Bebelusi de iulie-august 2004(16)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ZoitaR spune:


dragele mele ,

n - am nimic in format electronic - la fel ca si voi caut prin carti , pe unde pot fel si fel de informatii .

cartea e in nl si mi - a fost recomandata de alte mamici ... eu citesc zilnic din ea si va scriu si voua despre ce cred eu ca va intereseaza ; este in mai mullte limbi probabil , iar trad motamo ar fi :" ui , of cresc ! " nu stiu daca la noi se gaseste ?!

o sa mai scriu din ea ...

eu o am pe tessa de 4luni jumate nascuta pe 4.07.04 ;

si mersi cristalinei de raspuns .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaella spune:

Zoita, cum se numeste autorul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZoitaR spune:


Hetty van de Rijt si Frans X. Plooij (olandezi) - ambii doctori au cercetat timp timp de 30 de ani relatia bb - lusi - parinti ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaella spune:

Am scos topicul de pe Parintii intreaba, ca l-am vazut si eu (a saptea zi dupa scripturi) pe al Liei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

quote:
Originally posted by ZoitaR


mare intrebare pentru voi cele cu experienta :

copila mea (are 4 luni juma') mananca numai lapte de - al meu , iar mai nou vreau sa - i bag din cand in cand si cateo formula .

oare sa pateasca ceva de la combinatia tata + formula ?




Nu pateste nimic. Sfatul pediatrei mele a fost sa-i inlocuiesc mesele de dimineata cu formula si lapticul meu seara ( eu ma mulg). Eu i-am dat la prinz formula :)
Ai grija sa-i dai forumula "PRE" ca imita cel mai bine lapticul de mama.
Asa fetele noi am trecut din nopu la PRE.

"În afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

dadui enteru inainte de vreme
so noi am trecut iar la PRE. Ca a zis pediatra ca pe asta il digera mai usor. Si-o s-o tin pe pre pina pe la un an.
Saptamina asta nu maninca de la mama pt ca mama ia antibiotice. Am fost la dentist adeka la Yasmine care, sa-i dea Domen Doamne sanatate, are o mina de aur.
Dna Bibisor nu-i bai o radiografie. Eu taman facui la toata guritza mea mare :-)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

Zoita, si iubitica mea mananca formula + tzitzi si nu are nimic, nu-i nici o problema! trmite tu un pm la Oana_B sa va treaca si pe voi pe lista

Miha, ai vazut ca si Marina s-a tresat si degeaba, nu au nimik cupii doar ca se plictisesc si ei de lapte, in plus ...trebuiesc si nervii nostri intinsi un pic, sa se dezmorteasca !

Nicole & Andreea Alexandra (fomista)

http://community.webshots.com/user/niar1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZoitaR spune:


papadie ,

poate ti se pare aiurea da' ce - i aia pre ca eu aici am vazut numa ' nre pe cutii : nutrilon 1 , 2 ...

merci ,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Zoitä pre e inaintea lu' 1. Daca nu exista la voi in magazine inseamna ca 1 e pe "post" de pre. "Pre" e un laptic de inceput probabil mai "usurel" habar n-am, cica cel mai apropiat de laptele de mama. Lumea zice pe aici ca 1,2, 3... is inventii sa scoata banii omului din buzunar :)) (cut cit ii mai sus , cu atit ii mai scump).

spune-mi cind ai nascut, cum o cheama pe baby (parca Tessa, asa-i?!), cite kg, cm ..ca sa te punem pe listuta de mamicutze.
pupisori****

"În afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Pre de la Humana nu vazui prin magazine...noi suntem la Humana1 si ramanem la asta pana la 1 an...Poate ca daca era pre era mai bun...
Papadie, pai io formula ii dau dimineata si seara...:)...Nu-mi zise nimeni cum sa fac (nici n-am intrebat, drept e...O fi bine, n-o fi bine?!)...:)

Mihaela...acum mananca si buburuza in somn...dar nu adormita bine...inainte sa se culce, pe post de suzeta...ca daca a adormit nu mai baga ni'ca in gura!!!
Dar tot degeaba ca nu adoarme la aceleasi ore si tot cate 2 ore alerg cu biberoanele dupa ea.
(ce ziceai de dus cu capul?!...Pai io's plecata de tare mult timp...parca mi-e dor sa ma intorc dar nu ma lasa botosica!!)

Io ma intreb ce o sa fac atunci cand o sa trebuiasca sa ma intorc la lingurita (in vreo saptamana)...hehehe...sa vezi distractie.
Oricum, reincep cu cereale in biberon si supa. Vitamina C ii dau de la farmacie...:)


Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
http://community.webshots.com/user/cristalina_monica

Mergi la inceput