Formatii nunta

Formatii nunta | Autor: ellamiss

Link direct la acest mesaj

Buna baieti si fete!!!!unde pot cauta o formatie pentru nunta mea?Nu vreau DJ pentru ca am fost la o nunta si nu mi-a placut.si stiu ca muzica este cea mai importanta in organizarea unei nunti.as vrea o formatie din Bucuresti.astept raspunsul vostru,al tuturor.Multumesc!

photos.yahoo.com/ellamiss2000

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Of of..draga mea! Hai sa iti zic parerea mea:
faptul ca ai fost la o nunta unde nu ti-a placut dj-ul nu-i motiv sa renegi toti dj-ii de pe lume! Sunt o gramada de baieti super super ok.
Formatia poate sa fie un fiasco la fel de mare ca si un dj prost.
Eu zic asa: trage aer in piept, aduna cat mai multe numere de dj, recomadari, etc, vizioneaza cateva casete cu formatii, aduna cat mai multe opinii, fa un calcul (la fomatie adauga si mai multe meniuri- depinde cati membri sunt si o suma mai maricica) si abia dupa aceea ia o decizie. Nu te pripi cu treaba asta ca o faci in detrimentul tau.
In plus vezi ce oameni vin la nunta ca daca majoritatea sunt tineri, s-ar putea sa vrei totusi un dj.

quote:
Initial creeata de ellamiss

Buna baieti si fete!!!!unde pot cauta o formatie pentru nunta mea?Nu vreau DJ pentru ca am fost la o nunta si nu mi-a placut.si stiu ca muzica este cea mai importanta in organizarea unei nunti.as vrea o formatie din Bucuresti.astept raspunsul vostru,al tuturor.Multumesc!

photos.yahoo.com/ellamiss2000



Si de-as avea darul prorociei si tainele toate le-as cunoaste si de-as avea atata credinta incat sa mut si muntii din loc iar dragoste nu am...nimic nu am!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M. Gina spune:

Decat sa platesti dublu sau triplu pe o formatie mediocra unde banutii se impart la mai multi lautari, mai bine mergi pe serviciile de lux ale celor mai buni DJ din Bucuresti si asa macar stii garantat vei avea o petrecere superba !

Avantajul unui DJ bun este ca vei avea piese muzicale originale pe toate gusturile (de la dance si pop la hore si strigaturi). Pe cand unei formatii nu poti sa-i ceri sa-ti cante orice piesa moderna, desi sunt unii care cand ii auzi cum falseaza incercand sa imite cantereti de renume, te iei cu mainile de cap si te miri de ce iti pleaca toata lumea inainte de miezul noptii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana07 spune:

Treaba asta cu formatia nici mie nu-mi place DELOC. Tocmai pt faptul ca la o nunta tre sa fie muzica din toate genurile...ca sa-i multumesti pe toti, si pe tineri, si pe cei mai in varsta... Si in plus, formatia asta nu poate sa cante non-stop. Cat fac ei pauza tot trebuie sa pui niste muzica de pe un CD sau altceva...asa ma gandesc eu.
Acum depinde si ce invitati ai la nunta; daca sunt mai multi tineri astia sigur nu vor agreea formatia. Oricum tu ii cunosti mai bine, probabil ca le cunosti preferintele muzicale...
Bafta!





Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Si o mica completare: nu intotdeauna un asa zis dj de lux care cere o caruta de bani pe aparatura este si si un bun entertainer. Iti pot da exemple in acest sens. Degeaba aparatura daca personajul lasa de dorit!!
Si inca ceva: iubita tu si mirele tau faceti nunta pana la urma. de voi depinde reusita petrecerii, caci voi veti fi sufletul ei.


Si de-as avea darul prorociei si tainele toate le-as cunoaste si de-as avea atata credinta incat sa mut si muntii din loc iar dragoste nu am...nimic nu am!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona Calinescu spune:

Draga mea, eu am avut nunta pe 4 septembrie la Casa Centrala a Armatei si a cantat o formatie.Sunt 5 persoane intre care si o cantareata, sunt din Comarnic, dar canta mai mult in Bucuresti, nu sunt "colorati", canta absolut orice (sarbe, hore, valsuri, tangouri, latino, manele etc). Sunt oameni seriosi, tipa este profesoara in Predeal si nu sunt nici foarte scumpi(500$).Atunci cand schimba genul de muzica isi schimba si costumatia.....una peste alta au fost super.Toata lumea a dansat pana dimineata si ne-am simtit excelent.Daca vrei mai multe detalii scrie-mi pe PM.Te pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalin spune:

Va rog sa nu transformam subiectul intr-o disputa DJ vs. formatie intrucat, daca este necesar, putem avea o discutie separata exact cum este cel aflat deja in www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=29967" target="_blank">arhiva. Dupa cum exista un subiect despre www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=28999" target="_blank">DJ, de ce nu ar exista unul numai pentru formatii?
In fond, daca Ellamis a cerut niste recomandari despre formatii, inseamna ca asta doreste, nu?

Va multumesc!

www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Catalin" target="_blank">Catalin


Think pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M. Gina spune:

Un DJ de lux este "de lux" tocmai pentru ca este si bun ca maestru de ceremonii si stie ce sa faca cu aparatura lui. Boxe si statie mai performante poate avea oricine pe acasa.... Mirele si mireasa sunt sufletul petrecerii, dar degeaba se fura mireasa si o aduc pe brate daca DJ-ul nu e pe faza sa bage o piesa "furtunoasa" si sa faca atmosfera. Formatia nu poate sari instantaneu de la masa sa inceapa sa cante tam-tam-ul din Star-Trek sau punctul culminant din Odiseea Spatiala, pe cand el poate apasa pur si simplu pe un buton pregatit....
Am fost la doua nunti anul asta si cu formatie si cu DJ, primii au inceput sa traga lovituri in tobe si sa-si chinuie instrumentele de se mirau toti ce i-a apucat, la ce-a de-a doua varianta toti au aplaudat....

Oricum Catalin are dreptate !

Ideea este insa sa te asiguri ca formatia pe care o alegi, are o solutie de muzica de atmosfera si pentru momentele cand trebuie sa se odihneasca, sa se schimbe etc. Unii probabil rezolva singuri problema, altii trebuie sa fie completati de un DJ separat....

Cel mai bine ar fi cineva sa recomande formatii talentate de care cineva a fost multumita si mai departe ellamiss se va descurca probabil singura in a alege...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Ella!! Bine ai revenit papushica!!!!
Imi pare rau ca nu iti pot da informatii despre o formatie anume.. In general la nuntile la care am fost si au avut formatii mie nu mi-au placut. Dar bineinteles ca, gusturile nu se discuta! Singurul sfat pe care ti-l pot da, este sa asculti mai multe formatii, sa nu te opresti la una singura (indiferent de recomandari). Gandeste-te ca muzica este poate cel mai important lucru pentru ca atmosfera sa fie "incinsa" .
Mult noroc iti doresc!

PS: Mai vorbim in privat!

"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

Daca vreti sa ne cunoastem :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vmariejeane spune:

Eu sunt pro formatie!!!!!!!
Deja am rezervat-o pt nunta mea de la anul, 30.07.2005.
Daca vrei informatii scrie-mi un PM. Pe mine ma costa 400 Euro. Si canta detoate. Cantareata a fost solista de la Duble D. Canta bestial!

Mergi la inceput