Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Cabinetul Psi - consultatii de psihologie

sedative usoare

Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 2

danitin
danitin

3435 Mesaje

Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite danitin un Mesaj Privat

sedative usoare

Am mari probleme cu somnul. Seara nu reusesc nici cum sa adorm, cu gandul in tote partile. Am incercat remediile clasice, cu lapte cu miere, ceai de tei, alte ceaiuri, numarat in gand, numarat oi, etc dar nu tine. Am mai incercat sa iau Extraveral, Passiflora si Calmosedin (pe baza de plante) dar tot nimic. Ziua sunt tare somnoroasa insa nu am timp sa dorm. Seara, dupa baia bebelului si pregatiri de culcare mi-e somn dar cum ma pun in pat trece. Exista vre-un sedativ usor, eliberabil fara reteta, care sa ma ajute
      (0 aproba) (0 dezaproba) |
iarina
iarina

2205 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite iarina un Mesaj Privat
Sa stii ca fara reteta nu poti cumpara nimic, decat Extraveral, care este foarte slab. Si eu am avut probleme, cred ca cel mai indicat ar fi sa te duci la medicul de familie. Lexotanilul este un sedativ usor si eficient..plus ca nu da senzatie de nauceala dimineata.
Mergi la inceput
danitin
danitin

3435 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite danitin un Mesaj Privat
Da se da fara reteta, ca eu am un medic de familie mai ciudat in sensul ca e foarte greu sa dau de el. Lucreaza in mai multe parti, anuleaza uneori orele de la cabinet iar cand e este foarte multa lume si eu chiar nu am timp sa stau cu orele la coada.
Mergi la inceput
danna2002
danna2002

1124 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luidanna2002 Adauga semn de carte la raspuns Trimite danna2002 un Mesaj Privat
calmantele naturale din plante se elibereaza fara retzeta cred...A sedocalm de ex...care are ceva efecte benefice..sau intreaba mai bine la plafar. pupic!

danna2002
Mergi la inceput
mmag
mmag

558 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite mmag un Mesaj Privat
Schimba lenjeria de pat, aeriseste bine camera, fa o baie calda, eventual cu sare de baie aromata, bea un ceai de lavanda,
SOMN USOR SI VISE PLACUTE!
Mergi la inceput
mmag
mmag

558 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite mmag un Mesaj Privat
Mai bine ceaiul de lavanda dupa
Mergi la inceput
ponicid
ponicid

682 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiponicid Adauga semn de carte la raspuns Trimite ponicid un Mesaj Privat
Extraveralul te poate ajuta sa dormi dar trebuie sa iei 2 pastile. Pe prospect este recomandata o doza si mai mare de atat pentru somn.

Daniela, mamica de Ana-Maria
Mergi la inceput
dulcetica
dulcetica

4165 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luidulcetica Adauga semn de carte la raspuns Trimite dulcetica un Mesaj Privat
Eu sint impotriva la orice creaza dependenta.Elimina factorii de stress!Bebelusul trebuie dat si in grija familiei.Vezi mama,soacra,etc.Incearca sa-ti impui sa te destinzi.E vorba de autoeducatie.Relaxeaza-te!Fa ce-ti place ,eventual sport.Eu stiu cit e de greu cu BB care-ti limiteaza posibilitatile.Nu te lasa coplesita si mai ales nu alege postura de victima.Chiar daca nu poti dormi gindeste-te la ceva frumos,amuzant,uita-te la o comedie mai bine.

dulcetica
Mergi la inceput
Clover
Clover

2425 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Clover un Mesaj Privat
Eu am luat intr-o vreme Sedatif PC de la Boiron. Se elibereaza fara prescriptie medicala, dar mie medicul mi l-a recomandat. E pe baza de plante si scrie pe el "pentru stari de anxietate, emotivitate accentuata, tulburari de somn". Nu stiu sa-ti zic cat de fenomenal este, pentru ca in perioada in care am luat eram agitata rau, dar rau de tot,a as ca oricum nu putea sa ma faca cea mai calma persoana din lume.
Mergi la inceput

anda141

4716 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui anda141 Adauga semn de carte la raspuns Trimite anda141 un Mesaj Privat
De ceva timp nici eu nu pot adormi. Desi imi e somn, nu sunt stresata, nu e vorba de griji sau cine stie ce ganduri, oricat as fi de obosita adorm la 2 noaptea. Nu stiu ce sa fac, nu as vrea sa iau pastile.

Monica si ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
Album Albert
Bebelusi de ianuarie-februarie 2004
Mergi la inceput
Ven
Ven

2565 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Ven un Mesaj Privat
Idem anda141.
Si eu vreau solutia miraculoasa, fara pastile.

Venera, mama lui Markus (10 dec.2003)
si
Mergi la inceput
Pag. din 2 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com