virusul hpv

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralu123 spune:

crissi nu cred ca varsta conteaza....eu aveam 24 de ani cand am descoperit prima data chestia asta oribila. Aveam usoara jena la contact dar probabil nu l-as fi descoperit daca nu m-ar fi trimis la ginecolog doctorul la care s-a dus prietenul meu. Am ajuns la ginecolog, i-am spus ce are prietenul meu, s-a uitat si la mine si a zis 'vai...esti plina si tu' si uite asa a inceput calvarul.
Eu, repet, nu am facut testul pentru depistarea tulpinelor de HPV ....imi este frica deocamdata...oricum viata intreaga mi-a fost data peste cap...si atunci si acum!!!
Toata ziua stau si citesc pe net tratamente, sugestii, doctori care ar putea sa imi explice cum as putea mai bine sa lupt cu virusul asta.
Apropos...nu stiu daca v-am spus dar doctorita la care am fost acum mi-a zis ca nu trebuie sa fiu ingrijorata ca HPV-ul nu duce imediat la cancer..pot face cancer in 3-5 ani sau in cativa zeci de ani, pe la 70-80 de ani si atunci ce mai conteaza de ce mor! Exact astea au fost cuvintele ei....asa trebuie sa te incurajeze un doctor!!! imi venea sa ii trag palme...credeti-ma!! Ca sa nu va mai povestesc ca in momentul in care i-am spus de HPV mi-a tras o privire si mi-a spus 'nu ati fost deloc cuminte' ... parca as fi venit direct de pe centura...exact asa m-a facut sa ma simt!!!
Astia sunt doctorii de la noi...tare as vrea sa gasesc si eu un doctor care sa fie in primul rand om si apoi doctor, care sa te vindece nu sa te judece...pentru ca nimeni nu cred ca isi doreste sa fie bolnav.
Apropos de asta imi puteti recomanda o doctorita buna ca eu la asta nu ma mai duc!!!
O zi buna va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu123 spune:

mama lia as vrea sa-mi spui, te rog, daca tu ti-ai facut singura aplicatiile cu Condyline? Si asa mult l-ai folosit? 6 luni?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu123 spune:

danaana imi spui si mie te rog doctorul/doctorita la care te-ai dus tu?
Am inceput sa iau si eu isoprinosine 8/zi timp de 5 zile, timp de 5 saptamani.
Tie ti-a ajutat tratamentul asta de stimulare a imunitatii organismului? M-ar ajuta mult raspunsurile tale...iti multumesc!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Despre isoprinosine iti pot raspunde eu.am facut si eu acest tratament pt imunitate(nu am HPV) pt k o aveam de 2 ori sau un Ig nu mai stiu care era de 3 ori mai mic.am luat isoprinosine si echinaceea iar rezultatele au fost bun in sensul k am adus imunitatea la valorile normale dar asta in decurs de un an.

Cait
Home is where heart is...my heart is far away from here..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu123 spune:

dar ce analize se fac pentru imunitate? doctorita la care am fost mi-a dat acest medicament fara sa fac nici o analiza inainte!
mi-a dat sa iau 2 de 4 ori pe zi desi in prospect scrie ca pentru adulti este indicat 2 de 3 ori pe zi. tu cum l-ai luat?
multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Eu am facut imunograma la institul de virusologie unde mi-a iesit nasoala rau de tot adik sub mediu iar doctora de acolo mi-a dat isopri...exact asa cum scrie in prospect.
Apoi am repetat imunograma la Cantacuzino era vreo 600mii in ianuarie si eram bine.
Pt imunitate trebuie sa stii dinainte cum stai asa k te sfatuiesc sa faci asta..acum stiu eu ce ti-a facut doctora ta..

Cait
Home is where heart is...my heart is far away from here..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu123 spune:

multumesc pentru raspuns cait....o sa ma interesez sa fac si eu aceasta analiza desi doctorita la care ma duc nici macar nu mi-a zis de ea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Din cate stiam eu in momentul in kre ti se depinsteaza un virus ceva ti se face imunograma.Eu am facut-o pt k in familia mea am avut persoane cu psorizis si vroiam sa vad cum stau cu imnunitatea si uite asa am ajuns.

Cait
Home is where heart is...my heart is far away from here..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama lia spune:

draga ralu, am facut tratament la greu - de mi se acrise ....

si ma dadeam singura, imi gasisem o pozitie tare alambicata, cu o oglinda cu suport....si ma dadeam la greu....adica dispareau, apareau, iar ma dadeam, si uite tot asa citeva luni bune......nici contacte sexuale nu am mai avut cu sotul meu (lui i-a trecut foarte repede, tot cu condyline, podofilina a fost frectie...)

pentru imunitate am luat alte chestii, nu isoprinosine (am scris la inceput ce..)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loneanbianca spune:

Si eu am avut acele condiloame acuminate cind eram studenta, mi-au aparut intr-o sesiune. Mergeam zilnic la clinica de dermatologie si imi punea podofilina pe ele si au disparut, pt ca le-am descoperit imediat.Mi s-a spus ca sunt un visus si apare atunci cind imunitatea organismului este mai slabita, de aceea trebuie sa iei catina sau echinaccea pt inatrirea imunitatii. Si parerea mea este sa mergi la un medic homeopat care te poate trata natural si nu efectul ci...cauza. Eu , personal tocmai sunt fericita ca am scapat de niste chisturi la ovare cu tratament homeopat . sa ai dea D-zeu sanatate la dr meu!

Bianca
http://community.webshots.com/user/biancaloneanPoze[/url
"Traim intr-o era in care pizza ajunge la noi acasa mai repede decat
politia."
-- Jeff Marder.

Mergi la inceput