Bebelusi de oct-noi-dec 2003 (43)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lorelai182003 spune:

Hai ca acum am si eu o idee de ce as putea sa-i cumpar de Craciun ce aram blank.
Sa va spun cum a fost la baie. Acum l-am pus la culcare ca se freca la oki si era obosit iar sa adoarma in scaun.
OK, am umplut baia si am montat rondoul pt baie. L-am bagat in apa laolalta cu o tona de jucarii. Dadea din picioare si le arunca departe de el asa ca am hotarat sa-i scoatem rondoul si sa-l lasam liber prin cada. Deci mi-am luat costumul de baie si hop! cu el in cada.Vaiii, ce ne-am mai jucat! Se joaca cu mainile mele o gramada! Ii plac la nebunie. Mi le baga sub apa apoi le scotea brusc. Momentan e un pic shokat ca e spatiu mai mult si se tot uita in sus. Deci a stat cumintel. Data viitoare cred ca o sa schimbe foaia ca deja pe la sfarshit avea de gand sa se fataie prin cada.
Super mami, felicitari pt blujii de slabanoaga, m-ai facut sa zambesc!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Lorelai, ati fost simpatici cu baia. Noi am trecut la cada mare demult, sunt cateva luni bune de atunci. De regula facem dush, Luca sta in picioare si io spal la el, dar cam o data pe sapt facem baie. Nu intru cu el in cada, ca n-am chef, dar ii pun cada cam jumate cu apa si-l las sa alerge dupa ratze. Avem 10. Dureaza cam 15 min si apoi il scot de acolo cu chiu cu vai. E un delciu sa-i vezi balacindu-se in apa. Si eu si baia suntem fleasca, inundam vecinii daca stam mai mult.

Ileana, lui Luca(2 octombrie 2003)

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ver@ spune:

Tocmai citeam si eu cum afost la intalnirea DC,cand Vladutz a tras un tzipat de am sarit de pe scaun.Vis urat.Mai,dar ce citesc pe DC se molipseste cupilu

Azi,dupa saptamani de dus la baie sa il spal la popou s-a dus singur.Tocmai facuse kk,a zis "pu"(asa spune de fiecare data) si arata cu mana spre usa de la baie si a mers fugutza acolo.Ce scuuuump.Dragul de el.Si l-am lasat fara pampers si cand a facut pipi a facut la fel.

Mosului i-am cerut cercei de aur si i-am primit deja.Se pare ca am fost f. cuminte tzinand cont ca a venit m-ai devreme.

Noapte buna

VERA si VLADUTZ(1 anisor)
http://community.webshots.com/user/vgv_vera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

Buna fetelor,
Intru doar sa spun La multi ani! sarbatoritilor si sa va spun ca Lorelai e mare mincinoasa, stiti de ce?, am fost si eu la intalnire, va spun eu, se plange degeaba, arata super si-n plus are fata de pustoaica, noroc ca era si sotul ei acolo si avea si dovada-poze cu bb Adrian. Na, ca te-am parat.
Fetelor cititi si voi pe generale subiectul Allysei despre dansatoare. Pe mine m-a amuzat ca dupa ce Vikinga a combatut serios pe-acolo si-a zis ca are spectacol pe 12, "lumile a cam inteles" ca ea e dansatoare din buric si deci cam neserioasa.
Bey Vikinga si Elena, da' voi n-aveti alta treaba decat sa va stricati ziua? nu stati voi mai bine pe-aici sa povestiti de Aldo banditul si de Alvarica? Va

Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

ven , felicitari pentru dintisori adica Markus felicitari

Noi (adica eu si vikinga) am fost putin ocupate pe generale cu subiectul ala de dansatoare dar acum am revenit la ai nostri copilashi si nebuniile lor.

Alvaro este un nataflet si face numai rele...de 3 zile plange non stop si ar sta numai in capul meu .cred ca ii da maselele .

Lorelai182003 noi am trecut la cada mare de cand avea bebe Alvarica 4 -5 luni adica statea singurel in poponeata.

super mami ia sa faci poze sa vada ochiul ca sa te cred , ca pe mine nu ma incape absolut nimikkk din hainele deslabanoaga , adevarul ca nici nu ma omor cu dietica

Liliana , asa m-am enervat eu pe acele DUAMNE care ...nu mai zic nimik Bine ca am revenit cu bine la jurnalul de ai nostri copilahi.

Noi de ziua lui Alvaro i-am cumparat un robot care vorbeste si face fel si fel (robot nu avea) lui tati nu stiu deocamdata ce ii aduce mosul si nici mie iar lui Alvaro stiu ca o sa ii aduca o masa de lemn cu trenulet pe ea si constructi este de la Thomas the Tank Engine


Sanatate multa


Poze
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19603" target="_blank">Povestea lui Alvaro-Danielweb1-www.picturetrail.com/Elenalove27" target="_blank">web2-web3-


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Buna dimineata!
Uite fetele vorbesc aici de diete, de slabit dar eu stau in fata calculatorului si infulec o bucata mare e tort. Si asta ca sunt suparata, am pus pe mine 3 kg, sunt super incantata!!
Dar las'ca se termina tortul, sarmalele(apropo am fost ieri o gospodina de nota 10, am mai facut si o ciorbica buna buna si niste sarmalute) si termin eu cu kg astea !!!
Lui Alex i s-au umflat gingiile de jos asa ca astept cu nerabdare maselute!!!
Si noi il mai spalam pe Alex in cada mare cu spuma cu tot, de zici ca era alba ca zapada!!Dar a facut baie cu tati, asa ca intre baieti, mami n-avea ce cauta acolo



alina si Alex(22.11.2003)
http://community.webshots.com/user/alinavatamaniuc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

La multi ani tuturor de Sf. Nicolae!!!!!
La multi ani Olguta!!!!!!
La multi ani Andrei!!!!!

alina si Alex(22.11.2003)
http://community.webshots.com/user/alinavatamaniuc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ver@ spune:

LA MULTI ANI DE SFANTUL NICOLAE

Zeeva-Maia NICOLE Mnicol
Nicoki
Theiuta-NICOLAS Alexandru

LA MULTI ANI OLGUTA
LA MULTI ANI ANDREI


VERA si VLADUTZ(1 anisor)
http://community.webshots.com/user/vgv_vera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

'neatza!

Luca a facut de ieri febram am uitat sa va zic. Si azi la fel, in jur de 38 si putin peste... Mai nasol e ca iar e agitat, azi noapte ne-am jucat de la 1 jumate la 4, si la 7 jumate era deja in picioare... Chiar asa reactie urata sa aiba vaccinul asta? (ROR) Nu ma asteptam... Dar azi mergem la dr pt orice eventualitate, sper sa nu raceasca iar...

Liliana, da' esti insomniaca rau, am vazut la ce ora ai postat. Am citit subectul ala cu dansatoarele. Pai daca Vikinga si Elena n-au alta treaba... Ce sa le facem? Le tragem de urechi ca-si pierd timpul aiurea si le invitam mai des la vorbitor. Pupici fetelor, nu va suparati.

sarbatoritilor de azi!

Ileana, lui Luca(2 octombrie 2003)

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Alina, mai lasa tortul ca mai tarziu te vaiti ca nu incapi in hainele festive de Revelion.

Ileana, lui Luca(2 octombrie 2003)

pozele noastre

Mergi la inceput