Bebelushi de iulie-august (17)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Aha, deci voi le cam faceti baie in camera inca. Eu ii fac in baie si sunt ca Irinuca, nu am loc sa mai pun nimic, de aia am probleme cu prosopul. Si nici nu-mi vine sa-l duc ud din baie pana in camera. Nu e mare distanta, dar oricum...Mai studiez problema.

mitzura cu bebe Tudor Codrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

eu ii tin "resturile" Catrinei tot la frigider...
bey ma innebuniti congelator, sterilizat...OOOooo:-) ori is puturoasa, ori is denaturata nici nu jtiu care ar fi mai bine :)))))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Irrinuca - nu-ti taia parul daca TU nu esti convinsa pentru ca-ti va parea rau. Eu l-am avut pana la buci ani buni, dar nu mi-l puteam prinde ca ma durea capu`. Apoi am renuntat. Mi-a crescut (ca e tampit si creste repede) si l-am lasat pana acu` 1 luna, imi ajunsese aproape pana la buci si-l tineam prins ca eram ocupata cu bebica si nu aveam nervi nici sa-l vad. L-am tuns atat cat sa-l mai pot prinde, sa nu-mi intre in ochi. E mai comod si rapid de intretinut. Dar cum zic fetele, daca pica, pica oricum. NU ti-l taia doar din cauza astaaa. Io n-am treaba, cum am zis am un par tampit
.
Mitzura - vara`mea improvizeaza in baie. Adica tranteste pe jos o patura groasa si pune peste prosopu`, ca-i vine mai usor. Apoi fiu`su` e un grasunel ce n-am vazut Si fuge cu el in camera.
Marina - deci Humana fara gluten de la 4 luni ? Offf, mai avem oleaca pan` la 4 luni. Cat ii bag din prima ???



Leoaicele Daria & Giulia (16.08.2004.)
"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"
http://community.webshots.com/user/giulia16

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Raspuns rapid ca ma desala buburuza...maraita de numa'....Emuarta de foame dar nu vrea sa manance nici de frica.

Mitzule...aia de la Bebelac au si numai porumb, cam astea sunt optiunile: orez, porumb, ovaz...si daca vrei fara orez au aia de la Bebelac.Celelalte marci au si ceva orez prin ele.

Io m-am tuns ca nu se mai putea...cade cu pumnii...Drept e ca e de unde, dar sa nu exagereze...hahaha

Baita noi o facem in dormitor...Cadita intr-un colt pe patul mare, scutecul de finet pe care o dezbrac/ung in alt colt iar prosopul de sters in alt coltz. Cand nu e omul acasa aduc apa cu ligheanul bebelului si cand se termina baia rastorn apa din caditza in lighean ca sa o pot cara...si gata...:)))

Noi suntem tot in crize...:)...40 de ml la o masa!

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
http://community.webshots.com/user/cristalina_monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

buna seara si de la noi
am avut ieri o zi grea, ca buburuza a vomitat tot ce a mancat, de dimineata pana seara. am schimbat-o de cateva ori pe ea, de cateva ori pe mine... m-am speriat ingrozitor, bebelina plangea de se invinetea... doctorita ne-a recomandat 100 ml apa plata cu glucoza, cate o lingurita la 5 min... ca sa hidratam copilul... asa am facut, era deja seara si era obosita, am dus-o asa cu lingurita vreo ora. pe la 7 a supt o portie de laptic si s-a culcat linistita. da' mai aveam un pic si ajungeam la grigore alexandrescu cu ea.
si colac peste pupaza, e concurs de spart pereti si gaurit la noi in bloc, pe fiecare scara mai buseste si mai tziuie careva... este o galagie infernala, iar pe frigul asta nu m-a lasat inima sa o scot pe pisicutza din casa. asa ca am stat, ca soldatii in transee, cu speranta ca o sa se opreasca o data si o data...
simteam nevoia sa ma plang un pic, ca nu mai puteam... sa nu va suparati pe mine, da' voi ma intelegeti.
fetele din bucuresti - la carrefour militari e promotie la pampers, noi am cumparat vreo doua baxuri de scutece si am primit o cutie de cereale milupa gratuite (au si ceaiuri milupa si huse pentru bibe cadou). nu avem nevoie deocamdata, ca suntem mici, da' o sa vina si vremea aia. iar pretul scutecelor era mai mic decat in billa. sunt bune cerealele de la milupa? noi am ales unele cu orez si porumb.

va pupam,



marcela si alexandra lia
http://community.webshots.com/user/vrabiuta9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Vrabiuta - sanatate la bb si tie nervi de otel !!! Si a mea are perioade cand da afara, eu zic ca elimina scamele, dar numai cand avem vizite. Si cum zici tu, ne schimbam amandoua ca e nevoie.

Am uitat ceva important: cum ii faceti sa ragaie ???
Giulia mea ragaie ca un purcel ziua, dar la masa de noapte, la 4 sau 5, cand pica, ii dau lapte, 130-150 ml, dupa care adorame tun si nu o pot face sa ragaie. Azi noapte am facut asa: a mancat, am pus-o pe umar, am batut-o pe spate 25 de minute, apoi m-am inclinat sa stea ea mai pe burtica ei, apoi m-am ridicat si m-am plimbat cu ea prin camera, batand-o pe spate inca 10 minute, apoi am pus-o jos si iar am luat-o peste 10 minute. Dar ea dormea bustean. Drept consecinta, iarasi am luat-o langa mine sa nu i se intample ceva. Nu stiu ce sa mai fac. Dati-mi si voi idei, va rog frumos !!!

Leoaicele Daria & Giulia (16.08.2004.)
"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"
http://community.webshots.com/user/giulia16

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bunny spune:

Noaptea nici al meu nu rigie cind il ia somnul ...asa ca il pun in pat. Si niciodata nu l-am tinut mai mult de 10min pe umar . De exemplu duminica seara i-am dat sa manince in masina, nici nu am mai oprit ca eram aproape de granita si am zis ca oricum n oprim...dar a a dormit si pina nu am ajuns acasa nici urma de trezit. Asa ca eu cred ca daca le e de rigiit ...asta o fac repede dupa masa...dupa numai e nevoie.
Si e cam cazul sa termine cu asta ca sunt mari!!!!

o noapte buna sa avem

Mani si Alex
http://community.webshots.com/user/manihall

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaella spune:

salut,

La noi o zi bunicica azi: mancat de ori pana acum : 150 ml,100,150 din nou iar acum o astept sa se trezeasca sa vedem ce ziceeeeeee.

Monicule, eu zic sa o lasi in pace.Va ceda pana la urma de foame!Tre' sa fii un pic spartana.Incerca totusi trecerea la Humana 2.Nu se stie niciodata si oricum n-ai nimic de pierdut!

Vrabiuto, nici fii'mea nu ragaie noaptea si o las in pace,ca altefl i-as strica somnul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

daria - nici eu nu o ragai pe bebelina noaptea. suge foarte linistit de la san, pe jumatate adormita, si eu zic ca nu trage aer deloc. daca giulia papa linistita si mai ales daca ai incercat sa o ragai si nu a iesit nici un pic de aer, eu zic ca ai putea sa o pui sa doarma fara sa te ingrijorezi.

marcela si alexandra lia
http://community.webshots.com/user/vrabiuta9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

Daria, eu pe moata nu o mai pun sa ragaie de cand avea o luna, mai rau ma enervam asa ca am renuntat, acum daca vrea ea sa ragaie dupa ce mananca bine, daca nu ...eu nu o mai tin pe umar!

Nicole & Andreea Alexandra (fomista)

http://community.webshots.com/user/niar1

Mergi la inceput