De ce cezariana???? partea a 2 a!

De ce cezariana???? partea a 2 a! | Autor: Reliana

Link direct la acest mesaj

Continuarea....sper ca pe un ton mai pacifist, pentru ca fiecare aveti dreptate in felul vostru!

It is better to have loved and lost than never to have loved at all!
http://www.yamafoto.com/?ref=12560

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamaruta spune:

Andreea, pe mine ma distreaza inversunarea. Ca m-am amuzat de cuvantul adepta, tocmai de aia am ras ca stiam ca nu ai nascut niciodata, deci cam cum ai putea sa fi adepta a ceva ce nu cunosti cum e.
In rest noi doua ramanem surori de nascut in mai.
Si o sa nastem, indiferent cum,niste superbitatzi de cupii, si sanatosi si mancaciosi si cumintzi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

quote:
Originally posted by mamaruta

Si o sa nastem, indiferent cum,niste superbitatzi de cupii, si sanatosi si mancaciosi si cumintzi.


Asa sa fie fetelor!


~~Adela, mamica de Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Culmea este ca eu la Alina am ales sa nasc natural tocmai din cauza fricii...de cezariana. Adica dupa ce m-am asigurat ca voi avea epidurala la nasterea naturala (ca fara as fi murit de groaza), m-am gandit ca o taietura de 2-3 cm lungime(chiar si acolo jos) e mai mica decat o taietura de 10-12 cm (si nu stiu cat in adancime) si ca atare am sanse sa se vindece mai repede.

Acuma, evident ca daca la nasterea Alinei am avut o experienta f buna si scurta si nedureroasa si de data asta fac la fel. Si mai e ceva ce imi da curaj acum. Indiferent cat de groaznic va fi de data asta, nu mai trebuie sa fac asta inca o data, ca nu vrem decat 2 copii

Eu cred ca fiecare cu decizia lui. Nu sunt adepta nici unei metode, pt ca fiecare se potriveste unor persoane diferite.

Eu va doresc sa va dea Dumnezeu sa puteti lua singure aceasta decizie, sa nu aiba cauze medicale grave.

lina, cu Alina (2 ani) si BB la purtator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nepotzica spune:

"Eu cred ca fiecare cu decizia lui. Nu sunt adepta nici unei metode, pt ca fiecare se potriveste unor persoane diferite."


pai si atunci de ce atatea pagini de discutzii? sa inchidem subiectul si gata, fiecare cu ale lui! cine vrea n-are decat sa nasca si pe Marte, am auzit eu ca-s doctori buni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

quote:
Originally posted by carolinah

Culmea este ca eu la Alina am ales sa nasc natural tocmai din cauza fricii...de cezariana. Adica dupa ce m-am asigurat ca voi avea epidurala la nasterea naturala (ca fara as fi murit de groaza), m-am gandit ca o taietura de 2-3 cm lungime(chiar si acolo jos) e mai mica decat o taietura de 10-12 cm (si nu stiu cat in adancime) si ca atare am sanse sa se vindece mai repede.

Acuma, evident ca daca la nasterea Alinei am avut o experienta f buna si scurta si nedureroasa si de data asta fac la fel. Si mai e ceva ce imi da curaj acum. Indiferent cat de groaznic va fi de data asta, nu mai trebuie sa fac asta inca o data, ca nu vrem decat 2 copii

Eu cred ca fiecare cu decizia lui. Nu sunt adepta nici unei metode, pt ca fiecare se potriveste unor persoane diferite.

Eu va doresc sa va dea Dumnezeu sa puteti lua singure aceasta decizie, sa nu aiba cauze medicale grave.

Carolina, cu Alina (2 ani) si BB la purtator



io tot n-am inteles care e raspunsul la intrebarea din titlu`?

numai bine,


~~Adela, mamica de Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaruta spune:

quote:
Originally posted by nepotzica

"

cine vrea n-are decat sa nasca si pe Marte, am auzit eu ca-s doctori buni!



Pai baga amanunte, se face cezariana, cat trebe sa dai la dr, la anestezist????.
Nu fi egoista baga detalii.

ASAP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oLo spune:

Nu bre! acolo se naste naturel ca-i gravitatzia mai mica . + ca atmosfera e anestezianta si nu mai simtzi kiar nimic...

Eu cred ca-s bune discutziile astea (care par inutile) Si mai ales s-o tzina fiecare pe-a ei . Nu de alta... daca toata lumea ar zice ca nasterea naturala-i mai buna, s-ar apuca toate doamnele sa nasca naturel, si atunci n-ar mai avea cine sa sustina cezariana... Si vitavercea

Pupici si bebici!

Mihaela
www.desprecopii.com/info.asp?id=512" target="_blank">Anaïs & www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19303" target="_blank">Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaruta spune:

[quote]Originally posted by oLo

Nu bre! acolo se naste naturel ca-i gravitatzia mai mica . + ca atmosfera e anestezianta si nu mai simtzi kiar nimic...

Ia sa te auzim Olo cum ne dai explikatia stiintzifika, cum ca daca atractia gravitationala e mai mika se najte naturel mai simplu.Da ai grija chiar sa fie documentata ca vine Adela care e fiziciana si te lasa corigenta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cataghe spune:

Daca atractia gravitationala e mai mica, atunci inseamna ca planseul pelvin trebuie sa sustina o greutate a organelor interne mai mica, deci el va fi mai putin dezvoltat. In consecinta, va opune mai putin rezistenta, ceea ce inseamna ca nasterea va fi mai usoara
Ura si la gara!!! Plecam spre Marte!



To escape criticism: say nothing; do nothing; be nothing!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

...incepe sa-mi placa subiectul, de data asta...

Dana - mama lu' Radu Stefan

Poze la: http://community.webshots.com/user/danateu

Mergi la inceput