descrisa de tine si,dupa ce am ajustat dimensiunea pozelor,am vrut sa le pun in album. Imi da masajul:" ERROR! Fisierul are un format necunoscut(folositi numai GIF si JPG)". Erau JPG,asa ca nu am inteles nimic! Mai departe scrie:" Allowed types Gif Jpeg". OK, m-am apucat sa le transform din JPG in JPEG,in speranta ca asa va merge si...nimic! Imi da acelasi mesaj!!
Sti cumva ce se intampla si ce pot sa fac?
Cu multumiri, M !


Freia

trimite-mi pozele pe mail te rog laura_georgiana@yahoo.com



dana n.

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by Mishulina

Freia, si eu as avea nevoie de o indrumare sau un sfat! Incerc de mult sa pun poze in album si nu reusesc! Am urmat calea descrisa de tine si,dupa ce am ajustat dimensiunea pozelor,am vrut sa le pun in album. Imi da masajul:" ERROR! Fisierul are un format necunoscut(folositi numai GIF si JPG)". Erau JPG,asa ca nu am inteles nimic! Mai departe scrie:" Allowed types Gif Jpeg". OK, m-am apucat sa le transform din JPG in JPEG,in speranta ca asa va merge si...nimic! Imi da acelasi mesaj!!
Sti cumva ce se intampla si ce pot sa fac?
Cu multumiri, M !

--------------------------------------------------------------------------------

Si mie mi se intampla la fel.Fotografiile mi-au fost micsorate dar nu reusesc sa le pun in album.



marius

Nu merge uploadul la album. Aveti probabil mesaje de genul ca nu e format jpeg sau gif desi ele sunt. Ehhh... tehnica asta ...
Nici nu am curajul sa spun ... rabdare... dar tot asta am sa scriu.


dana n.


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by marius

Nu merge uploadul la album. Aveti probabil mesaje de genul ca nu e format jpeg sau gif desi ele sunt. Ehhh... tehnica asta ...
Nici nu am curajul sa spun ... rabdare... dar tot asta am sa scriu.

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro

--------------------------------------------------------------------------------

Adica sa mai incercam sau nu?




marius


Deocamdata, nu. Adica ...nu merge. In sensul acesta scriu.



m34

Inca nu merge albumul.
Am reusit sa sterg pozele din el, dar nu mai pot sa incarc altele.
Florin, iti tinem pumnii sa rezolvi cat mai repede si cu batai de cap cat mai putine.


asteryaro

Nici azi nu merge albumul... aveam si io o poza mai... fotogenica , dar nu-mi permite.
Mai asteptam, poate-poate...



ilinkutza


Nu s-a rezolvat problema cu albumul foto?
Eu incerc de 2 zile sa-mi bag niste poze si-mi da o eroare:ERROR! Fisierul are un format necunoscut(folositi numai GIF si JPG)
Pozele sunt Jpg.



marius


Nu, sunt probleme functionale mai mari. Mai tarziu.



lachione

Marius, cand se rezolva problema cu albumul, ne anunti te rog, ca sa nu mai incercam de cateva ori pe zi??
Multumim.



Freia si Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

postat initial de adi2003

Daca in albumul foto de pe DC am 3 foldere cu poze, dintre care unul l-am golit de poze, cum pot sa sterg acel folder gol?

Simina



Freia si Alexa

Mergi la inceput