Cearcanele,o adevarata problema

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kjmami spune:

da...aceias problema am si eu...
de fapt..noi suntem 4 surori...2 cu tenul mai deschis si doua brunete...noi astea brunete avem de cand ne stim cearcane...la un moment dat am avut o crema..din pacate nu mai stiu cum se numea..imi dadeam cu ea in fiecare zi su dupa aprox o saptamana....toata lumea imi zicea ca am facut ceva la fatza ca arat super bine....se estompasera cat de cat si aratam si io mai normal..eu din cate stiu am si o problema cu ficatul...m-am nascut cu el marit...deci..nu stiu ce sa mai zic..as vrea sa scap si eu de cearcane
anticearcanul e bun dar...dupa aprx 2-3 ore...se duce..si am si mai mult negru sub oki....de la machiaj..:(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine spune:

Kaiva, cum si tu ai observat fumatul dauneaza tenului, si intregului organism de altfel. Eu imi dau seama dupa ten daca o femeie fumeaza. Tenul unei fumatoare, in timp devine maroniu , pamintiu, fara luciu, pentru ca tutunul otraveste celulele sanatoase. Nu mai exista o oxigenare buna si atunci isi pierd din putere. Daca te lasi de tiagare, sint sigura ca tenul isi revine, nu o sa mai aibe aspect ofilit. Daca nu poti sa te lasi de fumat, trebuie sa bei cit mai multe sucuri naturale, morcovi cu mere, sau citrice, bogate in vitamine, masti naturiste cit mai multe, se poate de doua ori pe saptamina, si folosirea unei creme pe baza de retinol, care regenereaza celulele. E pacat fetelor sa ne distrugem singure. Nu ma laud dar cine ma vede imi da 20 de ani, nu 32 jumate cit am acum. :)

Madelaine si cei trei muschetari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

adevarul e ca dupa ce m-am lasat de fumat s-au mai estompat cearcanele mele, multe s-au mai imbunatatit dupa ce am lasat tigarile.

So if you tried to understand me
Would you crucify or damn me
Or stand by me
Like smoke around the flame

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kaiva spune:

Fetelor stiu si eu ca fumatul e daunator !!!din pacate nu am reusit inca sa fiu deplin convinsa ca vreau sa ma las,plus mediul in care ma invart eu e plin de fumatori.Si eu cand m-am lasat iarna trecuta cateva luni am vazut imbunatatiri destul de mari la fata ,dar din pacate m-am apucat din nou.
Stiu ca nu exista miracole cosmetice,ieri am intrat pe un site de chirurgie plastica si m-am invartit pe acolo,ce m-a socat un pic a fost ca "tenul de fumator"este un subiect bun pentru un chirurg plastic,sunt si ceva rezultate frumoase pe care le-am vazut pentru cazuri ca al meu.
Eu care imi faceam iluzii ca nu se prea vede cand cineva fumeaza de fapt ma minteam pe mine.....normal ca se vede ,cum spuneau si fetele este un ten pamantiu lipsit de stralucire si fata se degradeaza tot timpul,nu mai vorbesc de dinti si de plamani!!!!
Cooncluzia?va trebui sa ma las de fumat si asta cat de repede!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Si eu am aceeasi problema ci cearcanele, de cind sunt copila.

Timp de comprese si de cuburi de gheatza nu am.
Folosesc (am folosit) diverse creme si la mine cel mai bine merge cea de la Estee Lauder si o crema Channel, dar sunt cam scumpe. Am incercat si Clarins (corecta) si Vichy (nu estompeaza ceracanele, da' hidrateaza bine). Cu nici una insa n-am scapat de cearcane.

Cu creionul anticearcan nu ma prea impac caci tre' sa ma sau si cu fond de ten si iar n-am timp.

Mik.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns naomi_ioana spune:



...am aceeasi problema.am aproape un an de zile de cand nu mai fumez,comprese cu ceai de tei,in fiecare zi,in jur de ora 10 sunt in pat si rezultatele sunt vizibile.Acum dorm mai putin<bb meu nu are decat 3 luni< si sa stiti ca se observa destul de bine aboseala





multi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns energy spune:

eu am fost si la medic pt. asta si mi-a zis ca nu trec asa sunt eu(deci ma agit de pomana, e genetic)

"Copiii au mai multa nevoie de modele decat de critici"
poze la http://community.webshots.com/user/energy1602

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kaiva spune:

Dupa cate vad eu aici le putem ameliora prin diverse metode dar de scapat de ele nu se poate decat cum am mai spus inainte :chirurgical,ceea ce deocamdata pe mine una nu ma tenteaza deloc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aura 1974 spune:

Si eu sufar de aceeasi lucru.Cred ca e genetic deoarece le am de cind eram inca o copila.

cuerpo sano , mente sana

Mergi la inceput