Cezariana la Giulesti

Cezariana la Giulesti | Autor: ls-dobrovicescu

Link direct la acest mesaj


Totul a fost OK.
Un doctor excelent este Dr. Puia. Impreuna cu Dr. Dobre - anestezist este o combinatie perfecta. Amandoi dau impresia unor medici adevarati care par a fi o specie pe cale de disparitie. Problema ar fi cat de ocupati sunt, dar pentru mamicile cu probleme serioase sunt o alegere foarte buna.
Neonatologia e f. buna, vezi Dr. Nanea.
Nu se practica rooming, dar cine a trecut prin asta stie ca nu e o solutie tocmai geniala. Cine poate sa ia o rezerva, sa ia.
Curaj, pt. ca sarcina mea extrem de dificila s-a terminat cu un baiat de 4kg, 55 cm si Apgar 10. Cine ar fi crezut ?! Eu nu.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Vanina spune:

Cum ai nascut?Cezariana?Ai fost multumita de dr.Puia?Am auzit ca e un medic extraordinar....Spune-mi cum a fost si cum te-ai simtit dupa nastere?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ls-dobrovicescu spune:

quote:
Originally posted by Vanina

Cum ai nascut?Cezariana?Ai fost multumita de dr.Puia?Am auzit ca e un medic extraordinar....Spune-mi cum a fost si cum te-ai simtit dupa nastere?

Vanina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coryna spune:

Subscriu la ceea ce ai scris despre echipa de doctori de la Giulesti Puia-Dobre-Nanea, la care eu as mai adauga si dr. Ciprian Cristescu, care a avut grija de mine in week-end-ul petrecut acum un an si 4 luni acolo. Asa este, rezerva 8 mi-a aratat ca se poate sta in spital si in conditii mai umane, iar masa pe care o comandam la bufet era chiar gustoasa. Eu m-am simtit bine incepind din a treia zi, iar peste o saptamina faceam de mincare. Operatia mi s-a inchis foarte bine, nu ma doare cind se schimba vremea, nici cind ma escaladeaza Dragos, nu ma doare deloc.Singurul efect pe care i-l are totusi operatia este ca nu mai pot purta chiloti cu banda jos, pe taietura, ci trebuie sa-mi din cei care urca pe coapsa. Si eu votez pentru sistemul de ingrijire a bebelusilor in alte incaperi decit cele in care stau mamele si se perinda fel de fel de neamuri, rude, prieteni, vecini, care bolnav, care nu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ira spune:


Felicitari pentru baietelul tau, sa-ti traiasca si sa fie mancacios!
Si eu voi naste tot cu dr.Puia si tot prin cezariana, pt. ca fetita mea este in poz. pelviana!
Nu stiu nimic despre echipa care il va insoti la nastere, dar in el am incredere maxima!
As fi vrut sa te intreb de ce ai nascut prin cezariana, pt.ca eu am ajuns sa ma rog ca fetita mea sa stea neintoarsa(pt. ca am mai mare incredere in Puia decat in mine si sanse ca eu sa ratez la nasterea normala exista, pe cand el sa rateze la cezariana mea,nu cred!)....
Si as mai fi vrut sa te intreb (daca ai aflat)de cate ori te va chema dupa nastere ca sa vada daca totul e in regula cu operatia ta!
Multumesc mult,
Irina





Irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ls-dobrovicescu spune:


Multumesc si bafta !
Am nascut prin cezariana pt. ca:
- am avut contractii toata sarcina (indiferent de tratament)
- am facut cerclaj la 6 luni (se face in general mai devreme, dar altfel...)
- PELVIAN
- hipertensiune
- lichid amniotic insuficient

Dr. te va vedea pana la externare zilnic, apoi la 1 luna dupa operatie sau cand te simti tu in stare sa te duci (de ex. eu am fost la 3 luni). Iti face un control pe masa .
DA, Dr. Puia merita increderea ta. Eu, in general, acord destul de greu increderea mea cuiva. Echipa cu care opereaza o alege el, si sigur va fi buna.
Sa fiti sanatoase si sa alaptezi cu succes !!!

Mergi la inceput