Miresele anului 2005 (4)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea c spune:

Buna fetelor!
Am auzit ca ar fi un targ de bijuterii la Marriott(parca asa se scrie)in perioada 3-6 decembrie. Voi stiati ceva de treaba asta???

Pupici la miresici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:

Sal'tare !
Mai kopilash, ce de lucruri mai avem noi in comun...
In afara de faptul ca n-avem nasi, mai avem si cate-o ruda bolnava. La mine e vorba de tata-socru... Dar noi gandim pozitiv, suntem optimisti si mergem inainte...
Cu nasii e foarte greu pt. ca prietenii nostri inca nu s-au casatorit, rudele sunt cam in varsta, iar colegii de serviciu casatoriti sunt de peste 30 de ani si nu prea avem nimic in comun..
Dar poate se rezolva. Tre' sa se rezolve.
Un zambet pentru mai tarziu...
Fetelor, voi cum faceti cu (,) costumatia de cununie ?
Ceva site-uri cu modele de rochite, costumase ?



toma_lly

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana07 spune:

Bine v-am gasit miresici!
Daca tot a venit vorba de nasi... o sa va povestesc si eu despre ai mei.
Eu de cand ma stiu am spus ca atunci cand ma voi marita vreau sa-mi fie nasi sora mamei mele si cu unchiuletzul "din dotare" . Probabil ca o sa spuneti ca sunt prea batrani... exact asta mi-au spus si ei "suntem batrani si urati, poate va gasiti alti nasi mai tineri...". Dar pt mine nu sunt deloc nici batrani, nici urati...de fapt sunt cei mai frumosi nasi pe care i-as putea avea...



Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxygeo spune:

Buna ziua miresici!

M-am trezit si eu acum....ioana07 tu ai rezervat biserica de acum pentru 30 iulie sau n-am inteles eu bine???

roxygeo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana07 spune:

Roxygeo ai inteles perfect... "am rezervat biserica de acum pt 30 iulie" Si sa stii ca nu am fost primii (mai sunt si altii la fel de disperati ca si mine ); in caietul preotului mai erau cateva programari tot pt iunie-iulie.



Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Si noi am vorbit cu preotul si ne-a spus ca pt plata avansului sa mergem in primavara, oricum nu e o biserica aglomerata si nu avea rost sa platim pe pe acum!


So if you tried to understand me
Would you crucify or damn me
Or stand by me
Like smoke around the flame

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wanna_jo spune:

Sunt noua pe aici si daca imi permiteti as dori sa va intreb daca stiti cand anume se pot face cununiile religioase si cand nu? Calendarul ortodox 2005 nu a aparut inca...
Noi am dori sa ne organizam nunta in iunie, dar am inteles ca numai pe data de 4 se pot face cununii religioase...atunci poate o amanam pana in iulie...dar cand se pot face nunti in iulie ?
Va multumesc mult si va pup pe toti!

p.s: am deschis si un subiect dedicat exculsiv acestor date pentru cununii in 2005.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Bine ai venit pe ,la noi.
In iunie de obicei este postul sfintilor apostoli Petru si Pavel. In 2004, doar pe 5 iunie s-au facut nunti. in rest a fost post.
In 2005 se pare ca postul dureaza doar 2 zile in saptamana cu 28 iunie (in timpul saptamanii cade) si se pot face nunti.

quote:
Originally posted by wanna_jo

Sunt noua pe aici si daca imi permiteti as dori sa va intreb daca stiti cand anume se pot face cununiile religioase si cand nu? Calendarul ortodox 2005 nu a aparut inca...
Noi am dori sa ne organizam nunta in iunie, dar am inteles ca numai pe data de 4 se pot face cununii religioase...atunci poate o amanam pana in iulie...dar cand se pot face nunti in iulie ?
Va multumesc mult si va pup pe toti!

p.s: am deschis si un subiect dedicat exculsiv acestor date pentru cununii in 2005.

.:.wanna.:.



Si de-as avea darul prorociei si tainele toate le-as cunoaste si de-as avea atata credinta incat sa mut si muntii din loc iar dragoste nu am...nimic nu am!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:

Eu am vorbit cu un preot de la Mitropolie si cu cineva de la Serviciul Cultural (cei care fac calendarul ortodox) si mi-au spus ca se pot face nunti pe 4,11 si 18 iunie si in toata luna iulie. Nu se pot face nunti in ultima saptamana din iunie (din cauza postului Sf. Petru si Pavel)adica pe 25-26 iunie.

Pupici,




toma_lly

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vmariejeane spune:

Miresicile mele ...sunt suparata...nu am mai intrat de mult pe forum. Nu ca as fi facut ceva pt nunta, dar...sunt dependenta de acest forum.
Ma tot gandesc la una, alta.In dec. imi vine jumatatea acasa. Fac planuri sa mergem sa ne luam verighete, sa facem rezervarea la biserica. Vreau la Sf. Spiridon. Apropo, credeti ca e prea tarziu in dec, pt rezervare?


Mergi la inceput