Va stopit vreodata bebe cu pipi?

Va stopit vreodata bebe cu pipi? | Autor: DianaR

Link direct la acest mesaj

Am tot auzit de asemenea situatii haioase sau am vazut in filme, dar mie nu mi s-a intamplat niciodata. Bebe meu are 6 luni si de fiecare data cand a facut pipi fara pampers pipi mergea cuminte in jos sub el. O singura data la baita, a facut pipi si am vazut o mica arteziana dar fara sa ne atinga pe mine sau sotul meu (nici nu a depasit inaltimea caditei). Ei voi ce aveti de povestit? Sunt curioasa!

Diana si Vladut (16.05.2004)
http://community.webshots.com/user/dianar130

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns craluca spune:

cand era baietelul meu mic, avea doar cateva luni, aveam parte de cel putin un dusulet cald pe zi .... fix pe fata. ar nu ma plang, de-aia am tenul asa frumos. Serios, cica face bine atunci cand bebe este hranit doar cu lapte.

Mama Raluca, baiat Alex si copilita Ioana
http://community.webshots.com/user/craluca100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielat spune:

Si pe mine ma mai stropea bebe cand ii schimbam scutecul.
Odata cand era bolnavior si a venit asistenta sa se uite la el, cand i-a desfacut scutecul chiar atunci i-a venit sa faca pipi, de a stropit-o pe asistenta. Dar ea nu s-a suparat, chiar s-a amuzat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:


E, fetelor, io cand eram mica am facut una de-asta, cand m-a consultat doctorita. Si ce au mai ras, ca eram si fetita .

Si al mau baietel a facut de vreo cateva ori figura cu arteziana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique spune:

heheheh !

de nu's cate ori !!!...Si nu doar cu pishilika...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique spune:

...in primele luni ni s-a intamplat de vreo 2 ori sa fim improscatzi cu...kk in timpul skimbarii scutecului ( intamplari nocturne )...hai ca m-a cuprins nostalgia acum...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_risnov spune:



La noi s-a intamplat de vreo trei ori, dar stii cum, fantana arteziana.
Si kk a reusit sa ne faca in maini.
Dar cea mai haioasa faza a fost cand a facut pipi chiar pe el, adica pe fata (era asezat pe spate) si s-a speriat asa de tare de ploaia care nu se mai oprea.

Adriana - mamica lui Rares (13.02.2004)

Album Rares 1
Album Rares 2

Bebelusi ian.-febr. 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Kaka am primit exact in prima noapte petrecuta acasa, iar pisu am si pierdut numarul...dar cea mai haioasa faza a fost atunci cand l-am primit direct in gura, noroc ca am fost rapida si am inchis gura, ca altfel faceam gargara

ATENTIE: Este necasar ca pisu sa fie cu jet, asta ca sa nu faca reflux vezico uterenal!!!


Claudia si www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu" target="_blank">Raul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique spune:

Hahhahahahah

Adriana mi-ai adus aminte ca si noi am asistat la 2 faze similare : pishilika stropit fetzishoara "emitentului" !... Si reactzia lui Vladutz : uimire amestecata cu niscaiva panica !...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saphir spune:

...de multe ori am avut parte de "dusuri" caldute

Saphir si Amos Daniel (26.02.04)

Bebelusi de ianuarie - februarie 2004
...si pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuta06 spune:

Mie mi s-a intamplat odata, cu kk. Vroiam sa-i verific temperatura, avea 2 luni. Il tineam inbrate, pe picioarele mele, i-am bagat termometrul in funuletz, iar cand l-am scos, a sarit si un jet de kk, cam lichid. A sarit pe mine (pe haine si fatza), pe canapea, si pe sotul meu care statea pe alta canapea, langa noi. El a ras, pana si-a dat seama ca avea si el pe fatza o mostra.

In rest, ne-a facut pipi in brate de cateva ori.

Ancuta & Martijn, (24.10.2003)


http://community.webshots.com/user/Busch_family

Mergi la inceput