Nu sunt si leoaice pe site?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Leditia,
si eu tot sotie de balanta
Iar partea a doua, eu itidoresc din tot sufletul un bb, nu conteaza ce si ce zodie, sanatos/sanatoasa sa fie, dar NU te da batuta !!! (adica sa nu faci ca mine ...)

la voi !

Leoaicele Daria & Giulia (16.08.2004.)
"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"
http://community.webshots.com/user/giulia16

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Nu ma pot da prea usor batuta,ca-l am pe sot care nu ma lasa si e asa incapatanat(ha!si eu care credeam ca leii sunt cei mai incapatanati!) ca tine cu dintii de ideea lui de a merge la un medic bun si sa facem tot posibilul sa avem bebe..el nu concepe ca nu putem avea si noi bebe..si orice as zice eu,care sa zicem ca am mai multe cunostinte in domeniu..nu crede pana nu vede..cica nu se lasa pana n-om avea si noi un bebe..chit ca ma leaga fedeles si ma duce el la un dr bun si chit ca se tine de capu meu sa fiu mai optimista in cazul asta,..Ce sa-ti zic?N-am scapare!Eu poate m-am dat batuta,dupa al treilea avort spontan..dar el nu si nici pe mine nu ma lasa,asa ca nici de-as vrea n-as putea.
Mersi mult pt incurajari.
Si sper sa vin si eu cat de curand cu vesti bune..ca eu sper din sufletul meu ca 2005 o sa fie un an mai bun pt noi..ca m-am saturat de ghinioane si necazuri..Insa eu de cel putin 7 ani in seara de Craciun la 12-ma rog si-mi pun 3 dorinte..si de vreo 4 ani sunt cam aceleasi,insa se pare ca am fost doar la un pas de a se indeplini toate..si nu stiu de ce,insa nu s-a implinit niciuna..Acum in martie urmeaza sa-mi indeplinesc una din cele 3 dorinte..apoi mai vedem..
Va pup dulce pe toate..si fiti optimiste..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

A mai fost un subiect cu mult timp in urma.Insa..nu prea s-a scris acolo.
Eu tot leoaica:23 iulie.
Sotul geaman:15 iunie
Cica leul face casa buna cu geamanul si sagetatorul.
Eu am un copil balanta.Si nu ma inteeg deloc cu el.In schimb cu cel mik care e tot geaman ca tasu...suntem de nedespartit.cel mik numai lipit de mine sta!

Corinna

http://community.webshots.com/user/korinnay

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aurasa spune:

Si eu : Leoaica - 2 august.

Aurasa 11 sapt.
UM 3.09.2004 DPN 10.06.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

korrina daca te uiti bine in orice carte de zodii o sa vezi ca compatibilitatea leu-balanta e de 99% adica leul e cel mai compatibil cu balanta(luand in calcul toate planurile,da?),insa depinde si de balanta(eu inainte de sotul meu am avut un prieten tot balanta-insa era un nenorocit si n-are rost sa-mi aduc aminte ce mi-a facut).
Stiu ca a mai fost un subiect insa de ce mai toate fetele intretin subiectul lor cu balante,varsatoare ,pestoaice si noi nu?Ce noi suntem mai lenese?Nu prea cred..ca din cate stiu eu suntem prea active..cel putin asa am citit si asa-s si eu..ca noi ne extenuam la o varsta prea frageda din cauza ca suntem hiperactive.Deci?
Va pupic dulcic...
Aaa si uite eu nu ma inteleg cu gemenii...sa sti insa ca e diferenta intre compatibilitatea leu-balanta(pe plan sentimental) si cea de prietenie,relatie strict profesionala sau mai stiu eu..
Pupici fetele..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

Leditia,
am citit prin ce ai trecut si ....incerc sa ma ridic..sa ma scutur si sa merg mai departe !
Cred ca nu am fost niciodata cu moralul la pamant cum sunt acum !
Pana mai ieri crestea inima in mine cand auzeam ca o femeie este insarcinata. Luni cand am aflat ca o vecinica (draga de ea ! ) este insarcinata ,m-a trantit la pamant . De doua zile plang, si plang...imi plang de mila...Cu ajutorul tau mi-am mai revenit !
Iti multumesc !

Pupici pentru toate leoaicele frumoase ,destepte si ambitioase !!!!

"Ajuta-i pe cei ce nu se pot ajuta pe ei insisi !"

