Nasii de nunta

Nasii de nunta | Autor: corina v

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor,
Am si eu o intrebare:
Cu cat timp inainte de nunta ati vorbit cu nasii? Eu am nunta pe 27 august 2005 si viitorul meu sot spune ca mai este timp.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gio spune:

Nu mai stiu sigur, dar la noi oricum era f clar ca vor fi bucurosi si vor zice da, ca eram prietena buna cu nasica. Noi doar i-am anuntat..cu 2-3 luni inainte.Asa ca depinde ce persoane sunt, si ce pretentii au. Voi stiti mai bine!
Gio si Taisia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serenaxxx spune:

Buna Corina, noi am avut nunta pe 28 august :-) si ne-am anuntat nasii in ianuarie.Depinde de voi acum.Pupici

http://community.webshots.com/user/serenaxx100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucasimarius spune:

In cazul nostru nasa este prietena mea din liceu si din totdeauna am spus ca cea care se marita prima o cununa pe cealalta.Cum ea a fost mai iute nici nu plecasem bine de la ea de la nunta ca si vorbeam despre nunta noastra.
Oricum, cred ca nasii trebuiesc anuntati cu 4-5 luni inainte de eveniment;poate chiar mai devreme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Da' nici prea devreme nu e bine sa-i anuntati, pt ca noi i-am anuntat din decembrie pt nunta in octombrie anul urmator, si pina atunci ne-am certat si nu prea am fi vrut sa-i mai punem nasi, dar ne-a fost jena sa le "retragem" invitatia ... Asa ca ne-au cununat, dar relatia se stricase deja si a fost cam ciudat, iar dupa nunta s-a stricat si mai tare ... Fiindu-ne nasi, niste oameni care ne erau prieteni (de fapt ai sotului) au avut impresia ca le suntem obligati si datori si ca trebuie sa ne conformam dorintelor lor. Au inceput sa aiba pretentia sa le acordam mai multa atentie, intr-un moment al vietii noastre extrem de stresant, in care ne chinuiam sa ne amenajam apartamentul ca sa ne putem muta, ajungeam in fiecare zi acasa la 10 noaptea si week-endurile le petreceam pe la cumparaturi ! Nasii nostri s-au simtit neglijati si nu au pierdut ni o ocazie sa ne-o spuna, motiv pt care intilnirile cu ei nu ne mai faceau nici o placere !
Asa ca aveti grija pe cine va alegeti nasi, si mai ales tatonati terenul, sa vedeti daca vor fi disponibili in perioada respectiva (noi a trebuit sa decalam nunta cu o luna pt ca nasul nu era in tara).

Boghi

http://community.webshots.com/user/bogdanai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Buna Corina! Bine ai venit pe ! Te invitam si la subiectul Miresele anului 2005 pentru a ne sfatui in tot ceea ce tine de marele eveniment!
Noi vom avea nunta pe 16 iulie 2005 si cand ne-am hotarat asupra datei imediat ne-am gandit si la nasi. Asta s-a intamplat acum 2 luni... Ne-am gandit la niste prieteni buni care au avut nunta anul acesta, i-am intrebat si au fost incantati! Au acceptat pe loc! Deci... dupa parerea mea: cu cat mai devreme cu atat mai bine! Oricum cel putin cu 4 luni inainte trebuie sa stiti cine va vor fi nasii!

Pupici si mult succes!

"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

Daca vreti sa ne cunoastem :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Buna!
Noi avem nunta pe 20 aug 2005. Noi am stabilit nunta abia dupa ce ne-am gasit nasi. Cam prin vara asta i-am intrebat daca le-ar face placere sa ne naseasca ei au fost incantati, abia apoi ne-am apucat de pregatiri.
Rationamentul a fost urmatorul: indiferent de faptul ca noi nu avem pretentii de la nasii nostri, totusi ei vor cheltui niste bani pt evenimentul asta, asa ca i-am anuntat cu mai mult de un an inainte ca sa aibe timp sa se pregateasca. Apoi noi ne-am gandit ca e de bun simt sa-i si implicam oarecum in organizarea nuntii asa ca din cand in cand ii mai intrebam de una si de alta. E adevarat ca ei ne-au spus f clar ca facem nunta asa cum vrem noi, ba chiar la o adica s-ar bate cu tot neamul daca ar indrazni sa ne impuna cineva ceva.
Prin urmare depinde f mult de ce fel de oameni sunt cei pe care i-ai ales.
Gandeste-te doar ca ii bagi si pe ei la cheltuieli si nu stii ce planuri au ei...
Multa bafta!

So if you tried to understand me
Would you crucify or damn me
Or stand by me
Like smoke around the flame

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocolino spune:

Corina, parerea mea este sa-i anunti macar acum de sarbatori sau cel tarziu in ianuarie.. Eu am avut nunta in iunie si le-am propus nasilor de Craciun...Ei trebuie sa aiba timp de gandire, asta daca sunt luati prin surprindere sau trebuie sa-si faca un plan financiar ptr ca sa nu ai senzatia ca e usor sa nasesti. Noi avem deja doua perechi de fini plus o fetita botezata si crede-ma ca ...cu toata placerea cu care o fac suma ajunge lejer spre 1000 $(cadoul de nunta,lumanari, biserica, voalul miresei, furatul miresei/mirelui,plus toaletele, plus...altele..)

Coca 29 saptamani si dragalasa - Dr. Ion Ionut - Giulesti
http://community.webshots.com/user/cocolino131

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina v spune:

Merci de raspunsuri fetelor. Nasii la care ne gandeam noi au fost de acord. Nu numai ca au fost de acord, au fost super incantati.
Iar banii credeti-ma ca nu sunt o problema pentru ei.

Mergi la inceput