Copilutzu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Si eu leoaica cu sot balanta.3 august.asta e al treilea subiect cu leoaice...sunte, asa egocentriste ca nu ne "unim"!!1

Sabina si Sofia Galagia
www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?sqldtl=834" target="_blank">Poze cu noi

Cele mai frumoase fete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Atunci noi suntem leoaicele harnice ?
Mai fetelor, nu mai fiti triste ... odata si odata se va intampla minunea ! Eu am prietene care numai si numai probleme au avut la capitolul "cum sa am un bb" si au reusit. Dupa luni de investigatii si incercari si dezamagiri si probleme pe parcurs (aici ma inscriu si eu) ... Trebuie sa fiti luptatoare ca adevaratii lei !!!

la voi !!!

Leoaicele Daria & Giulia (16.08.2004.)
"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"
http://community.webshots.com/user/giulia16

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Copilutzu nu trebuie sa plangi,fi optimista te rog si nu face greseala sa cazi la pamant.Eu dupa a treia sarcina pierduta plangeam pe strada cand vedeam copii,am plans ca o proasta cand cumnata-mea a ramas gravida si socrii ma tot secau ca eu de ce nu fac copii odata,ca avem 5 ani de casnicie aproape si cat mai vreau sa mai astept..si pana la urma i-am zis lu' soacra-mea de problema noastra,insa socru-miu si acu' ma seaca si gandeste-te ce greu imi e(de parca eu n-as face bebe daca as putea!),ca la un moment dat imi vine sa urlu si sa le spun la toti sa ma lase in pace.Culmea,nu stiu de ce,probabil ca am eu fata de copil,nu stiu,insa am un lipici teribil la copii,si mergeam prin parc aici la mine si veneau asa copii din senin cu manutele intinse la mine si ma bufnea plansu'.Iar acum cateva zile veneam cu sotu acasa si era o mamica cu puiu ei..si puiu a venit chitit cu manutele spre mine sa ma ia in brate..am simtit ca ma sfasii toata..Insa vezi,am un sot care ma ajuta enorm si nu ma lasa sa clachez psihic..si-mi tot repeta intr-una:"lasa mami ca o sa avem si noi bebele nostru,o sa vezi tu!"Si vreau cu tot sufletul meu sa-l cred, ca trebuie sa cred si sa sper in continuare.Si nu ma dau batuta..acum merg o saptamana acasa sa-mi fac pasaport,insa cand ma intorc vreau sa-mi caut un medic bun(care sa nu ma sece de bani si sa nu ma ajute cu nimic)care sa ma ajute in situatia mea,sa incep investigatiile mai amanuntite si sa se solutioneze totul sa avem si noi un bebe.
Te pupic si capul sus draga mea.Dumnezeu fie cu tine si sa te ajute in tot ceea ce intreprinzi.
Pupici la toate fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

Faceti loc, faceti loc ca am venit!Ma inscriu in grupul leoaicelor- 6 august!!! Si eu cunosc balante si ma impac super bine cu ele, dar mi-a fost dat sa ma casatoresc cu un rac. Culmea e ca sunt inconjurata de raci: barbate-meu , mama, tata, prietena mea cea mai buna. Asa cum va spuneam , jumatatea mea e rac, dar tare cred eu ca are ascendent in leu. Fetelor, e mai rau ca mine! Cand jucam ceva stiu clar ca o sa iasa discutii: eu nu suport sa nu ies pe locul 1, el nu suporta sa nu fie cel mai tare. Asa ca venim chititi sa jucam doar ora de bowling si terminam cand avem degetele franjuri si tot la egalitate suntem. Fara modestie pot spune ca sunt o buna organizatoare: pai ce se pot compara picnicurile si iesirile organizate de mine cu cele ale lui barbate-meu?!? Plus ca imi place intotdeauna ca ce spun eu sa fie litera de lege. Imi sustin parerea pana in panzele albe. Daca reusesti sa ma atragi de partea ta, te sustin si sunt in stare sa ma sacrific pe mine doar ca sa te protejez. Un aspect negativ: sunt cheltuitoare. Cel putin cand trebuie sa cumpar un cadou pt cineva sunt jale: nu ma uit la bani!! In treacat fie spus, cam in acelasi stil cheltui si pt cadourile mele/Haideti ca va pup si plec, caci daca ma lasati sunt in stare sa va fac capul calendar. Un alt defect: sunt gura sparta, vorba -lunga!

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

Mergi la inceput